Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ukaž, co umíš – soutěž talentů

  • Opava,

Ukaž, co umíš“ je název talentové soutěže, ve které mohou předvést děti a mládež to, v čem vynikají. Se svými vystoupeními se přihlásili soutěžící z celého Moravskoslezského kraje. Nejvíce porotu zaujala gymnastka Adriana Nguyenová z Opavy a Skupina roztleskávaček z Krnova.

„Ukaž, co umíš“ je název talentové soutěže, ve které mohou předvést děti a mládež to, v čem vynikají. Se svými vystoupeními se přihlásili soutěžící z celého Moravskoslezského kraje. Nejvíce porotu zaujala gymnastka Adriana Nguyenová z Opavy a Skupina roztleskávaček z Krnova.


Do soutěže Ukaž, co umíš se mohl přihlásit kdokoliv. Stačilo, aby splnil věkovou hranici od 8 do 20 let a měl odvahu na jevišti předvést své vystoupení. Soutěžily zde děti z dětských domovů, nízkoprahových zařízení, ale také z běžných základních či uměleckých škol. A právě svést dohromady děti ze sociálně znevýhodněných rodin a z běžných rodin z celého Moravskoslezského kraje - to bylo důležitým poselstvím soutěže.

„Zároveň chceme umožňovat dialog mezi dětmi. Např. romskými i neromskými. Mezi dětmi z různých měst, z různých zařízení,“ říká organizátorka akce Petra Večerková, ředitelka Eurotopia.cz, o.p.s.

V sále opavského Kulturního domu Na Rybníčku si účinkující mohli vyzkoušet, jaké je to vystupovat před publikem. Pro mnohé to bylo poprvé. Navíc je svým přísným okem sledovala sedmi členná porota. Atmosféru v sále rozvířily svým tancem třeba děvčata z Dětského domova Vrbno pod Pradědem.

Pozoruhodné bylo, když dvě dívky ze Základní školy Šrámkova, zahrnuly do svého vystoupení nejen tanec, ale také kreslení.

Další soutěžící třeba recitovali, hráli na flétnu, zpívali nebo cvičili gymnastiku. Prostě každý se představil s tím, co umí a co jej baví. A tak není divu, že porota neměla své rozhodování jednoduché.

„To, co jsme viděli, bylo super! Vůbec nevím, jak to budu hodnotit. Už teď jsem plná emocí,“ řekla nám členka poroty Eva Grambalová.

Porota viděla čtyři desítky nejrůznějších vystoupení. Nakonec vybrala jako nejlepší mezi jednotlivci Adrianu Nguyenovou z opavské Základní školy Edvarda  Beneše a její gymnastické vystoupení. V soutěži skupin nejvíce zaujaly Roztleskávačky ze Základní umělecké školy Krnov.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy