Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti připravily konferenci o udržitelném rozvoji

  • Opava,

Opavské zastupitelstvo dětí a mládeže uspořádalo konferenci, na které posluchačům – svým vrstevníkům, přednesli, jak se mohou šetrněji chovat k životnímu prostředí. Vysvětlili také, co je  Agenda 2030, kterou připravila Organizace spojených národů.

Konferenci O cílech trvale udržitelného rozvoje uspořádalo Opavské zastupitelstvo dětí a mládeže. Publikum tvořili žáci středních a základních škol, kterým není lhostejné, jakým směrem se život na Zemi ubírá.

„Já si myslím, že v poslední době vztah k životnímu prostředí zesílil. Dokladem toho jsou demonstrace pořádané Gretou Thurnberg. Určitě vliv člověka na životní prostředí vnímáme mnohem razantněji a dynamičtěji než kdy dřív,“ říká jeden z organizátorů Tadeáš Brída, předseda Opavského zastupitelstva dětí a mládeže.

Na úvod zazněla přednáška o Agendě Organizace spojených národů, která si vytýčila celkem 17 oblastí, ve kterých by se měly postoje lidstva změnit: jde třeba o snížení počtu lidí žijících v chudobě, zamezení plýtvání potravinami nebo zamyšlení se nad znečišťováním moří či změnou klimatu.

„Mladí lidé, středoškoláci, jsou nastupující generací, která se bude v příštích dekádách dostávat do rozhodujících funkcí. Jim na tom světě bude záležet a věřím, že to tady dokáží rozpohybovat, doufejme,“ dodal Michal Broža z Informačního centra OSN v Praze.

Svým vystoupením přispěli také studenti: mluvili třeba o světelném znečištění, rovnosti muží a žen, úniku tepla z budov. nebo o životě ve znečištěných mořích. Součástí konference byly také workshopy, které doplňovaly jednotlivá témata.

Nahlásit chybu


K tématu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail