Děti připravily konferenci o udržitelném rozvoji

  • 13:48,
  • Opava,

Opavské zastupitelstvo dětí a mládeže uspořádalo konferenci, na které posluchačům – svým vrstevníkům, přednesli, jak se mohou šetrněji chovat k životnímu prostředí. Vysvětlili také, co je  Agenda 2030, kterou připravila Organizace spojených národů.

Konferenci O cílech trvale udržitelného rozvoje uspořádalo Opavské zastupitelstvo dětí a mládeže. Publikum tvořili žáci středních a základních škol, kterým není lhostejné, jakým směrem se život na Zemi ubírá.

„Já si myslím, že v poslední době vztah k životnímu prostředí zesílil. Dokladem toho jsou demonstrace pořádané Gretou Thurnberg. Určitě vliv člověka na životní prostředí vnímáme mnohem razantněji a dynamičtěji než kdy dřív,“ říká jeden z organizátorů Tadeáš Brída, předseda Opavského zastupitelstva dětí a mládeže.

Na úvod zazněla přednáška o Agendě Organizace spojených národů, která si vytýčila celkem 17 oblastí, ve kterých by se měly postoje lidstva změnit: jde třeba o snížení počtu lidí žijících v chudobě, zamezení plýtvání potravinami nebo zamyšlení se nad znečišťováním moří či změnou klimatu.

„Mladí lidé, středoškoláci, jsou nastupující generací, která se bude v příštích dekádách dostávat do rozhodujících funkcí. Jim na tom světě bude záležet a věřím, že to tady dokáží rozpohybovat, doufejme,“ dodal Michal Broža z Informačního centra OSN v Praze.

Svým vystoupením přispěli také studenti: mluvili třeba o světelném znečištění, rovnosti muží a žen, úniku tepla z budov. nebo o životě ve znečištěných mořích. Součástí konference byly také workshopy, které doplňovaly jednotlivá témata.
Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 18:30 - 21.11. 15:58
Opava, Farní kostel sv. Jana Křtitele, Sudice

Hudební výlety: Vánoční stezka s Permoníkem

15.12. 15:00 - 21.11. 15:58
Opava, Kostel sv. Jana Křtitele, Hlučín

Hudební výlety: Český barokní Advent

15.12. 15:00 - 21.11. 15:58
Opava, Kostel sv. Stanislava, Bolatice

Jana Jahodová
Opava
od 16 300 Kč

Detail

PEKAŘSTVÍ SEZAM s.r.o.
Opava
od 19 000 Kč do 21 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků