Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Moravian Open na Svinci svědčil domácím discgolfistům

Na Svinci se konal turnaj, který byl závěrečnou zastávkou nejvyšší české discgolfové soutěže. Do výsledkové listiny se výrazně zapsali i hráči domácího klubu.

Teď už si Jakub Knápek může zaházet na koš jen tak relaxačně. Před pár dny ale na Svinci bojoval v discgolfovém turnaji Moravian Open - Memoriálu Jiřího Bílka - a zvítězil. Turnaj pořádal po deváté novojičínský klub Moravian Gators a byl současně závěrečným závodem nejvyšší české série Czech Discgolf Tour.

Jakub Knápek, Moravian Gators Nový Jičín: “Myslím si, že jsme zúročil své zkušenosti a dokázal jsem předčít protivníky tím, že jsem dokázal lépe zvládat ty povětrnostní podmínky. A určitě i to, že jsem šel do toho turnaje s jakýmsi klidem, protože jsem byl vůbec rád za to, že hraji. Měl jsem předtím určité zdravotní problémy, takže jsem si to šel hlavně užít a nějaký tlak určitě odpadl.”

Jakub Knápek nejenže závod v hlavní mužské kategorii vyhrál, ale navíc oproti takzvanému „paru“ hřiště potřeboval o 6 hodů méně. Že to bude zlato, zjistil ve druhém kole u předposledního 17 koše.

Jakub Knápek, Moravian Gators Nový Jičín: “Kdy jsem přítelkyni požádal o to, ať mi řekne, jak na tom jsem skórově, a když jsem proměnil ten poslední dohoz do koše na předposlední jamce, tak tam jsem zjistil, že mám dostatečně velký náskok na to, abych poslední jamku zahrál na jistotu a udržel si to. Takže hlavně jsem se vyvaroval všech možných chyb, kterých tady šlo udělat hodně.”
  Jakub Knápek, Moravian Gators Nový Jičín: ”Discgolf hraji již devět let, začal jsem právě na tomto turnaji před devíti lety. A dostal jsem se k tomu přes kamaráda Bohdana Bílka, toho k tomu dostala jeho sestra, a začali jsme hrát jako kamarádi a hrajeme až do teď.”

  Domácí klub Moravian Gators získal na svém memoriálu v mužské kategorii ještě bronz, o ten si zaházel Jakub Dostál, mezi ženami vybojovala Eliška Bártková 1. místo. Ze třetí příčky se mohl radovat i junior Kristián Kvita.

  Kryštof Novák, předseda klubu Moravian Gators Nový Jičín: “Naši hráči se pohybují na těch předních příčkách v celé sezoně poměrně pravidelně. Letos právě Jakub Knápek skončil celkově druhý v KOSTKA stav Czech discgolf cupu a Eliška Bártková třetí. Kromě toho máme ještě ve druhé nejvyšší české lize třeba Kristýnu Jurčíkovou, která bude ve své kategorii první nebo druhá druhá, a spoustu dalších, kteří se umístí poměrně vysoko.”

  Nejvyšší česká discgolfová soutěž obsahuje 4 turnaje, ten na Svinci je její součástí už od svého druhého ročníku.

  Kryštof Novák, předseda klubu Moravian Gators Nový Jičín: “My jsme těch osm prvních let hráli na hřišti, které jsme tady na Svinci pojmenovali Svině. Pro letošek jsem se rozhodli udělat změnu a pojmenovali jsme nové hřiště, které je umístěno i v jiných částech kopce, vlk. A jedná se ještě o těžší variantu toho původního.”

  Název vlk je odvozen od přezdívky Jiřího Bílka, dlouholetého příznivce zdejšího klubu, kterému je memoriál věnován. Obě zvířata z pojmenování hřišť se pak promítla i do podoby vítězné trofeje.

  Nahlásit chybu


  K tématu
  ASB SQUASH s.r.o. - Nový Jičín a stavby prováděné společností
  Nový Jičín
  od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

  Detail

  VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
  Kopřivnice
  od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

  Detail

  Ministerstvo obrany - Vojenské zařízení 5512
  Hostašovice
  od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

  Detail