Mimořádná zpráva:
Načítám...
 • Načítám...
>

Pivobraní bylo o evropských vztazích i skotské legendě, v Novém Jičíně zahrál Nazareth

Nový Jičín |  | Novojičínský expres

Konal se 10. ročník Pivobraní. Jubilejní festival byl dvoudenní a byl také oslavou mezinárodních vztahů města. Před tisícovkami lidí zahrála na Masarykově náměstí skotská kapela Nazareth.

Festival zlatavého moku Pivobraní oslavil 10. narozeniny a na Masarykově náměstí se konal dva dny. Pátek nabídl stand-up show Na Stojáka, imitátora Petra Jablonského, koncert kapely Vltava a promítání filmu. Součástí byla soutěž v pojídání párků v rohlíku.

Lidé tu ale především mohli ochutnávat ze stovky druhů piv, které nabízela třicítka minipivovarů z našeho regionu, a také zahraniční pivovary. V jejich stáncích se lidé mohli setkat s polskou a italskou gastronomií, na svůj hrad zvalo Oravské muzeum a třeba belgický stánek propagoval oblast Valonie. Festival nabídl herní zóny, parkurovou show, klidnější dětskou arénu na Laudonově nádvoříčku a koncerty.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Už každý ročník byla pro nás výzva, a ten desátý ročník o to více, protože akce je dvoudenní, a namixovat program aby byl zajímavým, aby byl něčím výjimečný, proto jsme se snažili program připravit tak, abychom si mohli přiťuknout s rockovou hvězdou, kterou je kapela Nazareth.”

I sám jubilejní ročník Pivobraní dostal svůj dárek - maskota v podobě pivního půllitru.

Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Naše Pivobraní bude každým rokem doprovázet maskot. Letos je to krýgl, příští rok to budou další maskotu. Musím podotknout, že každým rokem se snažíme pro návštěvníky připravit bohatý program, nabídnout nové pivovar, nové zábavné akce.”

Slavnost, která vychází ze zdejší bohaté historie pivovarnictví, byla také věnována výročím spolupráce Nového Jičína se zahraničními partnerskými městy.

Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tento víkend se nese v duchu nejen toho zlatavého moku, ale i v duchu přátelství. Spojili jsme několik akcí dohromady. Jednak je to to Pivobraní a jednak je to podpora rozvoje našeho regionu a přátelství, které přesahuje hranice našeho okresu, Moravskoslezského kraje, ale i republiky.”

S italskou Novellarou, která byla historicky prvním zahraničním partnerem, rozvíjí Nový Jičín přátelské kontakty 60 let. S polskými Świętochłowicemi 30 let, a se slovenskou Kremnicou navázal spolupráci před 20 lety.

  Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Co se týče samotného partnerství, , tak to není jen návštěva kulturních a společenských akcích v těch městech, ale je to hlavně o obyčejných lidech. Už v době totality město Nový Jičín navštěvovalo Novellaru. Když dnes jdete Novellarou, tak vás lámanou češtinou oslovují obyvatelé a ptají se, jestli náhodou nejste z Nového Jičína. A já jsem velmi hrdý na to, že někdo v Itálii ví, kde je město klobouků, město Nový Jičín.”

  Festival tradičně doprovázela královská pivní soutěž, tentokrát v šipkách. Finalisté se o atraktivní ceny utkali s pivní šerpou na zádech, tedy se zátěží - muži 21 kilogramu, ženy 17.

   Hudební menu pak nabídlo novojičínské kapely, své muzikanty vyslali slovenští a italští partneři, a tisícovky lidí přilákaly hlavní hvězdy - Čechomor a skotská legenda Nazareth.

   Nahlásit chybu


   K tématu

   Na Čerťáku vzniká dětské hřiště s veřejným ohništěm

   27. července 2023 9:03 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

   Pokračuje revitalizace výletiště u nádrže Čerťák. Po novém kiosku a malé pláži tu město nechalo postavit dětské hřiště. Jeho součástí je i veřejné ohniště.

   Skatepark letos bude, jeho stavba u stadionu v létě začíná

   22. července 2023 7:31 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

   V areálu letního stadionu začíná stavba skateparku. Město jej plánovalo vybudovat už v loňském roce, nicméně se nezdařilo získat zhotovitele zakázky.

   Do parkování letos Nový Jičín investuje více než 5 milionů

   20. července 2023 10:52 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

   Letní stavební ruch v Novém Jičíně se týká i parkování. Nová parkovací místa vznikají například ve Smetanových sadech. Jinde vedou stavební práce k úpravám ploch tak, aby na nich mohla auta stát legálně.


   Nemocnice už nebude tolerovat v areálu kouření, závislým postavila před vchod kuřácký box

   Přesto, že už několik let platí zákaz kouření v areálech nemocnic, lidé to nerespektují. Nemocnice v Havířově se rozhodla pro striktní dodržování zákona, nicméně závislým kuřákům postavila před urgentním příjmem kuřácký box.

   Ostrava v příštím roce rozdělí na kulturu 46 milionů kč. Pro žadatele je připraven webinář

   16. července 2024 11:08 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

   Ostrava je velkým podporovatelem kultury o čemž svědčí nabitý kalendář akcí ze všech možných oblastí. V letošním roce mezi jejich pořadatele plánuje rozdělit téměř 50 milionů korun a to jak v jednoletých, tak víceletých dotačních programech.

   Nehoda dodávky a cisterny s naftou zastavila provoz na tahu mezi Ostravou a Opavou

   Včera 14:51, vydáno včera 7:40 | Celý MS kraj | Libor Běčák

   Doprava na silnici I/11 na úrovni Josefovic se ve středu dopoledne zastavila v důsledku kolize dvou nákladních vozidel.

   Senior nezvládl řízení malého traktoru, sjel do potoka, kde ho stroj přimáčkl

   Včera 8:07 | Celý MS kraj | Libor Běčák

   Letecky do ostravské fakultní nemocnice musel být převezen starší traktorista, který v úterý večer v Dolní Lomné sekal trávník pomocí malého traktoru. Se strojem sjel do koryta malého potoka, kde po převrácení zůstal zraněný a zaklíněný do příjezdu záchranářů.

   Bývalá márnice v Heřmanicích se mění v muzeum, ukáže historii a zajímavosti obce

   Bývalá márnice na starém hřbitově v Heřmanicích změní svůj účel. Vznikne zde nové muzeum, které představí historii a zajímavosti obce. V současnosti probíhají potřebné stavební práce a hotovo by mělo být už na podzim.

   Bytové muzeum v ostravské Jubilejní kolonii slaví půl roku

   16. července 2024 10:46 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová | Expres Ostrava-Jih

   Unikátní bytové muzeum v Jubilejní kolonii je otevřeno už půl roku. Za to dobu se zde dostavila více než tisícovka návštěvníků, kteří si mohli prohlédnout, jak v Ostravě bydleli řadoví dělníci před sto lety. Zájemci zde přijíždějí dokonce i z Rakouska, Švýcarska a Německa.

   Hasiči měli ve sběrném dvoře cvičení na únik radiace a nakonec kvůli rtuti i ostrý zásah

   16. července 2024 16:40 | Havířov | Bára Kelnerová | Havířovský expres

   Na sběrné dvory vozí lidé nejrůznější odpad. A mohou dovést například i staré předměty, které obsahují radioaktivní látky. Právě to byl námět cvičení pro profesionální hasiče. Cvičení se ale kvůli nálezu rtuti změnilo v ostrý zásah.

   Policie vyšetřuje, co stálo za smrtelným pádem mechanika v železárnách

   16. července 2024 19:03 | Celý MS kraj | Libor Běčák

   Tragický pád z výšky zhruba 10 metrů vyšetřují nejen policisté, ale také pracovníci bezpečnosti práce v Třineckých železárnách.

   Pod mostem Miloše Sýkory se tančil swing, přijít si ho vyzkoušet mohl kdokoliv

   Pravý břeh Ostravice ožil v minulém týdnu swingem. První letní swingovou tančírnu uspořádala pod mostem Miloše Sýkory ostravská škola, věnující se právě této skupině tanců. Okoukat a vyzkoušet si pár tanečních kroků mohl přijít kdokoli, kdo měl zájem.

   Frýdek-Místek stále řeší nedostatek parkovacích míst

   15. července 2024 16:24 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček | Frýdeckomístecký expres

   Výstavba nových parkovišť a změna organizace parkování. To jsou aktuálně probíhající řešení, která mají ve Frýdku-Místku zajistit větší počet parkovacích míst pro osobní auta. Ze sídlišť se postupně vytlačují dodávky a dále se hledají plochy pro nová parkoviště.

   Naučili se nové výtvarné techniky a teď už na Staré poště vystavují

   Městské kulturní středisko pořádá už léta výtvarné kurzy. Jejich absolventi mají nejen možnost naučit se novým výtvarným technikám, zdokonalit se, ale také mají šanci mít svou výstavu. Ta se právě teď v červenci koná na Staré poště.

   Každou středu patří odpolední program dětem. Letos začal Letní festival bublinami

   Také letos se ve Studénce mohou děti i dospělí těšit na programy, které budou doprovázet prázdninový čas. Letní festival nabídne dvacítku akcí. Odstartovala ho bublinová show.

   Festival pod Kaštany v Novém Jičíně spojil legendy i místní písničkáře

   Profesionální kapely, ale také skvělá šance pro amatérské muzikanty. To je Festival pod Kaštany, který se konal v Novém Jičíně. Potěšil příznivce folkové muziky, bluegrassu i country.

   Studénka každý rok více kvete, už i před zámkem

   16. července 2024 16:54 | Studénka | Petra Dorazilová | Expres Studénky

   Studénka v posledních letech více kvete. Postupně tu vznikají nové záhony, díky kterým je městská zeleň pestřejší a barevnější. Letos třeba přibyla nová výsadba před zámkem.

   Možnosti parkování v Novém Jičíně rozšíří letos více než třicítka míst

   Nový Jičín se každý rok snaží rozšířit počty parkovacích míst. Letos se jejich kapacita nejvýrazněji zvýší v bytové zástavbě na Vančurově ulici, kde vzniká i úplně nová odstavná plocha pro třináct vozidel.

   Přilba může zachránit život, zdůrazňovali na cyklostezce Koleje policisté a BESIP

   16. července 2024 9:40 | Nový Jičín | Petra Dorazilová | Novojičínský expres

   Novojičínští policejní preventisté a zástupci BESIPU se připojili ke 14. ročníku celorepublikové kampaně “Na kole jen s přilbou”. Na důležitost nošení této ochranné pomůcky upozorňovali dospělé i děti na cyklostezce Koleje.

   Pivobraní bylo o evropských vztazích i skotské legendě, v Novém Jičíně zahrál Nazareth
   Vydáno 26. června 2024 12:03, Nový Jičín, Petra Dorazilová
   Konal se 10. ročník Pivobraní. Jubilejní festival byl dvoudenní a byl také oslavou mezinárodních vztahů města. Před tisícovkami lidí zahrála na Masarykově náměstí skotská kapela Nazareth.

   Festival zlatavého moku Pivobraní oslavil 10. narozeniny a na Masarykově náměstí se konal dva dny. Pátek nabídl stand-up show Na Stojáka, imitátora Petra Jablonského, koncert kapely Vltava a promítání filmu. Součástí byla soutěž v pojídání párků v rohlíku.

   Lidé tu ale především mohli ochutnávat ze stovky druhů piv, které nabízela třicítka minipivovarů z našeho regionu, a také zahraniční pivovary. V jejich stáncích se lidé mohli setkat s polskou a italskou gastronomií, na svůj hrad zvalo Oravské muzeum a třeba belgický stánek propagoval oblast Valonie. Festival nabídl herní zóny, parkurovou show, klidnější dětskou arénu na Laudonově nádvoříčku a koncerty.

   Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Už každý ročník byla pro nás výzva, a ten desátý ročník o to více, protože akce je dvoudenní, a namixovat program aby byl zajímavým, aby byl něčím výjimečný, proto jsme se snažili program připravit tak, abychom si mohli přiťuknout s rockovou hvězdou, kterou je kapela Nazareth.”

   I sám jubilejní ročník Pivobraní dostal svůj dárek - maskota v podobě pivního půllitru.

   Radka Bobková, vedoucí Návštěvnického centra Nový Jičín - Město klobouků: “Naše Pivobraní bude každým rokem doprovázet maskot. Letos je to krýgl, příští rok to budou další maskotu. Musím podotknout, že každým rokem se snažíme pro návštěvníky připravit bohatý program, nabídnout nové pivovar, nové zábavné akce.”

   Slavnost, která vychází ze zdejší bohaté historie pivovarnictví, byla také věnována výročím spolupráce Nového Jičína se zahraničními partnerskými městy.

   Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Tento víkend se nese v duchu nejen toho zlatavého moku, ale i v duchu přátelství. Spojili jsme několik akcí dohromady. Jednak je to to Pivobraní a jednak je to podpora rozvoje našeho regionu a přátelství, které přesahuje hranice našeho okresu, Moravskoslezského kraje, ale i republiky.”

   S italskou Novellarou, která byla historicky prvním zahraničním partnerem, rozvíjí Nový Jičín přátelské kontakty 60 let. S polskými Świętochłowicemi 30 let, a se slovenskou Kremnicou navázal spolupráci před 20 lety.

    Stanislav Kopecký (ANO), starosta Nového Jičína: “Co se týče samotného partnerství, , tak to není jen návštěva kulturních a společenských akcích v těch městech, ale je to hlavně o obyčejných lidech. Už v době totality město Nový Jičín navštěvovalo Novellaru. Když dnes jdete Novellarou, tak vás lámanou češtinou oslovují obyvatelé a ptají se, jestli náhodou nejste z Nového Jičína. A já jsem velmi hrdý na to, že někdo v Itálii ví, kde je město klobouků, město Nový Jičín.”

    Festival tradičně doprovázela královská pivní soutěž, tentokrát v šipkách. Finalisté se o atraktivní ceny utkali s pivní šerpou na zádech, tedy se zátěží - muži 21 kilogramu, ženy 17.

     Hudební menu pak nabídlo novojičínské kapely, své muzikanty vyslali slovenští a italští partneři, a tisícovky lidí přilákaly hlavní hvězdy - Čechomor a skotská legenda Nazareth.

     Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/11000043740/pivobrani-bylo-o-evropskych-vztazich-i-skotske-legende-v-novem-jicine-zahral-nazareth