Děti připravily konferenci o udržitelném rozvoji

  • 13:48,
  • Opava ,

Opavské zastupitelstvo dětí a mládeže uspořádalo konferenci, na které posluchačům – svým vrstevníkům, přednesli, jak se mohou šetrněji chovat k životnímu prostředí. Vysvětlili také, co je  Agenda 2030, kterou připravila Organizace spojených národů.

Konferenci O cílech trvale udržitelného rozvoje uspořádalo Opavské zastupitelstvo dětí a mládeže. Publikum tvořili žáci středních a základních škol, kterým není lhostejné, jakým směrem se život na Zemi ubírá.

„Já si myslím, že v poslední době vztah k životnímu prostředí zesílil. Dokladem toho jsou demonstrace pořádané Gretou Thurnberg. Určitě vliv člověka na životní prostředí vnímáme mnohem razantněji a dynamičtěji než kdy dřív,“ říká jeden z organizátorů Tadeáš Brída, předseda Opavského zastupitelstva dětí a mládeže.

Na úvod zazněla přednáška o Agendě Organizace spojených národů, která si vytýčila celkem 17 oblastí, ve kterých by se měly postoje lidstva změnit: jde třeba o snížení počtu lidí žijících v chudobě, zamezení plýtvání potravinami nebo zamyšlení se nad znečišťováním moří či změnou klimatu.

„Mladí lidé, středoškoláci, jsou nastupující generací, která se bude v příštích dekádách dostávat do rozhodujících funkcí. Jim na tom světě bude záležet a věřím, že to tady dokáží rozpohybovat, doufejme,“ dodal Michal Broža z Informačního centra OSN v Praze.

Svým vystoupením přispěli také studenti: mluvili třeba o světelném znečištění, rovnosti muží a žen, úniku tepla z budov. nebo o životě ve znečištěných mořích. Součástí konference byly také workshopy, které doplňovaly jednotlivá témata.
Festivalový koncert SHF: Krásy barokní Anglie

Dnes 18:00 - 9:50
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Festivalový koncert SHF: Hudební život Univerzity Karlovy

21.09. 18:00 - 18.09. 9:50
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 18.09. 9:50
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

VAVREČKA FOS SERVIS s.r.o.
Opava
od 25 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Společenství vlastníků Poliklinika KATKA, Partyzánská 1730/3, Opava - Kateřinky
Opava
od 100 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků