Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Basketbalisté do ligy nastoupí, chtějí ale 4 miliony po radnici

Nový Jičín |

Otazník nad účastí basketbalistů Nového Jičína v první lize je, zdá se, vyřešen. Klub získal několik sponzorů, kteří uhradí velkou část rozpočtu pro další sezónu. Ta se ale zřejmě neobejde bez příspěvku radnice, o kterém budou rozhodovat zastupitelé v září, měsíc před komunálními volbami.

Fanoušci basketbalu mají na příští rok opět o sportovní zábavu postaráno, nejhorší krizi v posledních ligových ročnících se podařilo zažehnat na poslední chvíli. Po odstoupení hlavního sponzora reálně hrozil odchod novojičínského basketbalového týmu z české nejvyšší soutěže. Spekulace přiživil také fakt, že před dvěma týdny nedorazil na zastupitelstvo avizovaný požadavek na finanční pomoc.

Milan Dvořák, mluvčí BK Nový Jičín: „Za prvé jsme nevěděli, jestli vůbec někoho seženeme, jestli vůbec budeme hrát. A za druhé pokud někoho seženeme, tak kolik budeme od města potřebovat. Naše prosba a požadavek pořád pochopitelně platí a zářijové zastupitelstvo stoprocentně oslovíme. Ale byli jsme rádi, že jsme 29. června v 18 hodin večer udělali dohodu o poslední platbě budoucího reklamního partnera, který nám bude přispívat. Ta částka zhruba 5 či 5,5 miliónů, kterou jsme dali dohromady, je složená z menších částek."

Klub vloni hospodařil s rozpočtem 17 milionů korun, hlavní sponzor z toho zajistil zhruba 70 procent. Město poskytuje týmu bezplatný pronájem haly ve výši asi 900 tisíc korun každý rok. V minulých třech letech pak dostal klub třikrát 1,5 miliónu korun za reprezentaci města. Příspěvek radnice klubu žádá petice 1635 fanoušků, se kterou se koncem června seznámili zastupitelé, oficiální žádost o příspěvek už dostává konkrétní obrysy.

Milan Dvořák, mluvčí BK Nový Jičín: „Zastupitelstvo budeme prosit o zhruba 4 miliony korun pro basketbal. Pochopitelně ani v těchto chvílích nesedíme na zadku, pořád hledáme, takže v září ta částka může být zcela jiná, určitě ale nebude vyšší. Tým rozlosovaný je, losování 2. července proběhlo také s naší účasti. Vystupujeme v lize jako Nový Jičín bez jakéhokoli přívlastku, ani např. BC, takže je teoreticky ještě možné, žebychom v průběhu soutěže, pokud se sežene statutární či velký sponzorský partner, do oho názvu nějaký přidali."

Basketbalisté získali v letošním roce bronzové medaile. Z kádru odešli Juraj Gavlák, Kenneth Walker a Levell Sanders. Pětice hráčů Robert Šarovič, Corey Muirhead, Dušan Pandula, Rostislav Pelikán a kapitán David Hájek má platnou smlouvu. Do týmu by měl přijít nový rozehrávač, dva podkošoví hráči a jeden křídelník. Příprava začne 9. srpna a oproti předpokladům by měl proběhnout také Kontext cup, i když v úspornější podobě.

Milan Dvořák, mluvčí BK Nový Jičín: „Dneska jsem začal jednat o obnovení tradice, nešli bychom do ní však s takovou kapacitou zahraničních týmů, ale s českými týmy, které nevyžadují financování pobytu. V těchto chvílích začínáme jednat, bohužel i na druhé straně mají soupeři dovolené, takže v tuto chvíli nejsem schopen říct, kdo tady bude, ale oslovujeme týmy typu Pardubice, Děčín, Brno, Opava."

V jednání je také účast Nového Jičína na turnaji v Litvě. Liga začíná 9. října, kdy tým přivítá na vlastní palubovce nováčka z Plzně.

Nahlásit chybu


Vražda na Štědrý den v domě ve Vratimově? Policie zadržela podezřelého

Dnes 16:29 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

Policisté vyjížděli na Štědrý den dopoledne k tragickému případu do Vratimova na Ostravsku. V jednom z domů nalezli muže bez známek života. Policie potvrdila, že šlo o násilnou smrt, případem se nyní zabývají krajští kriminalisté.

Knihovna Petra Bezruče v Opavě po více než 30 letech mění svůj vizuální styl. Má i nový výdejový box

Dnes 13:22 | Opava | Yvona Fajtová

Knihovna Petra Bezruče v Opavě přichází s výraznou novinkou. Po více než třiceti letech mění svůj vizuální styl. Má nové logo, nové barvy i moderní grafiku. Zároveň před hlavní budovu nechala instalovat výdejový box, díky kterému si lidé budou moci vyzvednout své knihy kdykoliv.

Rychlá reakce zachránila život. Muž po kolapsu poděkoval svým hrdinům v rámci jejich oceňování na ostravské radnici

22. prosince 2025 10:49 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Předvánoční čas přinesl do prostor Nové radnice silné lidské setkání. Po několika týdnech se zde znovu potkal 41letý muž s lidmi, kteří mu na konci listopadu zachránili život. Muž tehdy zkolaboval v práci v Ostravě-Mariánských Horách a bez rychlé pomoci by neměl šanci přežít.

Nedorazila k lékaři a má vypnutý telefon. Rodina měla strach o život ženy z Havířova

Včera 22:38, vydáno včera 18:18 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Rodina i policisté intenzivně pátrali po mladé ženě z Havířova. Nedorazila k lékaři a měla vypnutý telefon. Rodina měla strach o její život. Po několika hodinách od zveřejnění pátrání se žena vrátila domů.

Vánoční přání hejtmana Moravskoslezského kraje

22. prosince 2025 15:18 | Celý MS kraj | Redakce

Hejtman Josef Bělica (ANO) přeje, nejen všem obyvatelům Moravskoslezského kraje, pohodové a klidné Vánoce.


Autobus srazil školáka, skončil v péči záchranářů. Policie hledá svědky nehody.

Včera 11:04 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Policie s zabývá okolnostmi dopravní nehody v Šenově u Nového Jičína. Autobus srazil nezletilého chodce. Ten utrpěl zranění. Policie žádá svědky události o bližší informace.

I ve vyšším věku jsou aktivní a inspirují ostatní. Ostrava ocenila seniory roku 2025

22. prosince 2025 14:36 | Ostrava-město | Jiří Cileček

Ostrava ocenila seniory, kteří i ve vyšším věku zůstávají aktivní a inspirují své okolí. Seniorkou roku se stala Milada Němčíková, město udělilo také dvě čestná uznání a ocenilo i jeden Klub seniorů roku.

Odpalovali pyrotechniku na střeše, ta začala hořet. Hasiči zachránili majetek za 10 milionů

Včera 10:14 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Při odpalování pyrotechniky začala hořet střecha. Hasiči uhasili požár během patnácti minut a zachránili majetek ve výši 10 milionů korun. Naštěstí se nikomu nic nestalo. Škoda je odhadovaná na 100 tisíc korun. Hasiči upozorňují na opatrné zacházení s pyrotechnikou, obzvlášť při novoročních oslavách.

Na taktiky podvodníků upozorňuje policejní kalendář

Včera 8:21 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Policie České republiky rozdala seniorům v Novém Jičíně kalendáře na rok 2026. Nešlo ovšem jen o společenskou pozornost, obsahují varování před současnými hrozbami, před falešnými bankéři a jinými podvodníky.

Prořezával stromy a kmen mu poranil nohu. Záchranné složky zasahovaly v obtížném lesním terénu

Včera 9:05 | Celý MS kraj | Anna Břenková

Když řezal větve stromu, kmen mu poranil nohu. Muž se zranil v těžko přístupném místě u obce Vyšní Lhoty. Díky technické pomoci horské služby a hasičů se zraněný dostal do sanitky a byl převezen do nemocnice.

Na jarmarku vznikla jedinečná socha pro Studénku

Dnes 12:51 | Studénka | Petra Dorazilová

Poslední sobotu před Štědrým dnem se na náměstí Republiky konaly vánoční trhy. Vedle prodejních stánků nabídly také tvořivé dílny. V jedné z nich vznikla originální dřevěná socha pro Studénku.

Charita pozvala lidi bez domova na sváteční oběd

Dnes 10:07 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Charita uspořádala vánoční oběd pro lidi bez domova. Pro své klienty připravila štědrovečerní pokrm a drobné dárky.

Pořad v Nové Horce vyprávěl o Vánocích v zákopech

Včera 13:20 | Studénka | Petra Dorazilová

Zámek Nová Horka připravil komponovaný večer, který se věnoval tomu, jak vánoční svátky prožívali vojáci v zákopech během první světové války. Spolupracoval na něm s ostravskými legionáři.

Branou do novojičínského centra je galerie De Montfort

Včera 12:07 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V Novém Jičíně byla otevřena galerie současného umění. Nový výstavní prostor v městské památkové rezervaci bude také centrem vzdělávání, a to nejen ve výtvarné oblasti.

V dětském domově dělají radost i Krabice od bot

22. prosince 2025 12:44 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Díky štědrosti dárců se podařilo předat vánoční Krabice od bot i v dětském domově v Novém Jičíně. Radost dětem udělalo rodinné centrum ve Studénce, které se k celorepublikovému projektu pravidelně připojuje.

Lidé bez domova usedli v Novém Jičíně k vánočnímu obědu

22. prosince 2025 11:00 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Novojičínská Charita uspořádala už v těchto dnech vánoční oběd pro lidi bez domova. Pro své klienty připravila štědrovečerní pokrm a drobné dárky.

Basketbalisté do ligy nastoupí, chtějí ale 4 miliony po radnici
Vydáno 8. července 2010 0:00, Nový Jičín, Michal Polášek
Otazník nad účastí basketbalistů Nového Jičína v první lize je, zdá se, vyřešen. Klub získal několik sponzorů, kteří uhradí velkou část rozpočtu pro další sezónu. Ta se ale zřejmě neobejde bez příspěvku radnice, o kterém budou rozhodovat zastupitelé v září, měsíc před komunálními volbami.

Fanoušci basketbalu mají na příští rok opět o sportovní zábavu postaráno, nejhorší krizi v posledních ligových ročnících se podařilo zažehnat na poslední chvíli. Po odstoupení hlavního sponzora reálně hrozil odchod novojičínského basketbalového týmu z české nejvyšší soutěže. Spekulace přiživil také fakt, že před dvěma týdny nedorazil na zastupitelstvo avizovaný požadavek na finanční pomoc.

Milan Dvořák, mluvčí BK Nový Jičín: „Za prvé jsme nevěděli, jestli vůbec někoho seženeme, jestli vůbec budeme hrát. A za druhé pokud někoho seženeme, tak kolik budeme od města potřebovat. Naše prosba a požadavek pořád pochopitelně platí a zářijové zastupitelstvo stoprocentně oslovíme. Ale byli jsme rádi, že jsme 29. června v 18 hodin večer udělali dohodu o poslední platbě budoucího reklamního partnera, který nám bude přispívat. Ta částka zhruba 5 či 5,5 miliónů, kterou jsme dali dohromady, je složená z menších částek."

Klub vloni hospodařil s rozpočtem 17 milionů korun, hlavní sponzor z toho zajistil zhruba 70 procent. Město poskytuje týmu bezplatný pronájem haly ve výši asi 900 tisíc korun každý rok. V minulých třech letech pak dostal klub třikrát 1,5 miliónu korun za reprezentaci města. Příspěvek radnice klubu žádá petice 1635 fanoušků, se kterou se koncem června seznámili zastupitelé, oficiální žádost o příspěvek už dostává konkrétní obrysy.

Milan Dvořák, mluvčí BK Nový Jičín: „Zastupitelstvo budeme prosit o zhruba 4 miliony korun pro basketbal. Pochopitelně ani v těchto chvílích nesedíme na zadku, pořád hledáme, takže v září ta částka může být zcela jiná, určitě ale nebude vyšší. Tým rozlosovaný je, losování 2. července proběhlo také s naší účasti. Vystupujeme v lize jako Nový Jičín bez jakéhokoli přívlastku, ani např. BC, takže je teoreticky ještě možné, žebychom v průběhu soutěže, pokud se sežene statutární či velký sponzorský partner, do oho názvu nějaký přidali."

Basketbalisté získali v letošním roce bronzové medaile. Z kádru odešli Juraj Gavlák, Kenneth Walker a Levell Sanders. Pětice hráčů Robert Šarovič, Corey Muirhead, Dušan Pandula, Rostislav Pelikán a kapitán David Hájek má platnou smlouvu. Do týmu by měl přijít nový rozehrávač, dva podkošoví hráči a jeden křídelník. Příprava začne 9. srpna a oproti předpokladům by měl proběhnout také Kontext cup, i když v úspornější podobě.

Milan Dvořák, mluvčí BK Nový Jičín: „Dneska jsem začal jednat o obnovení tradice, nešli bychom do ní však s takovou kapacitou zahraničních týmů, ale s českými týmy, které nevyžadují financování pobytu. V těchto chvílích začínáme jednat, bohužel i na druhé straně mají soupeři dovolené, takže v tuto chvíli nejsem schopen říct, kdo tady bude, ale oslovujeme týmy typu Pardubice, Děčín, Brno, Opava."

V jednání je také účast Nového Jičína na turnaji v Litvě. Liga začíná 9. října, kdy tým přivítá na vlastní palubovce nováčka z Plzně.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/novojicinsko/novy-jicin/4300/basketbaliste-do-ligy-nastoupi-chteji-ale-4-miliony-po-radnici