Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Odemykání 1. třídy – děti se připravují k zápisu základní školy

  • Opava,

Odemykání 1. třídy – to je projekt, který každoročně učitelé ze Základní školy v Komárově připravují pro předškoláky. Během několika setkání v průběhu roku se děti mohou hravou formou seznámit s prostředím školy a také s paní učitelkou, která je bude učit. Na opavských školách se zápisy do 1. třídy uskuteční 7. a 8. dubna.

Protože se základní škola v Komárově už několik měsíců rekonstruuje, přišly děti z mateřských školek na akci Odemykáme první třídu do tělocvičny. Učitelka Eva Machurová, která bude od září prvňáčky učit, si pro ně připravila dvě hodiny plné zábavy a také tvoření.

Eva Machurová, učitelka, ZŠ Komárov: „Cílem je, aby se děti seznámily s prostředím školy. Aby pro ně nebylo cizí, až tady1. září nastoupí. A také je důležité, že se seznámím s dětmi, které budu od září učit, a ony se seznámí se mnou.“

Předškoláci z mateřské školy v Komárově, Podvihově a Nových Sedlicích se už vlastně s paní učitelkou znají. Společně se totiž setkali už dříve. Tentokrát je čekalo povídání o jaru. Na úvod si všichni společně zacvičili. A pak si zopakovali, jak se jmenují mláďata, která během jarních měsíců přicházejí na svět.

Návštěvy ve škole mají předškoláci rádi. Doprovázejí je sem jejich učitelky z mateřské školy a pomáhají jim se pomalu připravit na velkou změnu, která na ně po prázdninách čeká.

Eva Murová, vedoucí učitelka, MŠ Komárov: „Seznámí se s učitelkou, která je bude vyučovat v prní třídě, což je důležité pro to, aby děti byly klidné, spontánní. A aby se těšily do školy.“

Děti se pobavily také u hraní nebo spíš bouchání plastovými trubkami. Díky barevným notám daly dohromady písničku.

předškolák: „Mně se líbilo nejvíc malování a zpívání.“

Nakonec je čekala nejdůležitější věc: do květináčku s hlínou zasadit semínka řeřichy.

Eva Machurová, učitelka, ZŠ Komárov a Podvihov: „Já si teď vezmu ty květináčky k sobě, budu je zalévat,. Doufám, že semínka nezaschnou. A děti, které k nám přijdou k nám do školy zápisu, pak dostanou jako dárek vzrostlou řeřichu.“

Zápisy dětí do 1. tříd se v opavských základních školách se budou konat 7. a 8. dubna v odpoledních hodinách. Na rozdíl od předešlých dvou let, kdy kvůli koronaviru rodiče odevzdávali jen formální žádost, tentokrát budou moci dorazit i se svými dětmi.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy