Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hokejisté zahájili přípravu na novou sezónu, začne v září

  • Opava,

Přestože je hokej zimním sportem, přípravu na novu sezónu začali hráči už nyní, uprostřed parného léta. Po měsíční pauze se na led vrátily všechny týmy: od žáků až po druholigové muže.

Zatímco venku šplhá rtuť teploměru ke třicítce, uvnitř opavského zimního stadionu je příjemně chladno. Ledová plocha je od brzkého rána připravená pro tréninky všech věkových kategorií. Teplota na stadionu se pohybuje od 19 až k nějakým   10 OC a tak díky vlhkosti je dění na ledě zahaleno do mlhy.

Zbyněk Kurka, ledař, HC Slezan Opava:

"Led se teď v letních měsících chladí na -9 OC . Je to náročnější, protože musíme použít více vody. Musíme provádět i zástřiky z hadice.“

Brusle obuli po měsíční pauze také dorostenci. V srpnu je čeká namísto prázdninového volna tvrdý, dvoufázový trénink a kolotoč přípravných zápasů. Z ranní posilovny dnes zamířili přímo na ledovou plochu. Po krátkém odpočinku je čeká totéž odpoledne.

Hráči dorostu, HC Slezan Opava:

Teď nás čeká oběd a pak ještě jeden trénink, ale nějak to zvládáme.“

Je to docela náročné po tom volnu, ale zvykneme si časem.“

Ale jak je vidět, s kondicí mladíci ve věku 15 -16 let problém nemají. To je pro ně možná složitější převléci se ze šortek a trička do 10 kilové hokejové výstroje.

Pavel Leksovský, trenér, HC Slezan Opava:

Kluci mají nové rukavice a brusle. A to je asi největší problém. Chvíli trvá, než si všechno sedne. Často mají z nových bot puchýře. To je asi největší problém. Ale co se týká kondice, tak do toho vpadnou velmi rychle.“

Mládežnické hokejové soutěže začnou s měsícem září. Ligová soutěž mužů pak startuje v polovině příštího měsíce.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy