Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V betlémě přibudou další postavy, dokončují je studenti SŠPU v Opavě

  • Opava,

Na tradičních Vánočních trzích ani letos nebude chybět dřevěný betlém. Studenti opavské Střední školy umělecké a průmyslové jeho základ vyrobili před pěti lety. Od té doby k němu přidávají nové a nové postavy. V následujícím příspěvku vám ukážeme, na co se můžete těšit letos.

Dřevěný betlém ozdobil předvánoční Opavu poprvé před pěti lety. Navrhli jej studenti Střední školy umělecké a průmyslové. Návštěvníci Vánočních trhů mohli nejdříve obdivovat svatou rodinu. Po roce přibyla domácí zvířata, pak Tři králové, kteří se přišli Ježíškovi poklonit, na to vesničané nesoucí dary. 

Lubomír Anlauf, zástupce ředitele SŠPU Opava: „Je to od více autorů. Určitý základní styl a parametry se dodržují. 

Letos maturanti oboru design hraček přidají anděla, který výrazně ozdobí betlém.

Adéla Doleží, studentka SŠPU Opava: „Bude vzadu na stěně betlému, za Ježíškem. Má trubku, aby mohl Ježíškovi hrát.“

Přestože jedna kometa už se nad betlémem vznáší, nahradí ji letos jiná, mnohem majestátnější. A přibude také pár zvířátek.

Michal Durda, student SŠPU Opava: „Tato kočka bude přímo u betléma. Bude se koukat za roh, na Ježíška.“

Studenti strávili v dílně v rámci své praxe hodiny a hodiny práce s řezbářským dlátem v ruce.

Michaela Halfarová, studentka SŠPU Opava: „Je pro mne těžké u toho vydržet v kuse, pořád pracovat na tom samém, několik dní. Je to fyzicky i psychicky náročná práce.“

Studenti nyní finišují s dokončením. Betlém obohacený o další postavy bude stát na opavském Horním náměstí. Studentské dílo si můžete přijít prohlédnout po celou dobu trvání Vánočních trhů v centru Opavy. Trhy začínají rozsvěcením stromu 28. listopadu a potrvají až do 22. prosince.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy