Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z opavských školek se učí zdarma bruslit

  • Opava,

Děti z opavských mateřských škol se mohou naučit zdarma bruslit. Tuto aktivitu hokejového klubu podporuje město Opava. Na zimním stadionu se jim jednou týdně věnují zkušení trenéři. Díky zapůjčené výstroji si tento sport může vyzkoušet opravdu každý.

Děti z mateřských škol ve věku od 4 do 6 let přicházejí na opavský zimní stadion na výuku bruslení jednou týdně. Začaly v říjnu. Během půl roku mohou zvládnout základy tohoto sportu. Vloni sice koronavirus udělal v šest let trvajícím projektu pauzu. Nyní se ale těší nebývalému zájmu.

Pavel Selinger, koordinátor projektu, HC Slezan Opava: „Letos se mi přihlásil rekordní počet školek: 20 školek, 330 dětí. Asi z důvodu pandemie, kdy děti zřejmě nic nedělaly. Zájem je obrovský.“

Hokejový klub Slezan Opava poskytuje zdarma zkušené trenéry a také zapůjčí pro 45 minutovou výuku na ledě malým sportovcům vybavení, tedy helmu i brusle. S obouváním musí dětem pomoci dospělí.

Lenka Hrušková, učitelka, MŠ Mnišská, Opava: „Je to fáze nejnáročnější. Děti si boty obují, ale nejsou schopné si je utáhnout. My jim je musíme utahovat. Ony nejsou schopné si to utáhnout. Ale pak už je to jenom zábava“
Amálka, MŠ Mnišská, Opava: „Budeme se učit bruslit, ať to umíme dobře.“

Děti se na led těší. Od učitelek je přebírají hokejoví trenéři, aby děti naučili základnímu pohybu po ledu. Někteří bruslit trochu umí. Ten, kdo si na hladké ploše není jistý, může využít oporu malé hrazdičky. Po krátkém rozbruslení začíná výuka.

Martin Buršík, trenér, HC Slezan Opava: „Začínáme rozcvičkou, to je důležité, potom nějaké to bruslení a na konec hry.“

Během půlroční výuky bruslaři trénují především postoj, zatáčení a brždění. Ale více než o vypilovanou techniku jde o to, aby děti bruslení bavilo.

Podle učitelek je bruslení mezi dětmi velmi oblíbené. Je to pro ně nová, zajímavá zkušenost, kterou mohou následně dále rozvíjet.

Radmila Bilíková, učitelka, MŠ Kylešovice, Opava: „Někteří by se na ten led vůbec nedostali. Protože rodiče nejsou zaměřeni na bruslení nebo na sport obecně."

Chlapci ale i dívky, kteří by se bruslení chtěli věnovat víc, mohou od 6 let nastoupit do hokejové přípravky.

Nahlásit chybu


K tématu
René Exner - Opava
Opava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 34 000 Kč/měsíc

Detail