Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

72 hodin dobrovolnických prací v Ludgeřovicích

Dobrovolníci z Vrablovce a Ludgeřovic se zapojili do projektu 72 hodin, který vyhlásila Česká rada dětí a mládeže. Cílem je pustit se do aktivit, které pomohou přírodě či lidem.

Občané Ludgeřovic i z okolí přišli v rámci dobrovolnické akce přišli pomoci s úklidem lesa v blízkosti nově vzniklé lesní školky na Vrablovci.

„Objevila se tady černá skládka – někdo si vykopal díru a zahrabal odpadky. Děti to nazvaly dinosauří stopou.Byla tam spousta železa a odpadu nebezpečného. Takže jsme se rozhodli to tady vyčistit, aby tady děti mohly chodit," říká jedna z organizátorek akce Bohdana Czeníková, která pracuje v lesní školce.

Přistavený kontejner se brzy začal plnit stavební sutí, střepy nebo i odloženými pytli s odpadem.Pomoci s úklidem mohl přijít kdokoliv. Zapojily se i děti se svými rodiči. Někdo přišel jen na chvilku, jiný se zdržel pár hodin. Kromě práce zůstalo také dost času na zábavu. Na zahradě lesní školky si pak zájemci mohli vytvořit nejrůznější dekorace z přírodních materiálů.
„Máme oslavu podzimní rovnodennosti, kdy den je stejně dlouhý, jako noc. Tak je dobré si tu dlouhou noc a zimu nějak rozzářit. Tak vyrábíme třeba takové svícny,“  shrnula Tereza Sládečková, koordinátorka Dětského lesního klubu Vrabčí hnízdo, která akci pořádala.

Děti si mohly vyrobit podzimního skřítka nebo také krmítko pro ptáčky z dýně.


V rámci letošní dobrovolnické akce 72 hodin se po celé republice uskutečnilo na 600 projektů. Úklid lesa na Vrablovci byl jedním z nich.
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy