Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavský dopravní podnik se otevřel veřejnosti

  • Opava,

Jedinečnou možnost prohlédnou si prostory opavského dopravního podniku měli návštěvníci Dne otevřených dveří u příležitosti 65. výročí trolejbusové dopravy. Nahlédnout mohli do garáží i dílen nebo se mohli svézt historickými vozy. Vystavena byla také tramvaj, která do roku 1956 brázdila ulice Opavy.

Nejen moderní vozy, ale především historické trolejbusy a autobusy, které mimořádně vyjížděly z areálu dopravního podniku v Opavě, sem přilákaly stovky návštěvníků. Z blízka si mohli prohlédnout také tramvaj, která v r. 1905 zahajovala a po 56 letech také končila tramvajový provoz v Opavě. V ulicích se poté začaly objevovat autobusy a také trolejbusy - ty letos slaví pětašedesátiny. Historické vozy ale dorazily z Ostravy a ze Zlína .

„Co se týká historie, máme vlastně historickou tramvaj a trolejbus 14 Tr – ten budeme rekonstruovat a současně bychom chtěli získat nějaký autobus.“ plánuje ředitel MDPO Jaromír Walaski.

Kdo si chtěl vyzkoušet svoji zručnost, mohl se pokusit nasadit sběrače na trolejové vedení. S trochou trpělivosti a přesnosti to nebylo nemožné.

Těsno bylo v autobuse, který s cestujícími projížděl myčkou. Jezdil v pravidelných intervalech a každý spoj, který vedl mezi kartáče a proudy vody, byl do posledního místa zaplněný.

„Vidíte, že i hodně dospělých je tady, nejen děti. Je to atraktivní pro všechny.“ zmínil se řidič Tomáš Ondrášek.

To jiný autobus zavedl cestující přímo do pohádky. Jak je vidět, byla to ta O perníkové chaloupce. Z venku děti lákaly krásné perníčky a uvnitř na ně čekala v celku hodná ježibaba. Malí i velcí se sešli u malování na trolejbus. Kresby se nyní zataví speciální folií, aby odolaly povětrnostním vlivům, a pak už trolejbus vyrazí do ulic.

Nahlásit chybu


K tématu
Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail

René Exner - Opava
Opava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail