Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do života včel pronikli účastníci odborné akademie na Opavsku

  • Opava,

Proniknout do světa včel pomáhá na severu Moravy začínajícím chovatelů Včelařská akademie. Její čtvrtý ročník teď vyvrcholil praktickým workshopem v Čermné ve Slezsku. Do roje medonosného hmyzu se tu ponořilo 32 absolventů.

Od loňského podzimu do letošního jara se tato skupina 32 začínajících chovatelů včel věnovala teorii, v létě nabyté znalosti aplikovali ve včelnici v Čermné ve Slezsku. Včelařskou akademii ukončili pod vedením odborníků závěrečným workshopem.

Václav Sciskala, předseda Včelařského spolku Moravy a Slezska: “Na tomto stanovišti v tomto úle včelař kontroluje, zda je tam včelí plod.”

Účastníci akademie se seznámí s veterinárními, hygienickými i právními předpisy chovu včel, ucelený vzdělávací projekt je tak svým rozsahem možná i jedinečný v rámci republiky.

Václav Sciskala, předseda Včelařského spolku Moravy a Slezska: “Naší alfou a omegou je, že kdo chce včelařit, měl by vědět. Včelař potřebuje opravdu vědět, co je třeba těm včeličkám dát.”
Jana Matušáková, účastnice Včelařské akademie: “My jsme si asi před měsícem pořídili první včelstvo. Přihlásili jsme se do této akademie, abychom se něco více naučili.”
Vít Kunčický, absolvent Včelařské akademie: “Už mám včeličky, jsem absolventem prvního ročníku akademie. Ušetřilo mi to spousty let tápání a studia na Googlu. Dneska tam najdete všechno, ale ta praxe vám ušetří deset let zkoušení.”

Včelařskou akademii, pro začátečníky i pokročilé, pořádá spolek chovatelů z Moravy a Slezska čtvrtým rokem. Pátý ročník začne v říjnu.
AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 22 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

Opavská lesní a.s. - lesní oblasti Opava, Vítkov
Opava
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - Opava
Opava
od 100 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků