Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opava modernizuje semafory

  • Opava,

Některé světelné křižovatky v Opavě čeká modernizace. Na obnovu se podařilo městu získat peníze z Evropského strukturálního a investičního fondu. Nový systém umožní plynulý průjezd městem nebo preferenční průjezd záchranářů.

Během následujících pěti měsíců dojde k modernizaci řídících i komunikačních technologií světelných signalizačních zařízení na některých opavských křižovatkách.

Jan Hazucha, ředitel Technických služeb Opava: „V Opavě máme 15 světelně řízených křižovatek. Nejstarší už má 24 let a je na hraně své životnosti. Myslíme si, že je teď nejvhodnější doba abychom začali s jejich obnovou.“

Čas od času se stane, že světelná signalizace vypoví službu a to pak hustou dopravu ve městě musí řídit policisté. Rekonstrukce zajistí spolehlivější fungování semaforů.

Michal Jedlička (KDU – ČSL), náměstek primátora Opavy: „Některé už jsou technicky zastaralé. Novější moduly už na ně nemůžeme aplikovat. V poslední době se nám stávaly i výpadky funkčnosti těchto křižovatek.“

Nový systém umožní preferenční průjezd vozidel záchranářů. Řidiči si budou muset zvyknout také na noční celo červenou fázi.

Obnova se týká prozatím 6 z celkem 15 křižovatek ve městě. Práce na jednotlivých úsecích budou probíhat postupně.

Michal Jedlička (KDU – ČSL), náměstek primátora Opavy: „Po dobu rekonstrukce křižovatky uzavřeny nebudou. Vše by mělo probíhat za stávajícího chodu a provozu. Určitě bych chtěl požádal řidiče o toleranci.“

Modernizace semaforů bude trvat až do podzimu. Zkušební provoz začne v říjnu. Opravy za necelých 35 mil. korun pokryje z 85 % dotace z Evropského strukturálního a investičního fondu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy