Studenti hotelové školy maturovali na garden party

  • 15:55,
  • Opava ,

Studenti hotelové školy maturovali na garden party…. Ne, že by si ze zkoušky z dospělosti udělali večírek, ale zahradní oslavu si vybrali jako téma, které má prověřit praktické znalosti nabyté během čtyřletého studia. Kromě zkoušejících mohli přihlížet a také ochutnávat dobroty i pozvaní hosté.

Rozpálený gril a perlivý sekt v lahvi na úvod pro hosty vůbec nepřipomínal maturitní stres. 16 studentů posledního ročníku opavské hotelové školy ale bylo ve střehu: uspořádání garden party bylo totiž tématem jejich praktické maturitní zkoušky.

„Využili jsme venkovních prostory, protože jsme chtěli grilovat. Jsme rádi, že nám vyšlo počasí,“ pochvalovala si Nikol, která během maturitní zkoušky zastávala funkci vedoucí provozu.

Počínání maturantů pozorným okem sledovala maturitní komise, ale také rodiče, které si mohli studenti na svou praktickou maturitu pozvat. A také je pohostit připraveným rautem v prostorách restaurace.

„Hostům doporučují grilovaného lososa. Dále selské brambory a domácí hranolky s našimi dipy,“ usmíval se Petr Kovařík u teplého baru.

Hosté mohli vyzkoušet na 25 pokrmů. Třeba grilovanou zeleninu nebo vepřové koleno, těstovinový salát i mini burgery.

„Menu bylo sestaveno tak, aby vyhovovalo moderní zdravé výživě a mezinárodní kuchyni. Prostě aby bylo zajímavé, vysvětlil Jiří Vizauer, učitel odborných předmětů, Střední škola hotelnictví a služeb, VOŠ Opava.

Kromě toho, že studenti museli zvládnout bezchybně naservírovat raut, předváděli také třeba míchání nápojů nebo přípravu salátu. Přímo před zraky přítomných se jedna maturantka pustila odvážně do zpracování humra. Eliška Zemánková, zase připravila několik druhů čaje: „Během studia jsem absolvovala kurz. Myslím, že těm čajům rozumím. A maturitu beru jako završení čtyř let studia. Člověk by měl ukázat, co umí.“

Přestože studenti mají větší část maturity za sebou, tedy písemnou a praktickou, čeká je ještě zvládnutí teoretické části, na kterou se vrátí opět do školy.
Festivalový koncert SHF: Hudební život Univerzity Karlovy

Dnes 18:00 - 11:30
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 21.09. 11:30
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

PAPUČOVÝ DEN / vtipná kampaň na podporu Hospicu Ondrášek

07.10. 7:00 - 21.09. 11:30
Opava, Vaše kancelář nebo pracoviště

RKL Opava, spol. s r.o.
Opava
od 18 000 Kč do 20 000 Kč

Detail

Charita Odry
Opava
od 24 000 Kč do 28 000 Kč

Detail

TEMPO, obchodní družstvo
Opava
od 118 Kč do 162 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků