Nová terapeutická místnost pro Charitu

  • 12:57,
  • Opava ,

Klienti chráněného bydlení pro duševně nemocné, které provozuje Charita Opava se mohou radovat z nové terapeutické místnosti. Ta jim poskytne dostatek soukromí při řešení osobních problémů. Takové místo tady citelně chybělo.

Chráněné bydlení opavské Charity poskytuje útočiště 22 lidem s duševním onemocněním, kteří by se svými nízkými příjmy, většinou invalidními důchody, na byt nedosáhli. Sociální pracovníci jim pomáhají starat se o domácnost, vyplnit volný čas nebo pomoci s problémy, které život člověka se zdravotním omezením přináší. Kvůli stísněnému prostoru, ale klienti neměli příliš možností, kde se o své problémy v klidu podělit. Často museli vzít za vděk kanceláří, ve které sedělo ještě několik dalších lidí.

„Lidé, kteří za námi přicházejí často řeší složité životní otázky – dluhovou problematiku, špatný kontakt s rodinou…. Takové problémy je lepší řešit v soukromí. Taková místnost nám prozatím chyběla,“ říká vedoucí Chráněného bydlení opavské Charity Kateřina Víchová.

Teď už ji ale klienti chráněného bydlení mají: vznikla půdě domu na Kylešovské ulici, který má opavská Charita k dispozici.

„Původní prostor byl používán jako skladiště. Měli jsme tady odložený starší nábytek, zásoby rezervního oblečení, zásoby potravin pro lidi, kteří jsou v hmotné nouzi,“ vzpomíná Víchová.

Tmavý, podkrovní prostor se během neuvěřitelných tří měsíců změnil ve světlou a útulnou místnost. Prvotně je určená k rozhovorům sociálních pracovníků s klienty. Ale už se tady třeba i slavily narozeniny a díky počítačovému koutku zde mohou klienti využít připojení k internetu.

„Uvažujeme také o tom, že bychom oslovili psychologa a prováděli bychom tady s klientem terapie,“ přemýšlí sociální pracovnice Jana Kotzianová

Na rekonstukci za necelý milion korun přispěl Moravskoslezský kraj šesti sty tisíci korunami. Ostatní peníze dodala opavská Charita z vlastních zdrojů.
JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 15.10. 1:54
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

Příležitost pro každého s.r.o.
Opava
od 16 280 Kč

Detail

TEMPO, obchodní družstvo
Opava
od 82 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu