Reklama

Piano v univerzitním kampusu láká ke hře

  • 3. července 2018,
  • 10:46,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Ve dvoře univerzitního kampusu Slezské univerzity na Hauerově ulici v Opavě stojí piáno. Zahrát si na něj mohou zdejší studeti i pedagogové a tak alespoň nakrátko přeměnit zdejší prostor na koncertní sál. Za nástroj mohou usednout ale i kolemjdoucí.

Reklama

Piano ve dvoře univerzitního kampusu Slezské univerzity na Hauerově ulici zpříjemnilo studentům poslední dny přednášek i zkoušek. S nápadem umístit tento nástroj právě sem přišel pedagog Martin Petrásek.

“Ten prázdný prostor vyloženě vybízí k tomu, aby se tam umístilo piano. A díky akustice tady ve dvoře to piano neskutečně sedí,“ vysvětluje Petrásek.

Otevřená okna lákají zvuk piana dovnitř. Jsou dny, kdy klávesy rozezní třeba i několik pianistů. Jiny je tady od ráno do večera ticho. Někdo přijde cíleně, někoho klavír vyzve ke hře, když právě prochází kolem.

Petra Fusová,studetntka Slezské univerzity v Opavě

„Teď řeším nějaké zkoušky, tak mně to pomůže od stresu a hraní mi vždycky udělá radostí,“ usmívá se studentka kulturologie Petra Fusová.

Není výjimkou, že se u piána sejde najednou hned několik studentů, aby si zpestřili pauzu mezi přednáškami nebo také dlouhé hodiny memorování ve zkouškovém období.

ˇPřipravujeme se zrovna na zkoušku z optiky. Když už máme učení plné zuby, tak si tady zajdeme zazpívat, ať se odreagujeme,” řekl nám jeden ze studentů.

Brankou z ulice může do dvora vstoupit i náhodný kolemjdoucí a za klavír usednout. Univerzitní areál je otevřený každý všední den.
JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 20.06. 16:57
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 20.06. 16:57
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Hlubek a syn, s.r.o.
Opava
od 18 000 Kč do 22 000 Kč

Detail

Pavla Alhas
Opava
od 14 740 Kč

Detail

ABECEDA s.r.o.
Opava
od 17 500 Kč do 25 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu