Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opava opravuje mosty. Tři musely být kvůli havarijnímu stavu vystavěny znovu

  • Opava,

Opava pokračuje v rekonstrukci mostů a lávek, které má ve své správě. Odborná firma označila havarijním stavem tři objekty. Ty musely být demolovány a postaveny znovu. Teď přijdou na řadu další, které potřebují částečné opravy.

Pracovníci opavských technických služeb každý rok většinou na jaře obcházejí na šest desítek mostů a lávek ve městě a kontrolují jejich stav. Zjištěné nedostatky hned napravují.

Martin Girášek, náměstek ředitele, Technické služby Opava: „Jsou to běžné nátěry kovových částí mostního objektu. Je to očištění mostního objektu, oprava povrchu mostu, příp. dobetonování nějakých částí.“

Podrobnější analýzu mostních konstrukcí provedli před třemi lety odborníci. Rozdělili je do skupin podle stavu. Vznikla tak rozsáhlá studie. Navrhla, které mostní objekty je nutné opravit.

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „Ta nám zmapovala stav všech mostů a lávek, které máme v našem dosahu a postupně je opravujeme tak, jak je potřeba. V současné chvíli už máme opravené ty nejdůležitější, které byly v nejhorších stavech.“

Šlo o most přes potok Sedlinku v Podvihově, nákladnou rekonstrukcí za 36 milionů korun si prošel most přes řeku Opavu v Opavě a letos byl opravený most přes potok Velká v Jaktaři.

Na řadu přijdou také další mosty: už v příštím roce to bude ten na ulici Hlavní v Kylešovicích. Bude nutné opravit zábradlí, vozovku i sanovat betonové povrchy.

Nahlásit chybu


K tématu
MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

MTTA - stavební firma s.r.o. - pracoviště Hlučín
Hlučín
od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail