Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavští záchranáři mají nový vůz pro přepravu lékaře, přispělo na něj město

  • Opava,

Pracoviště záchranné služby v Opavě má k dispozici nové osobní auto, které slouží pro přepravu lékaře k pacientovi. Na jeho pořízení přispělo město Opava. Počet výjezdů k pacientům se v posledních týdnech výrazně zvýšil kvůli koronavirové pandemii, a to zhruba o čtvrtinu.

Nové sanitní vozidlo teď mají k dispozici záchranáři z opavského územního odboru. Říká se mu také randez-vous, a slouží k rychlé dopravě lékaře a záchranáře k pacientovi. Auto je vybaveno téměř shodným přístrojovým a zdravotnickým vybavením, jako velký sanitní vůz, chybí jen nosítka.

Petr Černohorský, ředitel ÚO ZZS MSK Opava: „Předpokládá se nasazení 24 hod. denně, 7 dnů v týdnu. Slouží k přepravě lékaře a spolupráci s ostatními posádkami RZP.“

Díky přepravě vlastním vozem může být lékař k dispozici hned několika posádkám v terénu. Ty se v posledních týdnech skoro nezastaví. V souvislosti s nárůstem covid pozitivních pacientů se navyšuje i počet jejich výjezdů. V posledních týdnech zhruba o 20 - 40%. Proto byly týmy záchranářů posíleny tak, aby dodržely zákonem daný dojezdový limit 20 minut.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: „Je možné, že dochází k navýšení dojezdových časů k pacientovi. Jde řádově o minuty.“

Už před rokem město Opava přispělo záchranářům na zakoupení defibrilátoru a uvažuje také o další pomoci.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „Určitě chceme pokračovat i v dalších letech, protože je to v současné době potřebná služba.

Speciálně upravený automobil Škoda Kodiaq stál 1,7 mil. korun. Z toho zhruba polovinou přispělo město Opava.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy