Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Piano v univerzitním kampusu láká ke hře

  • Opava,

Ve dvoře univerzitního kampusu Slezské univerzity na Hauerově ulici v Opavě stojí piáno. Zahrát si na něj mohou zdejší studeti i pedagogové a tak alespoň nakrátko přeměnit zdejší prostor na koncertní sál. Za nástroj mohou usednout ale i kolemjdoucí.

Piano ve dvoře univerzitního kampusu Slezské univerzity na Hauerově ulici zpříjemnilo studentům poslední dny přednášek i zkoušek. S nápadem umístit tento nástroj právě sem přišel pedagog Martin Petrásek.

“Ten prázdný prostor vyloženě vybízí k tomu, aby se tam umístilo piano. A díky akustice tady ve dvoře to piano neskutečně sedí,“ vysvětluje Petrásek.

Otevřená okna lákají zvuk piana dovnitř. Jsou dny, kdy klávesy rozezní třeba i několik pianistů. Jiny je tady od ráno do večera ticho. Někdo přijde cíleně, někoho klavír vyzve ke hře, když právě prochází kolem.

Petra Fusová,studetntka Slezské univerzity v Opavě

„Teď řeším nějaké zkoušky, tak mně to pomůže od stresu a hraní mi vždycky udělá radostí,“ usmívá se studentka kulturologie Petra Fusová.

Není výjimkou, že se u piána sejde najednou hned několik studentů, aby si zpestřili pauzu mezi přednáškami nebo také dlouhé hodiny memorování ve zkouškovém období.

ˇPřipravujeme se zrovna na zkoušku z optiky. Když už máme učení plné zuby, tak si tady zajdeme zazpívat, ať se odreagujeme,” řekl nám jeden ze studentů.

Brankou z ulice může do dvora vstoupit i náhodný kolemjdoucí a za klavír usednout. Univerzitní areál je otevřený každý všední den.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy