Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V pojízdné učebně zaujala novojičínské školáky pneumatika

Pojízdná učebna techniky, kterou napříč republikou vyslalo ministerstvo průmyslu a obchodu, dorazila také do Nového Jičína. Vzdělávací kamion na jeden zaparkoval u základní školy Jubilejní.

Proniknout do trochu jiného světa techniky, než který nabízí třeba běžné hodiny fyziky, mohli žáci druhého stupně základní školy Jubilejní v Novém Jičíně. Právě zde zaparkoval na jeden den kamion s pojízdnou učebnou techniky.

Tomáš Hamberger, technické vzdělávání, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR: “Cílem projektu je u dětí, zejména základních škol, vzbuzovat zájem o techniku a řemeslo a třeba je nadchnout až tak, že třeba si dají přihlášky na středoškolská nebo učňovská studia technického směru.”
Ladislav Gróf, ředitel ZŠ a MŠ Jubilejní a Dlouhá Nový Jičín: “Myslím, že jsme už známí tím, že technické předměty výrazně podporujeme. Tento kamion k nám přijel a může naše děti obohatit o řadu nových technických prvků, které jim ve škole běžně ukázat nemůžeme.”

Školáci se v kamiony mohli setkat s 3D tiskem, různými digitálními technologiemi, robotickými stavebnicemi a zaujala je především pneumatika.

Zdeněk Konečný, žák ZŠ Jubilejní: “Mně tam zaujalo, že podle schématu pracujeme s hadičkami, různými technickými součástmi a se stlačeným vzduchem.”
Anna Grossmannová, žákyně ZŠ Jubilejní: “Zaujaly mě ty tabule, do kterých se zasouvají různé součástky a staví se z toho různá schémata. Líbí se mi ta práce a ti roboti.”

Po základních školách České republiky putuje technická učebna v kamionu třetím rokem. Do Moravskoslezského kraje zajela podruhé.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy