Piano v univerzitním kampusu láká ke hře

  • 10:46,
  • Opava ,

Ve dvoře univerzitního kampusu Slezské univerzity na Hauerově ulici v Opavě stojí piáno. Zahrát si na něj mohou zdejší studeti i pedagogové a tak alespoň nakrátko přeměnit zdejší prostor na koncertní sál. Za nástroj mohou usednout ale i kolemjdoucí.

Piano ve dvoře univerzitního kampusu Slezské univerzity na Hauerově ulici zpříjemnilo studentům poslední dny přednášek i zkoušek. S nápadem umístit tento nástroj právě sem přišel pedagog Martin Petrásek.

“Ten prázdný prostor vyloženě vybízí k tomu, aby se tam umístilo piano. A díky akustice tady ve dvoře to piano neskutečně sedí,“ vysvětluje Petrásek.

Otevřená okna lákají zvuk piana dovnitř. Jsou dny, kdy klávesy rozezní třeba i několik pianistů. Jiny je tady od ráno do večera ticho. Někdo přijde cíleně, někoho klavír vyzve ke hře, když právě prochází kolem.

Petra Fusová,studetntka Slezské univerzity v Opavě

„Teď řeším nějaké zkoušky, tak mně to pomůže od stresu a hraní mi vždycky udělá radostí,“ usmívá se studentka kulturologie Petra Fusová.

Není výjimkou, že se u piána sejde najednou hned několik studentů, aby si zpestřili pauzu mezi přednáškami nebo také dlouhé hodiny memorování ve zkouškovém období.

ˇPřipravujeme se zrovna na zkoušku z optiky. Když už máme učení plné zuby, tak si tady zajdeme zazpívat, ať se odreagujeme,” řekl nám jeden ze studentů.

Brankou z ulice může do dvora vstoupit i náhodný kolemjdoucí a za klavír usednout. Univerzitní areál je otevřený každý všední den.
JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

Zítra 19:00 - 23.09. 10:54
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 23.09. 10:54
Opava, Vaše kancelář nebo pracoviště

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 23.09. 10:54
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

RKL Opava, spol. s r.o.
Opava
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Charita Odry
Opava
od 24 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků