Miroslava Janoušková vystavuje v Žerotínském zámku

Nová galerie Žerotínského zámku hostí až do druhé poloviny srpna velkou výstavu volné tvorby výtvarnice Miroslavy Janouškové. Ta návštěvníkům představuje nejen obrazy, ale i plastiky. Expozici doplňují básně a fotografie Lenky Kobáskové-Mochnáčové a Romana Kobáska.

Retrospektivní výstava představuje průřez veškerou tvorbou novojičínské výtvarnice. Autorka dala dohromady jak starší, tak i novější díla. Výstava nese název "Dívej se nejen očima".

Miroslava Janoušková, autorka výstavy: "Protože si myslím, že tyto obrazy jsou vytvořené proto, aby je člověk vnímal duší, samozřejmě i očima, ale i citem. Aby se nad těmi obrazy zamyslel, aby měl radost. Já jsem ty obrazy tvořila proto, aby člověka potěšily, protože mě samozřejmě taky těší a dělám to pro radost sobě a samozřejmě i druhým."

Na výstavě mohou návštěvníci obdivovat i dřevěné plastiky či novou keramickou tvorbu autorky. Miroslava Janoušková se navíc věnuje i sklu. Obrazy ale tvoří největší část jejího díla. Jejich společným tématem je krajina v různých podobách.

Miroslava Janoušková, autorka výstavy: "Dělám krajinu buď konkrétní nebo abstraktnější, nebo krajinu vesmíru, kterou jsem tady začínala v roce 1992. Teď dělám takovou modernější krajinu plnou barev a takovou, aby člověka potěšila."

Příchod do Nové galerie zámku lemují verše Lenky Kobáskové-Mochnáčové a fotografie Romana Kobáska. S Miroslavou Janouškovou se znají už přes 10 let a už spolupracovali na několika výstavách.

Lenka Kobásková-Mochnáčová, autorka básní: "Já jsem se především zaměřila na to, aby básně odpovídaly přírodě, protože paní Janoušková tvoří a inspiruje se krásou přírody Valašska. Ty moje básně tvoří jakousi ucelenou část s tvorbou mého muže, který vyfotografoval k těm básním jednotlivé fotografie."

Roman Kobásko, autor fotografií: "Propojení básní s fotografiemi je někdy složitější. Když máte motiv a víte princip, tak najít na to ten obraz stojí někdy trochu úsilí a občas cvakáte naprázdno, ale nakonec to dobře dopadne. Aspoň z mého pocitu, že to koresponduje s tou básní má to společný náboj a to je důležité."

Výstava Miroslavy Janouškové "Dívej se nejen očima" je v Nové galerii Žerotínského zámku k vidění až do 22.srpna
PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 23.09. 21:37
Nový Jičín, Vaše kancelář nebo pracoviště

MB DOMUS SE
Nový Jičín
od 16 000 Kč do 18 500 Kč

Detail

HELIS - KVĚTINY s.r.o.
Nový Jičín
od 35 000 Kč

Detail

HOSCH CNC s.r.o.
Nový Jičín
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků