Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Charita Opava pořádá humanitární sbírku pro ukrajinské uprchlíky v Košicích

  • Opava,

Charita Opava pořádá sbírku potravin, hygienických potřeb a obuvi pro uprchlíky z Ukrajiny. Dary mohou lidé přinést od čtvrtku 10. 3. do neděle 13. 3. 2022 do sídla organizace v Jaktaři. Hmotná pomoc zamíří do Košic, kde je velká koncentrace uprchlíků.

O spolupráci opavskou Charitu požádala řeckokatolická eparchie v Košicích, která  pomáhá běžencům, kteří překročili ukrajinsko - slovenské hranice.  V poskytnutém seznamu jsou přímo specifikovány věci, které teď nejvíce chybí:

- balené croissany, polévky v sáčku, džusíky a malí pitíčka i vody, keksy, Brumík svačinka, oplatky, přesnídávky, dětské výživy, sušené mléko, sunar, trvanlivé potraviny

- vlhčené ubrousky,  zubní pasty, kartáčky, malá balení prášku na praní, balzámy na rty, hřebeny, krémy na ruce, dámské deodoranty 

- dětská a dámská sportovní obuv

- finanční příspěvek na dopravu 

Organizátoři sbírky prosí, aby lidé přinášeli pouze položky uvedené na seznamu. Sběrné místo je otevřené jen do konce týdne.


Ivo Mludek, mluvčí Charity Opava:
"Prosíme, aby nám lidé nosili pouze komodity uvedené na seznamu. O ostatní věci, např. oblečení, momentálně v Košicích nemají zájem."

SBĚRNÉ MÍSTO                                                                                                                     

ředitelství Charity Opava, Přemyslovců 26, Opava

10. 3. - 13.3. 2022                                                                                                           

čtvrtek, pátek       8,00 - 17,00 hod.

 sobota, neděle   13,00 - 17,00 hod.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy