Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Platinová svatba manželů Gebauerových z Vávrovic

  • Opava,

Neuvěřitelných 70 let jsou manželi Božena a Vladimír Gebauerovi z Vávrovic. Vitální manželský pár obnovil svůj manželský slib za přítomnosti své rodiny. Za dlouhým společným životem se prý skrývá především vzájemná láska, věrnost a vzájemná úcta.

Dlouhým špalírem hostů vstoupili společně do oddací síně opavského Kulturního domu Petra Bezruče manželé Božena a Vladimír Gebauerovi, aby si připomněli svůj svatební den v roce 1952. Tenkrát měli obřady dva. Ten první byl úřední a druhý, o pár týdnů později, byl v kostele. Svatebního veselí si ale novomanželé příliš neužili.

Vladimír Gebauer, manžel B. Gebauerové: „Na úřadě ve Vávrovicích nás oddali 29. března.  Já jsem musel na druhý den zpátky na vojnu.“

Zato teď si mohli svůj velký den v poklidu vychutnat společně se svými čtyřmi dcerami, 9 vnoučaty a 17 pravnoučaty, kteří je do obřadní síně doprovodili.

Společných sedm desetiletí neubíhalo manželům Gebauerovým vždy lehce. I když jim život do cesty stavěl překážky, vždy drželi při sobě. A z první lásky se stala láska na celý život.

Božena Gebauerová, manželka V. Gebauera: „Měli jsme se rádi a hlavně jsme si zůstali věrní.“
Hana Kazimírská, matrikářka, Magistrát Opava: „Tento rok je to první platinová svatba. Předtím jsme měli takový obřad v roce 2019, a to byly dvě platinové svatby.“

Obnovení manželského slibu se stalo také dobrou příležitostí k tomu, aby se setkala celá rodina.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy