Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zastupitelé zvážili, čím se z Veřejného fóra bude město zabývat

Zastupitelstvo v září projednávalo výsledky Veřejného fóra, které se konalo 12 dubna. Jedná se o aktivu, na které lidé navrhují, co by město mohlo udělat, ať už v oblasti dopravy, životního prostředí, sportu, kultury, školství a podobně.

O návrzích se hlasuje přímo na místě konání fóra a následně prostřednictvím elektronické ankety. Zastupitelé tedy nyní odsouhlasili návrhy, kterými se město bude dále zabývat. Letos získal nejvíce sympatií podnět na řešení příjezdové cesty k lyžařskému areálu Svinec.

Ondřej Syrovátka (ZELENÍ), 1. místostarosta Nového Jičína: “Tam už nějaké činnosti probíhají, hodně se v tom angažuje starosta Stanislav Kopecký, který jedná s majiteli pozemků o tom, jestli by bylo možné do budoucna tu cestu vést jinudy, protože ta stávající je problematická. Dále bylo odhlasováno, že se bude zabývat vybudováním kulturního sálu ve městě, tam už také nějaké činnosti probíhají. Nebo taková věc, která sice skončila až na chvostu v tom hlasování, ale mohla by být pro město přínosná, tak alespoň jakýsi průzkum toho, jestli by bylo možné někde ve městě vybudovat stání pro karavany nebo kemp. Momentálně na to plochu vyhrazenou nemáme, ale na městě se shodujeme na to, že by to bylo přínosné kvůli zvýšení turismu.”

Veřejné fórum se letos konalo po páté, v minulost se například podařilo realizovat požadavek lidí na znovuotevření branky ve spodní části areálu nemocnice, nebo právě nyní začíná projekt umístění čtyř stromů na plochu náměstí.

Nahlásit chybu


K tématu
ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail