Reklama

Děti připravily konferenci o udržitelném rozvoji

  • 28. května 2019,
  • 13:48,
  • Opava,
  • Katka Geryková

Opavské zastupitelstvo dětí a mládeže uspořádalo konferenci, na které posluchačům – svým vrstevníkům, přednesli, jak se mohou šetrněji chovat k životnímu prostředí. Vysvětlili také, co je  Agenda 2030, kterou připravila Organizace spojených národů.

Reklama

Konferenci O cílech trvale udržitelného rozvoje uspořádalo Opavské zastupitelstvo dětí a mládeže. Publikum tvořili žáci středních a základních škol, kterým není lhostejné, jakým směrem se život na Zemi ubírá.

„Já si myslím, že v poslední době vztah k životnímu prostředí zesílil. Dokladem toho jsou demonstrace pořádané Gretou Thurnberg. Určitě vliv člověka na životní prostředí vnímáme mnohem razantněji a dynamičtěji než kdy dřív,“ říká jeden z organizátorů Tadeáš Brída, předseda Opavského zastupitelstva dětí a mládeže.

Na úvod zazněla přednáška o Agendě Organizace spojených národů, která si vytýčila celkem 17 oblastí, ve kterých by se měly postoje lidstva změnit: jde třeba o snížení počtu lidí žijících v chudobě, zamezení plýtvání potravinami nebo zamyšlení se nad znečišťováním moří či změnou klimatu.

„Mladí lidé, středoškoláci, jsou nastupující generací, která se bude v příštích dekádách dostávat do rozhodujících funkcí. Jim na tom světě bude záležet a věřím, že to tady dokáží rozpohybovat, doufejme,“ dodal Michal Broža z Informačního centra OSN v Praze.

Svým vystoupením přispěli také studenti: mluvili třeba o světelném znečištění, rovnosti muží a žen, úniku tepla z budov. nebo o životě ve znečištěných mořích. Součástí konference byly také workshopy, které doplňovaly jednotlivá témata.
JFO, filharmonický sbor Brno, Václav Luks a Óda na radost

24.09. 19:00 - 25.06. 18:42
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

JFO, Petr Nouzovský a dirigent Chuhei Iwasakiho

30.10. 19:00 - 25.06. 18:42
Opava, Kostel sv. Václava, Opava

SEMIX PLUSO, spol. s r.o.
Opava
od 30 000 Kč do 40 000 Kč

Detail

SEMIX PLUSO, spol. s r.o.
Opava
od 20 000 Kč do 30 000 Kč

Detail

Radek Pokora
Opava
od 25 000 Kč do 45 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Dny NATO spolu s Radegastem

Více PR článků
Zavřít reklamu