Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kultura rozvolnila, ale pro jistotu nadále zůstává také na internetu

  • Opava,

S rozvolňováním protiepidemických opatření se návštěvníci vrátili také do výstavních prostor Opavské kulturní organizace. Přesto si ale organizátoři akcí stále ponechávají jistotu internetové propagace kulturních akcí.

Opavský Dům umění vítá návštěvníky hned dvěma novými výstavami. Prohlédnout si mohou obrazy ostravského malíře Petra Hajdyly. A také grafiky a sochy Moniky Immrové, které skvěle doplnily prostory ambitu.

Monika Immrová, sochařka: „Většina vystavených soch jsou betonové skořepiny. Jedná se o modelované sochy.“

Přestože kultura měla v uplynulých pěti měsících stopku, Opavská kulturní organizace se snažila své návštěvníky udržet.

Dominik Beneš, dramaturg kulturních akcí, OKO: „Museli jsme si uvědomit, že opravdu pořád plánovat akce do interiéru a čekat na otevření je zbytečné. Takže jsme se otevřeli ven. Šli jsme mimo naše budovy do exteriéru.“

Obecní dům obklopily sochy Michala Trpáka. Prázdné plakátovací plochy zaplnila poezie současných regionálních básníků. Chystají se streamované venkovní koncerty.

Za pár dnů začne filmový festival Jeden svět. Promítání se plánuje pod širým nebem, na terase Obecního domu. A připravena je také aplikace, která provede zájemce historií.

Simona Juchelková, koordinátorka festivalu Jeden svět v Opavě: „Umožní nahlédnout do historie židovských obyvatel. Vybrali jsme několik příběhů, které vykreslují porušování lidských práv.“

Přestože kultura zažívá mírné rozvolnění, plánují si organizátoři akcí v záloze ponechat si platformu sociálních sítí a you tube kanálu. Nejistota posledních měsíců je totiž naučila mít připravených více variant, jak k divákovi umění poslat.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy