Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V luštitelské soutěži jsou senioři ze Studénky rekordmany

  • Studénka,

Křížovkářská liga ve Studénce má své letošní vítěze. Do třetího ročníku se tu přihlásila téměř šedesátka seniorů a všichni byli úspěšnými luštiteli

Ve Studénce byla letos na podzim spuštěna Křížovkářská liga určená seniorům už potřetí. V rámci Moravskoslezského kraje patří k městům a obcím, kde je luštitelů nejvíce.

Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Lámeme rekordy, potřetí se nás zúčastnilo 56, opravdu byli všichni šikovní, vyluštili, odevzdali formuláře a dne jsem se setkali na slavnostním vylosování. Všichni si odnesou dárek, bylo pět hlavních cen a další drobné ceny pro každého účastníka.”
Růžena Kyselá, účastnice Křížovkářské ligy: “Poradila mi kamarádka, ať se přihlásím, ať jen nesedím doma, ať luštím. Tak jsem velice ráda a luštím ráda a hodně.”
Vlasta Londinová, účastnice Křížovkářské ligy: “Luštím oba s manželem, ráda luštím a účastním se podruhé.”
Aleš Orlík, účastník Křížovkářské ligy: “Luštil jsem podruhé, je to zábava, sice to není nic těžkého, ale je to dobře, že taková akce tady je.”
Dana Bartošová, účastnice Křížovkářské ligy: “Účastním se pravidelně, mám ráda všelijaké soutěže, i v televizi nebo na internetu.”
Libor Slavík (STUDEŇÁCI PRO STUDÉNKU), starosta Studénky: “Jsme moc rád, že každým rokem se v podstatě zvyšuje počet účastníků z řad našich seniorů v rámci Křížovkářské ligy. A o to víc rád jsem, že při přepočtu na obyvatele je Studénka první v kraji. Všem zúčastněným děkuji a věřím, že se zapojí i v příštích letech.”

Křížovkářská liga podporována Moravskoslezským krajem funguje už sedmým rokem.

Starší lidé si tak luštěním nejen tříbí mozek, ale částečně jsou nuceni i k pohybu. Každý čtvrtek si museli pro novou křížovku zajít, ve Studénce tedy do sportovní haly.

Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Křížovkářskou ligu vnímám velmi pozitivně, lidé se na to těšili, opravdu každý čtvrtek od deseti hodin se tady potkáváme po dobu deseti týdnů. Takže opravdu se těšíme na jaro.”

Další ročník ligy luštitelů křížovek by měl být spouštěn v březnu. S tím zatím posledním se ve Studénce rozloučili stylově - účastníci si po vyhodnocení lámali hlavy nad kvízem, zaměřeným na staré české filmy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy