Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová terapeutická místnost pro Charitu

  • Opava,

Klienti chráněného bydlení pro duševně nemocné, které provozuje Charita Opava se mohou radovat z nové terapeutické místnosti. Ta jim poskytne dostatek soukromí při řešení osobních problémů. Takové místo tady citelně chybělo.

Chráněné bydlení opavské Charity poskytuje útočiště 22 lidem s duševním onemocněním, kteří by se svými nízkými příjmy, většinou invalidními důchody, na byt nedosáhli. Sociální pracovníci jim pomáhají starat se o domácnost, vyplnit volný čas nebo pomoci s problémy, které život člověka se zdravotním omezením přináší. Kvůli stísněnému prostoru, ale klienti neměli příliš možností, kde se o své problémy v klidu podělit. Často museli vzít za vděk kanceláří, ve které sedělo ještě několik dalších lidí.

„Lidé, kteří za námi přicházejí často řeší složité životní otázky – dluhovou problematiku, špatný kontakt s rodinou…. Takové problémy je lepší řešit v soukromí. Taková místnost nám prozatím chyběla,“ říká vedoucí Chráněného bydlení opavské Charity Kateřina Víchová.

Teď už ji ale klienti chráněného bydlení mají: vznikla půdě domu na Kylešovské ulici, který má opavská Charita k dispozici.

„Původní prostor byl používán jako skladiště. Měli jsme tady odložený starší nábytek, zásoby rezervního oblečení, zásoby potravin pro lidi, kteří jsou v hmotné nouzi,“ vzpomíná Víchová.

Tmavý, podkrovní prostor se během neuvěřitelných tří měsíců změnil ve světlou a útulnou místnost. Prvotně je určená k rozhovorům sociálních pracovníků s klienty. Ale už se tady třeba i slavily narozeniny a díky počítačovému koutku zde mohou klienti využít připojení k internetu.

„Uvažujeme také o tom, že bychom oslovili psychologa a prováděli bychom tady s klientem terapie,“ přemýšlí sociální pracovnice Jana Kotzianová

Na rekonstukci za necelý milion korun přispěl Moravskoslezský kraj šesti sty tisíci korunami. Ostatní peníze dodala opavská Charita z vlastních zdrojů.

Nahlásit chybu


K tématu