Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Led upravuje nová rolba, spotřebuje méně vody a plocha je rovná jako podle pravítka

Nový Jičín |

Ledovou plochu na zimním stadionu upravuje nová rolba s elektrickým pohonem, která nahradila starý poruchový stroj. Kvalitněji upravený led už teď v létě mohli vyzkoušet i krasobruslaři z místního oddílu.

Z ledové plochy odjíždí do garáže stará rolba, která na zimním stadionu zajišťovala úpravu ledu 13 let. Nahradil ji nový stroj s elektropohonem. Provozovatel sportoviště, hokejový klub, si od nové rolby slibuje spolehlivost a úsporu provozu, co se týče spotřeby vody a energií.

Petr Macháček, trenér HK Nový Jičín: “Předně ta starší rolba opravdu už byla poruchová, neyl na ni spoleh, museli jsme se hodně věnovat opravám. Ta nová rolba nám zajistí to, že o ten led bude dobře postaráno, má to v sobě systémy na úpravu ledu, i co se týče vody. Kdysi jsme tam naváželi kubík, více než tisíc litrů vody. Dneska jsme schopni to udělat za 350 litrů vody a ten led je krásný. Další věc je ta, že ořezávač, ten nůž, je řízený přes laser, to znamená, máme nastavenou nějakých 25 milimetrů výšku ledu a ta výška ledu je dneska všude stejná, ten led je rovný. A nemusíme, jak jsem říkal, navážet zbytečně hodně vodu a potom zase věnovat čas tomu, abychom to vyváželi ven.”

Lepší kvalitu ledu, který upravuje nová rolba, už mohli i v létě okusti trénující hokejisté a také krasobruslaři z místního oddílu.

Jana Křižanová, trenérka Krasobruslení Nový Jičín: “Je to super, ten led je hladký, bruslí se na něm příjemně, hned to usychá, takže je to paráda.”

V zázemí zimního stadionu tedy nyní parkují celkem tři rolby, dvě starší s pohonem na propan-butan, z nichž ta ještě letitější sloužila jako záloha. Nákup nové teď zainvestovalo ze svého rozpočtu město.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Jedná se o to, že stávající dvě rolby již byly poruchové, proto byla pořízena nová rolba, která byla dodána na konci června. Celkové náklady na tuto koupi dosáhly 5, 1 milionu korun včetně daně.”
Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Zajištění správy a provozu tohoto objektu, energeticky a provozně náročného, je nikdy nekončící práce. V posledních letech zde proběhla náročná rekonstrukce střechy, došlo k opravě venkovního schodiště, k opravě kanalizační přípojky a k dalším investičním akcím.”

Hodnota těchto nákladů na opravy a modernizace zimního stadionu celkem přesáhla 60 milionů korun.Nahlásit chybu


K tématu

Led novojičínského “zimáku” je díky nové rolbě dokonale rovný

24. srpna 2023 11:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Ledovou plochu na zimním stadionu v Novém Jičíně upravuje nová rolba s elektrickým pohonem, která nahradila starý poruchový stroj. Kvalitněji upravený led už teď v létě mohli vyzkoušet i krasobruslaři místního oddílu.

V Novém Jičíně za plavání a bruslení zaplatí o něco více, vstupné zdraží o 15 procent

2. května 2023 10:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Rada města schválila zvýšení vstupného na bazén a zimní stadion v Novém Jičíně, a to o patnáct procent. Reaguje tak na růst cen elektřiny, tepla a vody a tím stoupající náklady na provoz těchto zařízení.

Karvinští krasobruslaři lákají děti ke sportu na ledě

24. října 2023 16:41 | Karviná | Monika Danková

Krasobruslařům začala ještě před začátkem školního roku nová sezóna. Rádi by ale mezi sebe přivítali nové zájemce, a to už od předškolního věku, podívejte se na další reportáž.


Náměstí SNP se promění v místo k setkávání. Návrh mohli Ostravané konzultovat s architekty

Městský ateliér prostorového plánování a architektury představil své plány na budoucí podobu náměstí SNP v Ostravě. Obě strany náměstí se mají například propojit zvýšením vozovky. Návrh si přišli poslechnout i zaujatí občané na veřejné setkání.

Studenti postavili v centru Ostravy první májku. Z akce chtějí udělat tradici

Na Masarykově náměstí v centru Ostravy stojí historicky první májka. Postavili ji tam studenti z vysokých a středních škol, kteří tím zahájili přípravy na majálesové oslavy.

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů. Neoprávněné zásahy lidí zřejmě nepřežijí

Porubská radnice eviduje několik vážně poškozených stromů a keřů. Naposledy se stal terčem letitý jalovec, který někdo ořezal tak razantním způsobem, že z něj zbylo pouze torzo.

Ostrava hledá náhradní rodiče pro ohrožené děti. Význam rodiny je nezastupitelný

Jistě se shodneme, že význam rodiny je pro dítě nezastupitelný. Bohužel ne každé dítě má to štěstí, že se o něj jeho vlastní rodiče postarají. V Ostravě naštěstí velmi dobře funguje systém pomoci a děti mají velkou šanci, že se brzy dostanou do náhradních rodin. Noví pěstouni jsou ale stále potřeba.

VIDEO: Policisté dopadli 15letého mladíka, který ve skupince dalších okradl muže v Ostravě

Včera 9:48 | Ostrava-Jih | Lukáš Zavadil

Policisté dopadli patnáctiletého mladíka, který i v takto nízkém věku má za sebou bohatou trestní minulost. Na začátku dubna letošního roku bezdůvodně fyzicky napadl a okradl 31letého muže v Ostravě. Poškozený vše oznámil policistům a ti během krátké doby vypátrali skupinku podezřelých.

Revolution train zamířil do Moravskoslezského kraje, zastavuje ve dvou městech

Protidrogový vlak, Revolution train, zamířil do Moravskoslezského kraje. Zastaví tu jen ve dvou městech, Ostravě a Novém Jičíně, kam se vrací po tříleté pauze.

Aplikace čistáOVA funguje už šest let. Lidé díky ní mohou upozornit na závady ve městě

11. dubna 2024 9:20 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Komu není lhostejný veřejný prostor ve kterém žije, může v Ostravě už šestým rokem využívat aplikaci čistáOVA. Díky ní úředníky radnice jednoduchým způsobem upozorní na jakékoliv závady, jako například rozbitý chodník, či nepořádek v ulicích.

Policisté asistovali u porodu na D56 u Paskova, narodila se zdravá holčička

11. dubna 2024 11:26 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté z oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, praporčíci Jaroslav Masnica a David Machanec, mají za sebou nezapomenutelný zážitek. Během středečního odpoledne asistovali u náhlého porodu na D56. Informovala o tom policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

Dobrovolníci se zapojili do celostátní akce Ukliďme Česko

11. dubna 2024 13:26 | Albrechtice | Jiří Brzóska | Albrechtický miniexpres

V rámci celostátní akce Ukliďme Česko se v sobotu 6. dubna do úklidové akce opět zapojili i dobrovolníci z Albrechtic.

Revitalizace rezervace Kotvice u Studénky je nutná, lépe ochrání vzácné druhy

V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí. Práce potrvají rok.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

První závod Novojičínské běžecké ligy, Jarní ovál, trhal rekordy počasím i účastí

Jarním oválem začal další ročník Novojičínské běžecké ligy. Na jeho start se postavil rekordní počet běžců, zejména v dětských kategoriích.

Kotvice po revitalizaci zajistí lepší domov chráněným druhům, vstup na naučnou stezku je nyní zakázán

11. dubna 2024 13:50 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

V přírodní rezervaci Kotvice u Studénky začala obnova rybníků a mokřadů. Rozsáhlá revitalizace území je nutná pro další ochranu vzácných druhů vodních ptáků a obojživelníků, kteří tu žijí.

Do tanečních nechodí, ale kolonu si užili v největším sále v Novém Jičíně

Žáci novojičínského odborného učiliště a praktická školy, kteří se potýkají s lehčím a středním mentálním postižením, nechodí do klasických tanečních. Přesto jim tanec není cizí. Lekce absolvovali ve školní tělocvičně a slavnostní kolonu si užili ve velkém sále.

Výtvarnou rozmanitost Fokusu ukazuje výstava na Staré poště

V galerii na Staré poště probíhá výstava Střediska volného času Fokus. Výjimečná je tím, že kromě prací dětí na ni představují svá díla také jejich lektorky z výtvarných kroužků.

Přijímačky na Sjednocení připravili tak, jako by to bylo doopravdy

11. dubna 2024 12:40 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Na základní škole Sjednocení si mohli deváťáci vyzkoušet, jak to bude za pár dní vypadat během přijímacích zkoušek. Škola jim přijímací řízení nasimulovala nejen připravenými testy, ale i celým organizačním postupem.

Ve Studénce loni o sto procent narostly krádeže v obchodech

9. dubna 2024 15:00 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

Městská policie vypracovala zprávu o bezpečnostní situaci ve Studénce za rok 2023. Ta je víceméně stabilní. Výraznější nárůst zaznamenala pouze v majetkových přestupcích, tedy zhruba na dvojnásobek stoupl počet drobných krádeží.

Led upravuje nová rolba, spotřebuje méně vody a plocha je rovná jako podle pravítka
Vydáno 28. srpna 2023 8:20, Nový Jičín, Petra Dorazilová
Ledovou plochu na zimním stadionu upravuje nová rolba s elektrickým pohonem, která nahradila starý poruchový stroj. Kvalitněji upravený led už teď v létě mohli vyzkoušet i krasobruslaři z místního oddílu.

Z ledové plochy odjíždí do garáže stará rolba, která na zimním stadionu zajišťovala úpravu ledu 13 let. Nahradil ji nový stroj s elektropohonem. Provozovatel sportoviště, hokejový klub, si od nové rolby slibuje spolehlivost a úsporu provozu, co se týče spotřeby vody a energií.

Petr Macháček, trenér HK Nový Jičín: “Předně ta starší rolba opravdu už byla poruchová, neyl na ni spoleh, museli jsme se hodně věnovat opravám. Ta nová rolba nám zajistí to, že o ten led bude dobře postaráno, má to v sobě systémy na úpravu ledu, i co se týče vody. Kdysi jsme tam naváželi kubík, více než tisíc litrů vody. Dneska jsme schopni to udělat za 350 litrů vody a ten led je krásný. Další věc je ta, že ořezávač, ten nůž, je řízený přes laser, to znamená, máme nastavenou nějakých 25 milimetrů výšku ledu a ta výška ledu je dneska všude stejná, ten led je rovný. A nemusíme, jak jsem říkal, navážet zbytečně hodně vodu a potom zase věnovat čas tomu, abychom to vyváželi ven.”

Lepší kvalitu ledu, který upravuje nová rolba, už mohli i v létě okusti trénující hokejisté a také krasobruslaři z místního oddílu.

Jana Křižanová, trenérka Krasobruslení Nový Jičín: “Je to super, ten led je hladký, bruslí se na něm příjemně, hned to usychá, takže je to paráda.”

V zázemí zimního stadionu tedy nyní parkují celkem tři rolby, dvě starší s pohonem na propan-butan, z nichž ta ještě letitější sloužila jako záloha. Nákup nové teď zainvestovalo ze svého rozpočtu město.

Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Jedná se o to, že stávající dvě rolby již byly poruchové, proto byla pořízena nová rolba, která byla dodána na konci června. Celkové náklady na tuto koupi dosáhly 5, 1 milionu korun včetně daně.”
Václav Dobrozemský (ODS), 2. místostarosta Nového Jičína: “Zajištění správy a provozu tohoto objektu, energeticky a provozně náročného, je nikdy nekončící práce. V posledních letech zde proběhla náročná rekonstrukce střechy, došlo k opravě venkovního schodiště, k opravě kanalizační přípojky a k dalším investičním akcím.”

Hodnota těchto nákladů na opravy a modernizace zimního stadionu celkem přesáhla 60 milionů korun.Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000038794/led-upravuje-nova-rolba-spotrebuje-mene-vody-a-plocha-je-rovna-jako-podle-pravitka