Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Charita Opava pořádá humanitární sbírku pro ukrajinské uprchlíky v Košicích

  • Opava,

Charita Opava pořádá sbírku potravin, hygienických potřeb a obuvi pro uprchlíky z Ukrajiny. Dary mohou lidé přinést do sídla organizace v Jaktaři, a to do neděle 13. března. Hmotná pomoc zamíří do Košic, kde je velká koncentrace uprchlíků.

Stáhnout video

Opavská Charita pomáhá slovenským dobrovolníkům, kteří se v Košicích starají o ukrajinské uprchlíky, kteří sem proudí ze sto kilometrů vzdálené hranice.

Ivo Mludek, mluvčí Charity Opava: „Obrátili se na nás lidé z řeckokatolické eparchie, což je obdoba naší diecéze, na základě našich kontaktů, které máme. Vznesli požadavek, zda bychom jim nepomohli se sbírkou konkrétních komodit potravin, sanity a drogistického zboží. Košice jsou kousek od hranice Slovenska s Ukrajinou a oni zažívají největší příliv uprchlíků, o které se starají.“

Seznam požadavků obsahuje např. sušené mléko, dětské výživy, oplatky či malé balení nápojů. A také hygienické potřeby či obuv. Pořadatelé sbírky žádají dárce, aby brali na zřetel seznam poptávaných věcí. K dispozici je na webových stránkách https://www.charitaopava.cz/ či sociálních sítích Charity Opava. Lidé mohou přispět také libovolnou finanční částkou na odvoz sesbíraných darů. Sbírka končí v neděli 13. března. A následující den pak budou krabice s materiálem vypraveny do Košic.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy