Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vánoční trh ve Studénce odolal mrazu i sněhovým závějím

  • Studénka,

Vánoční trh ve Studénce poznamenala sněhová nadílka a mrazy, téměř polovina prodejců nedorazila. Ani tak se ale lidé o předvánoční atmosféru nenechali ochudit a na drobné nákupy a setkání s přáteli dorazili.

Na Náměstí Republiky se Vánoční trh konal týden před Štědrým dnem. Je to jedna z tradičních akcí, kterou v době adventu organizace SAK ve Studénce pořádá.

Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Cílem je navodit vánoční atmosféru, ať se lidé potkají, dají si svařáček nebo punč a nakoupí poslední dárečky.”

Nicméně trhy zkomplikovala vydatná sněhová nadílka předchozích dní a také celodenní mrazy, které nakonec 19 registrovaných prodejců od účasti odradily.

Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Trošičku nám sníh komplikovat tuto akci, museli jsme odhrnovat sníh, abychom se tady vlezli, nakonec asi polovina prodejců nám vůbec nedojela, úplně to vzdali v tom mrazu a sněhu, ale i tak si myslím, že účast je velká. lidé jsou spokojeni.”
návštěvníci trhů:
“Přišli jsme trošičku nasát tu vánoční atmosféru, prošli jsme se, setkali se známými.”
“Chtěli jsme se podívat, co tady mají pěkné.”
“Nakoupila jsem drobnosti, ozdoby, dala jsem si punč s kamarádkou, se kterou jsem se dlouho neviděly. Užít si vánoční atmosféru.”
Radka Tomášková, vedoucí kultury SAK Studénka: “Vždycky se snažíme, aby to bylo pestré, oslovujeme širokou škálu prodejců, i místní prodejkyně. Některé šijí nebo je tady paní, které se věnuje paličkování, takže i místní výrobci jsou součástí těchto trhů.”

Část vánočního jarmarku byla umístěn i do přízemí budovy městského úřadu, byly zde právě rukodělné výrobky a tvůrčí dílny. Kdo chtěl, mohl si ozdobit perníček, a zájem byl o háčkované dekorace.

Zdenka Fišerová, účastnice trhu: “Měla jsem tu hlavně velké a malé anděl, ale to už je pryč. Trvá to samozřejmě dlouho, ale baví mě to, dělám to po večerech.”
Tomáš Žídek, účastník trhu: “Přivezli jsme malou dílničku pro děti, jsou to pravé medové perníčky. Napekli jsme je sám, je to starý recept od babičky.”

Malý workshop si pro návštěvníky připravilo i Rodinné centrum.

Lucie Zajícová, vedoucí Rodinného centra: “Máme tady malou tvůrčí dílnu, kde si děti mohou vytvořit přáníčko a nebo dárkovou taštičku.”

Organizace Sport a kultura Vánočním trhem ukončila své aktivity v roce 2022, už ale teď může pozvat na první kulturně- společenské události roku nového. 15. ledna to bude maškarní karneval pro děti v Dělnickém domě, 28. ledna koncert Tamburašského souboru Brač a 29. ledna akce Perličky z celuloidu, galakoncert sestavný z písniček z filmů pro pamětníky. V únoru se mohou zájemci těšit na městský ples v duchu magie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy