Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Voliči na Opavsku velký zájem o drive - in hlasování neměli

  • Opava,

Začaly volby do zastupitelstva Moravskoslezského kraje. A to hlasováním na venkovních drive - in stanovištích. Přímo z auta mohli lístek do volební schránky vhodit lidé, kterým byla kvůli onemocnění Covid - 19 nařízená karanténa nebo jsou v izolaci. Zájem byl ale malý. V Opavě takto hlasovalo jen 33 voličů. V celém kraji pak volilo jen 234 lidí.

Ještě před před samotným začátkem voleb mohli svůj hlas odevzdat do volební schránky lidé, kteří kvůli zdravotnímu omezení v souvislosti s onemocněním koronavirem k volbám přijít nemohli. V rámci Moravskoslezského kraje mohli voliči hlasovat na šesti místech, v každém okrese bylo jedno. A vybírali si jej podle místa svého bydliště. V areálu Slezské nemocnice v Opavě byla připravena dvě drive in stanoviště. Bohatě by ale stačilo jedno.

Božena Krpcová, zapisovatelka volební komise, Úřad Moravskoslezského kraje: „Během prvních dvou hodin nepřišel zatím volit nikdo na naše stanoviště."

V průběhu dopoledne sem nakonec přijely dvě desítky voličů. Na místě byli úředníci krajského úřadu a také vojáci, kteří se zajištěním chodu voleb pomáhali.

Aleš Střelec, náčelník odd. Logistiky, 53. pluk průzkumu a elektronického boje: "Voják vyzvedne doklady od občana, provede spolu s úřednicí z krajského úřadu kontrolu, zda může volit. A pak podrží hlasovací schránku pro vhození obálky."

Voliči museli veškeré procedury zvládnout uvnitř auta. Podle našich informací mohlo v na drive - in stanovišti v Opavě volit asi 200 lidí. Dorazilo jich ale jen 33. V celém Moravskoslezské kraji pak k urnám přijelo dohromady jen 234 voličů.

Volič: „Já chodím volit každý rok. Jsem ráda, že mám tu možnost."

Schránky ze všech drive – in volebních míst byly převezeny na krajský úřad. Obálky s hlasovacími lístky budou otevřeny po ukončení voleb, tedy v sobotu, po 14,00 hodině. A sečteny spolu s hlasy z ostatními.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy