Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předškoláci si vyzkoušeli zápis na nečisto

  • Opava,

Předškoláci si mohli vyzkoušet, jak by obstáli u zápisu do první třídy. Na Základní škole Edvarda Beneše v Opavě si pro děti připravily paní učitelky podobné úkoly, které je budou čekat v dubnu na opravdovém zápise.

Zápis na nečisto si mohly opavské děti vyzkoušet už podruhé. Učitelky ze základní školy Edvarda Beneše si pro předškoláky nachystaly podobné úkoly, které budou muset plnit během skutečného zápisu v dubnu.

Poznávání písmenek, geometrických tvarů, počítání, znalost pravé a levé strany, poznávání barev či zvířat – tak zněly některé úkoly.

„Zkoušíme, jestli správně vyslovují,jestli mají matematickou představivost,jak jsou na tom grafomotoricky,“ doplňuje učitelka Věra Kořistková, učitelka.

To všechno budou muset za měsíc na tom skutečném zápise děti zopakovat.

„Je to obdobné, ale my obměníme úkoly.To, co zkoušíme dnes, tak budeme zkoušet i v dubnu,“ říká Simona Horáková, zástupkyně ředitele ZŠ E. Beneše, Opava

Na závěr mohli rodiče s učitelkou dovednosti svých dětí zkonzultovat. Přece jen mají ještě pár týdnů na to, aby případné nedostatky mohli s dětmi vylepšit.

K neformálnímu zápisu přišli se svými dětmi často i rodiče kteří zvažovali odklad školní docházky, protože si nebyli jistí, zda jejich potomek už školu zvládne.

„Určitě nám to pomohlo, protože jsme zpočátku uvažovali o odkladu na doporučení v MŠ a teď víme, že ten odklad nebude nutný,“ konstatovala jedna z maminek.

Ten opravdový zápis je pro opavské předškoláky vyhlášený na 5. a 6. dubna.

Nahlásit chybu


K tématu