Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Floristka připravila vánoční workshop pro klienty stacionáře přímo v květinářství

  • Opava,

Květinářství Gabriely Andělové v Opavě se pro klienty denního stacionáře Mraveneček na čas stalo dílnou, kde si mohli vyrobit pro své blízké vánoční dekorace. Protože jde o mladé lidi s těžkým zdravotním a mentálním postižením, pomáhali jim při tom asistenti. Společné tvoření si všichni náramně užili.

Vánočně vyzdobené květinářství bylo ideálním místem pro tvůrčí dílnu, kterou pro klienty denního stacionáře Mraveneček připravila jeho majitelka. Vyrobit si tady mohli pro své rodiče a blízké vánoční dekorace.

Gabriela Andělová, majitelka květinářství: „Jsou srdeční. Oni opravdu mají radost z maličkostí. A jsou strašně vděční. A když přijdou, tak vlastně přinesou slunce, přinesou radost do toho dne.“

Floristky připravily pro každého z hostů malý stromeček, který si každý mohl ozdobit podle své fantazie. Protože všichni klienti mají kromě mentálního také zdravotní hendikep, pomáhali jim asistenti.

Eva Lejschková, pracovnice v soc. službách, DS Mraveneček, Charita Opava: „Péťa nemluví, tak mu  ukážu zda červenou nebo zlatou a on  si ukáže, jakou by chtěl.“

Práce jim šla od ruky a bylo vidět, že si všichni společné tvoření užívají.

Jana, klientka DS Mraveneček, Charita Opava: „Povedlo se nám to. Tak myslím, že rodiče budou mít radost."
David, klient DS Mraveneček, Charita Opava: „Všechno možné jsem tam dal. Stromeček dám mamce a tetě.“
Jana Konopková, vedoucí stacionáře Mraveneček, Charita Opava: „Pro ně je každá aktivita mimo stacionář velkým přínosem. Zvlášť v toto covidové době, kdy se moc nikam nedostaneme. Takže jsou za to velice vděční, když se dostanou mimo stacionář a mezi lidi, do společnosti."

A o Vánocích se jistě budou radovat také obdarovaní. Protože stromečky se všem opravdu moc povedly!

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy