Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

MŠ Podvihov se rekonstruuje. Provizorní třída vznikla v hasičárně

  • Opava,

Mateřská škola v Podvihově prochází kompletní rekonstrukcí, a tak se děti musely na čas přesunout do azylu místní hasičárny. Tam vznikla improvizovaní třída. Do nových prostor se budou moci děti vrátit v příštím školním roce.

Mateřská škola v Podvihově se usadila v objektu bývalé dvojtřídky základní školy v roce 1982. Dosud v obci zařízení pro nejmenší děti vůbec nebylo. Po celou dobu budova fungovala více méně bez větších oprav. A tak sem začalo zatékat, byla zde nevyhovující elektroinstalace i zázemí. Opravy za 17,6 milionů korun teď financuje statutární město Opava s přispěním městské části Podvihov.

Martin Chalupski, referent, odb. přípravy a realizace investic, Magistrát Opava: „Rekonstrukce je po mnoha letech první velkou opravou. Jedná se v podstatě o generální rekonstrukci tohoto objektu, která zahrnuje částečně změny dispozic mateřské školky, a veškeré rozvody elektroinstalace, voda, topení."

Dělníci se do práce pustili vloni v září. Hotová už je střecha, vyměněná jsou okna, na dokončení čekají podhledy. Ty brzdí zpožděná dodávka sádrokartonu. Oprav se dočká také sklad, dřevěná terasa a nakonec i přilehlá zahrada.

Kvůli opravám se necelé tři desítky dětí s učitelkami dočasně usadily v místní hasičské zbrojnici. Hasiči dětem přenechali svou šatnu. Jídelna zase vznikla z kanceláře obecního úřadu, který tady sídlí.

Jitka Beinhauerová, vedoucí učitelka MŠ Komárov: „Hernu jsme vytvořili v těchto prostorách, kde byla původně zasedací místnost.“

Malé prostory si vyžádaly velkou improvizaci. Využitý je každý kout. Místem se tady musí opravdu šetřit.

Jitka Beinhauerová, vedoucí učitelka MŠ Komárov: „Prostory jsou tady menší. A tak jsme si ze školky přestěhovali jen některý nábytek a pár hraček.“

Učitelky musí dávat pozor na každý ostrý roh či schodiště. Nově tady přibyla tady dětská madla, nebezpečná místa byla zaslepena. Hasičská zbrojnice totiž není příliš uzpůsobena malým, zvědavým capartům.

Tomáš Weicht, ředitel ZŠ a MŠ Komárov a MŠ Podvihov: „Přece jen ty prostory neodpovídají tomu, co by mělo být. Ale jako náhradní prostory jsou dostatečné. A vypadá to, že i děti jsou spokojená.“

Dění na stavbě mohou děti i učitelky sledovat z okna. Náhradní školka, tedy hasičská zbrojnice, je totiž přes silnici. Zpátky se budou moci vrátit 1. září, kdy podvihovská mateřská škola vstoupí do jubilejního 40. školního roku.Nahlásit chybu


K tématu