Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pozemky v novojičínské průmyslové zóně získá firma CTP

Nový Jičín |

Pozemky v průmyslové zóně prodá město společnosti CTP. Rozhodli o tom zastupitelé na červnové schůzi. Do novojičínské pokladny poputuje více než 120 milionů korun bez daně.

Zájem o koupi 130 tisíc metrů čtverečních pozemků v lokalitě plánované průmyslové zóny za ulicí Propojovací měly dvě společnosti, radnice obdržela nabídky firem CTP a Panattoni. Jejich představitelé prezentovali své záměry na seminář zastupitelům, rada města nakonec doporučila společnost CTP, která již v této lokalitě některé své projekty realizovala.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Obě nabídky byly odlišné v rámci konceptu nabytí vlastnického práva k těm předmětným pozemkům. S oběma společnostmi město jednalo. Obě společnosti několikrát aktualizovaly svou nabídku s tím, že rada města doporučila prodat společnosti CTP, neboť jsem vyhodnotli, že ty podmínky, které nabídla, jsou pro město výhodnější.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tyto obě nabídky byly celkem odlišné, ty odlišnosti spočívaly jak v inflační doložce, tak ve způsobu realizace stavby. Na doporučení rady města 17 zastupitelů hlasovalo pro prodej CTP Parku, s tímto zájemcem tedy budeme ten prodej realizovat.”

Prodejní cena je tedy 920 korun za metr čtvereční bez daně, což při výměře daného pozemku znamená částku okolo 122 milionů korun bez daně.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Třicet procent z kupní ceny by mělo být uhrazeno ihned po podpisu kupní smlouvy, a zbytek v rovnoměrných splátkách v horizontu tří let s tím, že každá splátka bude navýšena o inflaci.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Musím říct, že inflační doložka, co se týče CTP, tak je nastavena tak, že je daleko výhodnější, od těch sedmi procent té inflace a my předpokládáme, tu inflaci vyšší. Oproti tomu forma Panattoni by byla výhodnější, kdyby inflace byla v průměru kolem tří a půl procenta za rok.”
Jiří Klein (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: “My ten prodej vnímáme jako velmi důležitou investici města, z toho důvodu jsem k tomu přistupovali velmi vážně, dobře jsme si prostudovali všechny podklady. Ono to sice vůbec nekoresponduje s tím, co jsme původně měli v úmyslu s těmito pozemky jako s městskou průmyslovou zónou, ale se všemi těmi problémy, které se s tím vážou, jsme si řekli, že se podíváme na ty zájemce. Nám vycházel lépe ten druhý zájemce, než ten, který to vyhrál, a proto jsme se shodli na tom, že budeme mít volné hlasování a tak jsme se buď zdrželi nebo jsme byli proti prodeji. Vlastně ta naše původní koncepce byla městská průmyslová zóna, výrobní kapacity nebo vývojové středisko a podobně, ať se tady udrží zaměstnanost, protože to se může během několika let změnit a potom bychom mohli litovat toho, že tam máme velké skladiště a minimální počet zaměstnanců.”
Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Se společností CTP jsme jednali o způsobu využití té plochy s tím, že je dohodnuto, že minimálně 40 procent plochy bude výroba a vývoj, a maximálně 60 procent logistika. Podařilo se vyjednat i další podmínky. Budovy, které budou stát v průmyslové zóně, budou mít certifikát ekologicky šetrného provozu, jsou tam podmínky využití vody z retenční nádrže ze strany města, zprůjezdnění toho areálu budoucí průmyslové zóny, čili propojení ulic Propojovací a Hřbitovní. Dále je tam řešena výstavba chodníků, komunikace, infrastruktury a vysazení minimálně 50 stromů.”

Společnost Panattoni nabízela poměr využití opačný, minimálně 60 procent výroba a vývoj.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Nicméně ta nabídka byla vyhodnocena jako méně atraktivní pro město, neboť operovala s konceptem smlouvy o smlouvě budoucí kupní, to znamená, že by společnost Panattoni si do 30 měsíců nejprve udělal zjišťovací průzkum této lokality a teprve do 30 měsíců by vlastně uzavřela vlastní kupní smlouvu a teprve uhradila kupní cenu.”

Po realizaci tohoto prodeje zůstane v majetku města v lokalitě průmyslové zóny zhruba 10 a půl tisíce metrů čtverečních plochy. Předpokladem je, že ve druhém polovině roku radnice nabídne tyto pozemky k prodeji drobnějším podnikatelům.

Nahlásit chybu


K tématu

Nový Jičín rozhodl o prodeji 130 tisíc metrů čtverečních pozemků v průmyslové zóně

14. června 2023 14:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Pozemky v novojičínské průmyslové zóně prodá město společnosti CTP. Rozhodli o tom zastupitelé na červnové schůzi. Do městské pokladny poputuje více než 120 milionů korun.

Na dotační programy půjde v příštím roce 36 milionů korun

25. září 2023 8:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Zastupitelé města odsouhlasili částku, kterou v rozpočtu na příští rok podpoří činnost sportovních klubů, kulturních organizací, a také například sociální oblast. Vyčlení na ně téměř 36 milionů korun.

Rozpočet Nového Jičína 2024: plánované akce i reakce na havárie

15. prosince 2023 16:08 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Nový Jičín má rozpočet na rok 2024. Zastupitelé jej schválili asi po hodinové diskuzi. Plánované výdaje mimo jiné reagují i na dva havarijní stavy - venkovního bazénu a kuchyně základní školy Dlouhá.


V Karviné už potřetí ocenilo vedení města na zámku Fryštát osobnosti ve zdravotnictví

Vedení Karviné se rozhodlo udělit Pamětní list Rady města Karviné osobnostem ve zdravotnictví. Vybráni byli ti, kteří svou práci dělají zodpovědně, s velkým nasazením a mimořádným rozsahem odborných aktivit.

Studenti bruntálské průmyslovky postavili nejnovější Tatrovku, bude sloužit při zimní údržbě v okrese Bruntál

Včera 12:23 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Propojení teorie s praxí je vysněným cílem moha středních i vysokých škol. Dokonale se to povedlo na bruntálské Střední průmyslové škole a obchodní akademii. Ve spolupráci s Tatrou Kopřivnice jako druzí v kraji zdejší studenti sestavili celou nejnovější Tatrovku.

V Porubě zahájili 5. ročník Sdílka. Letos u Floridy, kde je v plánu rekonstrukce celého prostoru

16. května 2024 21:02 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

V Porubě slavnostně zahájili už 5. ročník Sdílka. Tato netradiční Pop Up expozice Začala už v roce 2016 na středovém pásu Hl. třídy a od té doby probíhá co dva roky pokaždé na jiném místě obvodu.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.

Děti plnily branné disciplíny, profesionální vojáci ukázali boj zblízka

Den vítězství si Novojičínští nepřipomněli jen pietními akty, ale také zážitkovou akcí. Ta nabídka stezku s brannými disciplínami, vystavena byla vojenská technika a nechyběla atraktivní ukázka Armády České republiky.


Policistům hlídkujícím u šampionátu se podařilo rychle najít děti ztracené v davu

Včera 14:37 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Relativně běžná služba policistů zapojených do bezpečnostního opatření v souvislosti s hokejovým šampionátem v Ostravě se ve čtvrtek kolem 19. hodiny změnila v urgentní pátrání po dvou malých dětech.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Kolekci historických vozidel obohatí tramvaj Tatra T3. Na její opravu věnuje Ostrava 5 milionů kč

16. května 2024 12:43 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Ostrava má po Praze největší sbírku historických vozidel městské hromadné dopravy. Většina z nich je ve perfektním stavu a stále jezdí. Nyní k ním přibude i tramvaj Tatra T3, která v Ostravě jezdila ještě před 30 roky.

Žáci ZŠ Komenského z Frýdlantu nad Ostravicí předvedli rodičům chemické a fyzikální pokusy

Odpoledne plné chemických a fyzikálních pokusů si připravili žáci ZŠ Komenského ve Frýdlantě nad Ostravicí. Své dovednosti předvedli rodičům, které do školy pozvali u příležitosti Dne rodiny.

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Nejstarší ze 102 mincí je pražský groš z doby Jana Lucemburského

16. května 2024 10:57 | Opava | Yvona Fajtová | Regionální zprávy POLAR

V Opavě byl nalezen mincovní poklad. Jde o nejvýznamnější nález na území dnešního Moravskoslezského kraje za posledních 100 let. Jedinečný je zejména množstvím zlatých mincí, stavem dochování a vzácností některých exemplářů.

Mostek v Loučce musí zbourat, na řadě jsou demolice nebo opravy dalších

Lávka u ulice Za Potokem v Loučce, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Novojičínští senioři vyslechli, jak se na sítích šíří informace. Teď jsou na řadě řetězové e-maily

Zorientovat se v nárůstu informací, které nás atakují prostřednictvím sociálních sítí. To je cíl přednášek, které se konají v novojičínské městské knihovně. Zacíleny jsou na seniory. Pomohly jim například rozklíčovat, jak se tyto informace šíří.

Floristická soutěž provoněla novou Komenského školu

16. května 2024 15:58 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

Na půdě Základní školy Komenského 66 se konalo okresní kolo floristické soutěže, pořádané Českým zahrádkářským svazem. V aranžování květin tu soupeřila děvčata ze sedmých tříd.

Bourá se první mostek v Novém Jičíně, špatně jsou na tom i další

Lávka Za Potokem v novojičínské části Loučka, vedoucí přes Grasmanku, musela být demolována. Nahradí ji tu nová. Důvodem byl špatný technického stav, který se ovšem týká více mostních objektů na území města.

Malí fotbalisté si užili největší školní republikový turnaj

15. května 2024 19:37 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Také školáci ze Studénky se zapojili do celorepublikového žákovského fotbalového turnaje. Letos se koná jeho 25. ročník. Své síly poměřily děti ze základních škol Butovická, Sjednocení a z Jistebníku.

Floristická soutěž v Novém Jičíně měla jasnou favoritku, už loňská vítězka je teď na mistrovství republiky

Na půdě novojičínské Základní školy Komenského 66 se konalo okresní kolo floristické soutěže, pořádané Českým zahrádkářským svazem. V aranžování květin tu soupeřila děvčata ze sedmých tříd.

Pozemky v novojičínské průmyslové zóně získá firma CTP
Vydáno 14. června 2023 18:15, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Pozemky v průmyslové zóně prodá město společnosti CTP. Rozhodli o tom zastupitelé na červnové schůzi. Do novojičínské pokladny poputuje více než 120 milionů korun bez daně.

Zájem o koupi 130 tisíc metrů čtverečních pozemků v lokalitě plánované průmyslové zóny za ulicí Propojovací měly dvě společnosti, radnice obdržela nabídky firem CTP a Panattoni. Jejich představitelé prezentovali své záměry na seminář zastupitelům, rada města nakonec doporučila společnost CTP, která již v této lokalitě některé své projekty realizovala.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Obě nabídky byly odlišné v rámci konceptu nabytí vlastnického práva k těm předmětným pozemkům. S oběma společnostmi město jednalo. Obě společnosti několikrát aktualizovaly svou nabídku s tím, že rada města doporučila prodat společnosti CTP, neboť jsem vyhodnotli, že ty podmínky, které nabídla, jsou pro město výhodnější.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tyto obě nabídky byly celkem odlišné, ty odlišnosti spočívaly jak v inflační doložce, tak ve způsobu realizace stavby. Na doporučení rady města 17 zastupitelů hlasovalo pro prodej CTP Parku, s tímto zájemcem tedy budeme ten prodej realizovat.”

Prodejní cena je tedy 920 korun za metr čtvereční bez daně, což při výměře daného pozemku znamená částku okolo 122 milionů korun bez daně.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Třicet procent z kupní ceny by mělo být uhrazeno ihned po podpisu kupní smlouvy, a zbytek v rovnoměrných splátkách v horizontu tří let s tím, že každá splátka bude navýšena o inflaci.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Musím říct, že inflační doložka, co se týče CTP, tak je nastavena tak, že je daleko výhodnější, od těch sedmi procent té inflace a my předpokládáme, tu inflaci vyšší. Oproti tomu forma Panattoni by byla výhodnější, kdyby inflace byla v průměru kolem tří a půl procenta za rok.”
Jiří Klein (ČSSD), zastupitel Nového Jičína: “My ten prodej vnímáme jako velmi důležitou investici města, z toho důvodu jsem k tomu přistupovali velmi vážně, dobře jsme si prostudovali všechny podklady. Ono to sice vůbec nekoresponduje s tím, co jsme původně měli v úmyslu s těmito pozemky jako s městskou průmyslovou zónou, ale se všemi těmi problémy, které se s tím vážou, jsme si řekli, že se podíváme na ty zájemce. Nám vycházel lépe ten druhý zájemce, než ten, který to vyhrál, a proto jsme se shodli na tom, že budeme mít volné hlasování a tak jsme se buď zdrželi nebo jsme byli proti prodeji. Vlastně ta naše původní koncepce byla městská průmyslová zóna, výrobní kapacity nebo vývojové středisko a podobně, ať se tady udrží zaměstnanost, protože to se může během několika let změnit a potom bychom mohli litovat toho, že tam máme velké skladiště a minimální počet zaměstnanců.”
Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Se společností CTP jsme jednali o způsobu využití té plochy s tím, že je dohodnuto, že minimálně 40 procent plochy bude výroba a vývoj, a maximálně 60 procent logistika. Podařilo se vyjednat i další podmínky. Budovy, které budou stát v průmyslové zóně, budou mít certifikát ekologicky šetrného provozu, jsou tam podmínky využití vody z retenční nádrže ze strany města, zprůjezdnění toho areálu budoucí průmyslové zóny, čili propojení ulic Propojovací a Hřbitovní. Dále je tam řešena výstavba chodníků, komunikace, infrastruktury a vysazení minimálně 50 stromů.”

Společnost Panattoni nabízela poměr využití opačný, minimálně 60 procent výroba a vývoj.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Nicméně ta nabídka byla vyhodnocena jako méně atraktivní pro město, neboť operovala s konceptem smlouvy o smlouvě budoucí kupní, to znamená, že by společnost Panattoni si do 30 měsíců nejprve udělal zjišťovací průzkum této lokality a teprve do 30 měsíců by vlastně uzavřela vlastní kupní smlouvu a teprve uhradila kupní cenu.”

Po realizaci tohoto prodeje zůstane v majetku města v lokalitě průmyslové zóny zhruba 10 a půl tisíce metrů čtverečních plochy. Předpokladem je, že ve druhém polovině roku radnice nabídne tyto pozemky k prodeji drobnějším podnikatelům.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000037715/pozemky-v-novojicinske-prumyslove-zone-ziska-firma-ctp