Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tenisový turnaj česko-polského přátelství v Opavě

  • Opava,

Jedním z měst, které hostilo Turnaj česko-polského přátelství, byla také Opava. Mladí tenisté do 12 let mohou v rámci turnaje poměřit své síly hned několikrát. Kromě Opavy a Ostravy také v polské Wroclavi a Bytomi.

V době před koronavirem, od roku 2015, se mladší žáci a žačky setkávali pravidelně na tenisových turnajích v jednotlivých městech. Teď organizátoři rozšířili program a od dubna do září si mladí tenisté zahrají ve dvou českých a dvou polských městech.

Martin Hynek, viceprezident, Český tenisový svaz: „Chtěli jsem se vrátit k tomu, co jsme začali. Nastarovat, upgradovat nové sportovní setkání. A proto jsme přišli s novým formátem letos, kdy pořádáme 4 významné turnaje: Jeden v Opavě, další ve Wroclavi, v Ostravě a finále v Bytomi.“
Dariusz Lukasewski, viceprezident, Polský tenisový svaz: „Spolupráce mezi Českem a Polskem je teď mnohem užší. Přínos je v tom, že se mohou hráči setkávat. A poměřit své síly se soupeřem z jiné země.“

Na úvodní turnaj česko-polského přátelství se do Opavy sjelo nejlepších 64 hráčů z Česka i Polska. Hráli na kurtech zdejšího tenisového centra a tenisového klubu. Ve finále mladších žáků se utkali dva polští účastníci. Bazej Kryszko z Bytomi a Sebastian Tejerina z Lodge.

Blazej Krzysko, KS Górnik Bytom: Hrálo se mi dobře. Ale měl jsem silného soupeře, byl to velký stres. Jsem rád, že jsem nakonec vyhrál.“

Finále mladších žaček zase patřilo českým hráčkám. Barbora Smékalová porazila na opavské antuce svou klubovou kolegyni Kristýnu Přikrylovou.

Barbora Smékalová, TK Precheza Přerov: „Byly jsme dobré obě. My spolu trénujeme, takže už víme jak ta druhá hraje.“

Na závěrečném ceremoniálu se nepředávaly pouze poháry, diplomy a medaile, ale také peníze. Polský tenisový svaz a majitel Tenis centra Opava Jaroslav CImiga věnovali zástupcům diecézní Charity dohromady 150 000 korun.

Kateřina Cyrusová, zástupkyně ředitele, Diecézní charita ostravsko-opavská „Peníze, které získala Charita Opava, budou určené na pomoc lidem prchajícím z Ukrajiny. V rámci migrační pomoci zůstanou v oblasti Opavsko.“

Použity budou např. na dovybavení bytů či ubytoven, kde váleční uprchlíci žijí. Nebo také na nejrůznější předměty denní potřeby.


Nahlásit chybu


K tématu
Česká distribuční k.s. - okres Opava
Opava
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Ondřej Těžký - pracoviště Opava
Opava
od 180 Kč/hod.

Detail

Moravskoslezské energetické centrum, příspěvková - pracoviště Opava
Opava
od 23 390 do 34 370 Kč/měsíc

Detail