Reklama

Miroslava Janoušková vystavuje v Žerotínském zámku

Nová galerie Žerotínského zámku hostí až do druhé poloviny srpna velkou výstavu volné tvorby výtvarnice Miroslavy Janouškové. Ta návštěvníkům představuje nejen obrazy, ale i plastiky. Expozici doplňují básně a fotografie Lenky Kobáskové-Mochnáčové a Romana Kobáska.

Reklama

Retrospektivní výstava představuje průřez veškerou tvorbou novojičínské výtvarnice. Autorka dala dohromady jak starší, tak i novější díla. Výstava nese název "Dívej se nejen očima".

Miroslava Janoušková, autorka výstavy: "Protože si myslím, že tyto obrazy jsou vytvořené proto, aby je člověk vnímal duší, samozřejmě i očima, ale i citem. Aby se nad těmi obrazy zamyslel, aby měl radost. Já jsem ty obrazy tvořila proto, aby člověka potěšily, protože mě samozřejmě taky těší a dělám to pro radost sobě a samozřejmě i druhým."

Na výstavě mohou návštěvníci obdivovat i dřevěné plastiky či novou keramickou tvorbu autorky. Miroslava Janoušková se navíc věnuje i sklu. Obrazy ale tvoří největší část jejího díla. Jejich společným tématem je krajina v různých podobách.

Miroslava Janoušková, autorka výstavy: "Dělám krajinu buď konkrétní nebo abstraktnější, nebo krajinu vesmíru, kterou jsem tady začínala v roce 1992. Teď dělám takovou modernější krajinu plnou barev a takovou, aby člověka potěšila."

Příchod do Nové galerie zámku lemují verše Lenky Kobáskové-Mochnáčové a fotografie Romana Kobáska. S Miroslavou Janouškovou se znají už přes 10 let a už spolupracovali na několika výstavách.

Lenka Kobásková-Mochnáčová, autorka básní: "Já jsem se především zaměřila na to, aby básně odpovídaly přírodě, protože paní Janoušková tvoří a inspiruje se krásou přírody Valašska. Ty moje básně tvoří jakousi ucelenou část s tvorbou mého muže, který vyfotografoval k těm básním jednotlivé fotografie."

Roman Kobásko, autor fotografií: "Propojení básní s fotografiemi je někdy složitější. Když máte motiv a víte princip, tak najít na to ten obraz stojí někdy trochu úsilí a občas cvakáte naprázdno, ale nakonec to dobře dopadne. Aspoň z mého pocitu, že to koresponduje s tou básní má to společný náboj a to je důležité."

Výstava Miroslavy Janouškové "Dívej se nejen očima" je v Nové galerii Žerotínského zámku k vidění až do 22.srpna
A.S.A.P. People s.r.o.
Nový Jičín
od 16 636 Kč

Detail

Grant Royal, s.r.o.
Nový Jičín
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

TATRA METALURGIE a.s.
Nový Jičín
od 22 000 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu