Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Velkou cenu Opavy vyhrál Jiří Hruška

  • Opava,

Na opavském kolbišti se jela Velká cena Opavy, která je zařazena do Českého skokového poháru. Na stupních vítězů stanul znovu po osmi letech domácí jezdec Jiří Hruška v sedle klisny Reiky.

Opavská soutěž je mezi kvalifikační závody Českého skokového poháru zařazená od samého počátku, tedy jubilejních dvacet let. Letos se na kolbišti vystřídalo 26 dvojic, z nichž někteří jezdci měli v soutěži i dva koně. Ti se vydali na trať parkuru stupně T* s výškou překážek do 145 cm.

Do finále Velké ceny Opavy postoupilo 10 závodníků. Osm z nich nezaznamenalo v základní části pohárové soutěže žádnou penalizaci. Trestné body nasbírala během své závěrečné jízdy vítězka loňského ročníku celé série Českého skokového poháru Lucie Strnadlová z Trojanovic, které tak zůstalo 4. místo.

Protože si první tři dvojice udržely i ve finále čisté konto, rozhodoval o umístění čas.

Na bronzovou příčku nakonec dosáhl teprve sedmnáctiletý Oliver Písařík, který jel na koni Chaccothago z Bohemia Energy Club. Stříbro bral Marek Klus s Tenerifes Cardozo ze Stáje M &M v Gutech. K radosti domácích fanoušků zůstala nejvyšší příčka opavskému jezdci Jiřímu Hruškovi.

Jiří Hruška, vítěz Velké ceny Opavy, Jezdecký klub Opava – Kateřinky: „Já jsem moc rád, že se mi podařilo tady se super diváckou kulisou zvítězit po dlouhých letech zvítězit. Jsem rád nejen kvůli sobě, ale také kvůli všem, co mi drželi pěsti, fandili a pomáhali."
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy