Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Fokus ovládlo více než tisíc hráčů deskových her

Festival deskových her ovládl na tři dny Středisko volného času Fokus. Nad logickými, taktickými nebo jen zábavnými hrami si tu lámalo hlavu na tisíc školáků, o víkendu pak také veřejnost.

Maraton deskových her se v Novém Jičíně konal letos popáté. První dva dny byly určeny zejména školákům, z devíti základních škol z Nového Jičína a okolí jich dorazilo kolem tisícovky, v pátek odpoledne a celou sobotu si tu mohl přijít zahrát kdokoliv.

Josef Pustka, pořadatel Deskohraní: “Deskohraní vzniklo před pěti lety, protože deskové hry jsou dnes moderní trend, vychází jich stovky ročně i u nás v České republice, poptávka ze strany škol je po noch poměrně vysoká, protože mohou sloužit i jako pomůcka při výuce. Mohou nenásilnou formou rozvíjet vědomosti, protože některé jsou kvízové, mohou rozvíjet postřeh, logické myšlení.”

Ti, kdo do Fokusu dorazili, tu mohli vyzkoušet více než stovku her od desítky předních českých vydavatelů. S pravidly na místě pomáhalo kolem třicítky vysvětlovačů.

účastníci Deskohraní:
“Já jsem hrál hru Yogi a bavilo mě to a ještě jsem se díval na kluky, jak hrají hru Karaga tak mě to bavilo.”
“Musíme dostat co nejvíce mravenců a nedotknout se okraje díry. Když se to pohne tak končíš a dostává se na řadu druhý hráč.”
“Hrál jsem nějakou hru, nevím, jak se to jmenovalo, ale bylo to dobré, zahrál jsem si.”
Josef Pustka, pořadatel Deskohraní: “Kdysi jsme začínali primárně v hlavním sále, letošní ročník už se koná v celém přízemí a navíc i v přístavbě. Ve špičce, když tu bude nejvíce tříd, tak tu bude přítomno až 250 dětí v jednu chvíli.”

Kdo na místě hrám propadl natolik, že by si chtěl podobnou herní mánii zopakovat, nemusí čekat 12 měsíců až na další ročník Deskohraní. Ve Středisku volného času Fokus se schází deskoherní kroužek, ve středu odpoledne je určen pro děti, v pátek od 15:30 do devíti večer mohou chodit i dospělí, k dispozici je tu kolem několik set her, od starších klasik až po novinky.

Nahlásit chybu


K tématu
VaKo stavební s.r.o. - Kopřivnice
Kopřivnice
od 33 000 do 42 000 Kč/měsíc

Detail

NOBUS PRINT s.r.o. - pracoviště Kopřivnice
Kopřivnice
od 10 000 Kč/měsíc

Detail

Jiří Červinka - pracoviště MSK
Bravantice
od 29 400 do 33 600 Kč/měsíc

Detail