Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rekonstrukce nádraží Opava západ vrátí budově historický vzhled

  • Opava,

Nádražní budova v železniční stanici Opava-západ prochází rekonstrukcí. Cestující by kvůli tomu měli být zvlášť opatrní. Opravy tady budou dělníci provádět až do příštího podzimu.

Nádražní budova pochází z roku 1872. Zásadnější rekonstrukce se dočkala v 60. letech minulého století a necitlivými úpravami definitivně ztratila historický vzhled. V poslední době spíš chátrala. Na jaře začala rekonstrukce. Ačkoliv nejde o památkově chráněný objekt, některé původní prvky se sem vrátí.

 Matěj Piwowarski, stavbyvedoucí, Metrostav: „Okna jsou provedena z dřevěných euro profilů. Jsou tvořena obloukovým nadpražím. Aby se docílilo historického rázu budovy.

Uvnitř budovy nyní pracují dělníci na úpravě podlah. V prvním patře vystuží stropy ocelové nosníky, které nahradí dosluhující dřevěné trámy. Veškeré podlahy budou vylité betonem.  Výpravní budova už dostala novou střechu.

Zatímco dříve byla rozsáhla budova s obrovskými sklepními prostory více méně prázdná, po dokončení rekonstrukce ji kromě České pošty zaplní také kanceláře, které budou nově sloužit policii. Zlepší se také zázemí pro cestující.

Dušan Gavenda, tiskový mluvčí Správy železnic: „Ve výpravní budově najdou upravený vestibul, nový mobiliář, lavičky. Nové sociální zázemí, pokladnu dopravce, prodejní automaty a informace k železniční dopravě. Celá budova bude bezbariérově přístupná.“

Opravy nádražní budovy, které začaly v dubnu, budou stát Správu železnic 79 milionů korun. Hotovo bude příští rok v září. 


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy