Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Technické služby otevřely areál na Palackého, ukázaly techniku, která pomáhá udržovat město upravené

Nový Jičín |  | Novojičínský expres

Technické služby města uspořádaly den otevřených dveří, veřejnosti zpřístupnily areál střediska zeleně. Ten byl v nedávné době revitalizován. Zájemci si tu mohli prohlédnout nové haly a také techniku, která pomáhá udržovat město upravené.

Otevřený areál technických služeb na Palackého ulici se stal atrakcí především pro děti z místních škol a školek. Ty si mohly prohlédnout, prolézt a různě vyzkoušet mnoho vystavených strojů.

návštěvníci areálu:
“Mně se líbí popelář. Mně sekačky, a mně traktor.”
“Zmačkaná plastová láhev patří do žlutého kontejneru.”

Tato akce byla druhým ročníkem Dne otevřených dveří technických služeb, loni pozvali veřejnost do svého hlavního areálu na Suvorovově ulici. Letos tedy ukázali kompletně revitalizovaný prostor na Palackého, ve kterém byly postaveny nové haly na garážování a údržbu techniky.

Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “To byl také jeden důvod, proč jsme s tímto areálem chtěli seznámit veřejnost, že zde sídlí středisko veřejné zeleně, nachází se tady technika, je tady zázemí pro zaměstnance, kteří pečují a starají se o zeleň ve městě. To byl jeden důvod, ale zároveň jsme chtěli prezentovat i činnost a techniku zázemí i ostatních úseků organizace technických služeb, takže může tady být vidět technika z úseku komunikaci, z odpadového hospodářství a taky jsme vystavili i vysokozdvižnou plošinu ze správy majetku, která slouží pro údržbu veřejného osvětlení.”
Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je důležité, aby veřejnost věděla, že peníze, které město vkládá do technických služeb, jsou užity účelově a opravdu je nutné nejen revitalizovat prostor budovy, ale i tu techniku. A i děti a veřejnost se může podívat na ten upgrade té techniky.”
  Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Běžně obnovujeme techniku napříč jednotlivými jednotlivými úseky, takže mohu zmínit, že je zde a poměrně nové svozové košové vozidlo, je zde nové elektrické vozidlo, malá košovka, je zde vystavena nové technika sloužící k sečení trávy, máme nové sekačky a taktéž i nový válec na úseku místních komunikací.”

  Také letos budou technické služby investovat do nákupu nových strojů téměř 20 milionů korun. V plánu mají pořízení vozidla na svoz odpadu nebo hákového nakladače pro manipulaci s biomateriálem.

  Nahlásit chybu


  K tématu

  Technické služby Nového Jičína ukázaly svůj areál a úklidové stroje

  Novojičínské technické služby uspořádaly den otevřených dveří, veřejnosti zpřístupnily areál střediska zeleně. Ten byl v nedávné době revitalizován. Zájemci si tu mohli prohlédnout nové haly a techniku, která pomáhá udržovat město upravené.

  Nový Jičín jednou z největších investic letošního roku “ozdravěl” své středisko zeleně

  15. listopadu 2023 8:30 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

  Jednou z největších investičních akcí Nového Jičína je letos zvelebení střediska zeleně technických služeb města. Revitalizaci areálu si vyžádal havarijní stav původních skladovacích hal.

  Nový Jičín spustí první fotovoltaickou elektrárnu, využívat ji budou technické služby

  20. prosince 2023 12:20 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

  Na střeše garáží technických služeb Nového Jičína je první městská fotovoltaická elektrárna. Do provozu bude uvedena v březnu. Sloužit bude mimo jiné i jako zdroj energie pro nové mini vozidlo na svoz odpadu.


  V Opavě-Kateřinkách začne výstavba nového parkoviště. Nabídne 40 míst i zeleň

  Včera 15:53 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

  V Opavě přibudou nová parkovací místa. Výstavba parkoviště na zelené ploše bude v nejbližších dnech zahájena na prostranství mezi obchodním centrem Katka a budovou pošty v Kateřinkách.

  Hejtman Moravskoslezského kraje navštívil seniory v karvinském Novém domově

  Nový domov v Karviné si při včerejším výjezdu prohlédl hejtman Moravskoslezského kraje. Zajímal se o jejich péči, aktivity i o to, jak jsou v zařízení spokojeni.

  Děti se zdravotním postižením si užily letní tábor v Hradci nad Moravicí. Zatančily si i s Markétou Konvičkovou

  Včera 13:41 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

  Rotary club Opava opět po roce uspořádal týdenní tábor pro hendikepované děti i dospělé. Tentokrát na téma čáry a kouzla. Probíhal v hotelu Belaria Resort v Hradci nad Moravicí a nabídl pestrý program.

  Na pomoc Bulharsku vyrazili hasiči z Hlučína. Budou se starat o hasící vrtulníky

  Na pomoc Bulharsku, které sužuje rozsáhlý lesní požár, vyrazili členové Hasičského záchranného útvaru z Hlučína. Jednotka se bude starat o podporu vrtulníků, které Česká republika také do zasažených oblastí vysílá.

  Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

  Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

  Interaktivní muzeum MHD v Ostravě Vítkovicích bude novým turistickým cílem

  Ostrava bude mít další turistické lákadlo. Plánuje totiž stavbu muzea městské hromadné dopravy. Vyrůst by mělo v prostoru před vítkovickým nádražím. Lákadlem budou především historické tramvaje, ale i interaktivní expozice.

  Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

  16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

  Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

  Cisterna zastavila na mostě, řidič dodávky nesledoval provoz a zezadu do ní narazil

  Dnes 6:43, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

  Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

  Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

  Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

  Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

  Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

  Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

  Naučili se nové výtvarné techniky a teď už na Staré poště vystavují

  Městské kulturní středisko pořádá už léta výtvarné kurzy. Jejich absolventi mají nejen možnost naučit se novým výtvarným technikám, zdokonalit se, ale také mají šanci mít svou výstavu. Ta se právě teď v červenci koná na Staré poště.

  Každou středu patří odpolední program dětem. Letos začal Letní festival bublinami

  Také letos se ve Studénce mohou děti i dospělí těšit na programy, které budou doprovázet prázdninový čas. Letní festival nabídne dvacítku akcí. Odstartovala ho bublinová show.

  Festival pod Kaštany v Novém Jičíně spojil legendy i místní písničkáře

  Profesionální kapely, ale také skvělá šance pro amatérské muzikanty. To je Festival pod Kaštany, který se konal v Novém Jičíně. Potěšil příznivce folkové muziky, bluegrassu i country.

  Studénka každý rok více kvete, už i před zámkem

  16. července 2024 16:54 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

  Studénka v posledních letech více kvete. Postupně tu vznikají nové záhony, díky kterým je městská zeleň pestřejší a barevnější. Letos třeba přibyla nová výsadba před zámkem.

  Možnosti parkování v Novém Jičíně rozšíří letos více než třicítka míst

  Nový Jičín se každý rok snaží rozšířit počty parkovacích míst. Letos se jejich kapacita nejvýrazněji zvýší v bytové zástavbě na Vančurově ulici, kde vzniká i úplně nová odstavná plocha pro třináct vozidel.

  Přilba může zachránit život, zdůrazňovali na cyklostezce Koleje policisté a BESIP

  16. července 2024 9:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

  Novojičínští policejní preventisté a zástupci BESIPU se připojili ke 14. ročníku celorepublikové kampaně “Na kole jen s přilbou”. Na důležitost nošení této ochranné pomůcky upozorňovali dospělé i děti na cyklostezce Koleje.

  Technické služby otevřely areál na Palackého, ukázaly techniku, která pomáhá udržovat město upravené
  Vydáno 24. června 2024 13:16, Nový Jičín, Petra Dorazilová
  Technické služby města uspořádaly den otevřených dveří, veřejnosti zpřístupnily areál střediska zeleně. Ten byl v nedávné době revitalizován. Zájemci si tu mohli prohlédnout nové haly a také techniku, která pomáhá udržovat město upravené.

  Otevřený areál technických služeb na Palackého ulici se stal atrakcí především pro děti z místních škol a školek. Ty si mohly prohlédnout, prolézt a různě vyzkoušet mnoho vystavených strojů.

  návštěvníci areálu:
  “Mně se líbí popelář. Mně sekačky, a mně traktor.”
  “Zmačkaná plastová láhev patří do žlutého kontejneru.”

  Tato akce byla druhým ročníkem Dne otevřených dveří technických služeb, loni pozvali veřejnost do svého hlavního areálu na Suvorovově ulici. Letos tedy ukázali kompletně revitalizovaný prostor na Palackého, ve kterém byly postaveny nové haly na garážování a údržbu techniky.

  Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “To byl také jeden důvod, proč jsme s tímto areálem chtěli seznámit veřejnost, že zde sídlí středisko veřejné zeleně, nachází se tady technika, je tady zázemí pro zaměstnance, kteří pečují a starají se o zeleň ve městě. To byl jeden důvod, ale zároveň jsme chtěli prezentovat i činnost a techniku zázemí i ostatních úseků organizace technických služeb, takže může tady být vidět technika z úseku komunikaci, z odpadového hospodářství a taky jsme vystavili i vysokozdvižnou plošinu ze správy majetku, která slouží pro údržbu veřejného osvětlení.”
  Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Je důležité, aby veřejnost věděla, že peníze, které město vkládá do technických služeb, jsou užity účelově a opravdu je nutné nejen revitalizovat prostor budovy, ale i tu techniku. A i děti a veřejnost se může podívat na ten upgrade té techniky.”
   Pavel Tichý, ředitel TSM Nový Jičín: “Běžně obnovujeme techniku napříč jednotlivými jednotlivými úseky, takže mohu zmínit, že je zde a poměrně nové svozové košové vozidlo, je zde nové elektrické vozidlo, malá košovka, je zde vystavena nové technika sloužící k sečení trávy, máme nové sekačky a taktéž i nový válec na úseku místních komunikací.”

   Také letos budou technické služby investovat do nákupu nových strojů téměř 20 milionů korun. V plánu mají pořízení vozidla na svoz odpadu nebo hákového nakladače pro manipulaci s biomateriálem.

   Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000043711/technicke-sluzby-otevrely-areal-na-palackeho-ukazaly-techniku-ktera-pomaha-udrzovat--mesto-upravene