Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

I šaty z druhé ruky udělají službu. Bazar oblečení odkazuje na udržitelnou módu.

  • Opava,

Fashion bazar obnošeného oblečení, které může ještě udělat službu připravili členové spolku Kapradí. Chtějí tak poukázat na nadměrnou spotřebu textilních výrobků a na udržitelnou módu. Organizátoři utržili 112 000 korun. Chtějí je věnovat na rozvoj Lučního sadu, který vyrůstá kousek za Opavou.

Desítky dobrovolníků ze spolku Kapradí už po 4. zorganizovali prodejní akci obnošeného oblečení. To proto, aby poukázali na jeho zvýšenou nadprodukci. A také na to, že věc, která se dá ještě používat, nemusí nutně skončit v popelnici. Vedle oblečení prodávali také třeba porcelán, elektroniku, hračky či knihy.

Kateřina Rybářová Vavrečková, organizátorka akce, spolek Kapradí: „Už jsme nechtěli sbírat věci, abychom je prodali, ale začali jsme hlouběji zabývat podstatou. Začali jsme mluvit o tom, zda je nutné tolik věcí vlastnit, produkovat a spotřebovávat.

Šaty, které už se přestaly líbit, klobouk, který už nepadne, kabelka, která se k ničemu nehodí, střevíce, které tlačí.... tyto kousky udělaly službu v jednom šatníku a teď je čas, aby se přesunuly do jiného. Tam, kde budou ještě k užitku.

Zákaznice: „Věcí je strašně moc. Vyhazují se nové věci, krásné věci. Je potřeba, aby se t změnilo.“

Kvalitní materiály, nadčasové střihy a vzory – to jsou trendy udržitelné módy, která vydrží roky. Plné skříně oblečení jsou k ničemu, pokud v nich jen leží. Důvod koupit si něco nového by neměl spočívat v tom, že je to levné. Lidé by si měli pořizovat jen ty věci, které opravdu potřebují.

Natálie Bernard, stylistka a odbornice na udržitelnou módu: „ Důležité je, nekupovat stále dokola stejné věci. A přemýšlet. Ideální je, když novou věc mohu zkombinovat aspoň s pěti jinými v šatníku, aby se dala vrstvit, nosit celoročně atd.

Organizátoři dobročinného bazaru utržili 112 000 korun. Peníze chtějí věnovat na rozvoj Lučního sadu, který vyrůstá kousek za Opavou. 


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků