Od loňského podzimu do letošního jara se tato skupina 32 začínajících chovatelů včel věnovala teorii, v létě nabyté znalosti aplikovali ve včelnici v Čermné ve Slezsku. Včelařskou akademii ukončili pod vedením odborníků závěrečným workshopem.
Václav Sciskala, předseda Včelařského spolku Moravy a Slezska: “Na tomto stanovišti v tomto úle včelař kontroluje, zda je tam včelí plod.”
Účastníci akademie se seznámí s veterinárními, hygienickými i právními předpisy chovu včel, ucelený vzdělávací projekt je tak svým rozsahem možná i jedinečný v rámci republiky.
Václav Sciskala, předseda Včelařského spolku Moravy a Slezska: “Naší alfou a omegou je, že kdo chce včelařit, měl by vědět. Včelař potřebuje opravdu vědět, co je třeba těm včeličkám dát.”
Jana Matušáková, účastnice Včelařské akademie: “My jsme si asi před měsícem pořídili první včelstvo. Přihlásili jsme se do této akademie, abychom se něco více naučili.”
Vít Kunčický, absolvent Včelařské akademie: “Už mám včeličky, jsem absolventem prvního ročníku akademie. Ušetřilo mi to spousty let tápání a studia na Googlu. Dneska tam najdete všechno, ale ta praxe vám ušetří deset let zkoušení.”
Včelařskou akademii, pro začátečníky i pokročilé, pořádá spolek chovatelů z Moravy a Slezska čtvrtým rokem. Pátý ročník začne v říjnu.