Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

​Policisté četli seniorům z Černé kroniky

  • Opava,

Opavští policisté zavítali mezi obyvatele opavského Seniorcentra, aby jim přečetli povídky z knihy s názvem Černá kronika, a na několika příbězích ze života jim názorně ukázali, jak dbát o svou bezpečnost. Seznámili je také s prací policie nebo s vývojem kriminality na Opavsku.

Knihu s názvem Černá kronika aneb případy ze soudních síní vydalo před dvěma lety policejní ředitelství Moravskosleszkého kraje. Najdete tady 12 příběhů, které se skutečně staly. Však to vždy dokládají také fotografie z místa činu. Knihu s sebou policisté rádi berou na besedy s důchodci.

"I my na těch příkladech daleko lépe vysvětlíme seniorům co se stalo a jak se proti tomu bránit," vysvětluje Pavla Welnová z opavské Policie ČR

Policisté vybírají ty příběhy, se kterými se mohou senioři lehce setkat: ať už jsou to případy tzv. falešného vnuka, domácího násilí nebo ukradené kabelky z košíku v supermarketu. 

Policisté upozotňovali, že obezřetnost je vždy na místě. Starší lidé jsou totiž lehce zranitelní a právě to na ně obrací pozornost pachatelů.

Senioři jsou na tom hůř fyzicky i psychicky, než mladší lidé. Pachatel toho využívá a snaží se toho zneužít," upozorňuje Welnová.

Lidé se také zajímali o to, jak reagovat na situaci, když u jejich dveří zazvoní člověk s nabídkou podomního prodeje, který je ve městě zákázaný. Policisté zopakovali, aby s takovýmto člověkem nic nevyjednávali. A že by o tom měli uvědomit policii.

Z besedy si každý přítomný mohl knihu, z které policisté přečetli několik povídek, odnést jako dárek domů. A znovu si ji ještě přečíst.
Svatováclavský hudební festival - Cembalový recitál

23.09. 20:00
Opava, Švédská kaple, Opava

SHF: Zuzana Růžičková: Hudba znamená život / beseda

23.09. 20:00
Opava, Vodárenská věž, Opava

Action Man / taneční show

27.09. 19:00
Opava, Slezské divadlo, Opava

Libor Pindur, pracoviště
Opava
od 14 600 Kč/měsíc

Detail

POWERTRANS s.r.o. - provozovna
Opava
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Lukáš Rinka - Gyros Kravaře
Kravaře
od 17 800 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků