Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šrámkohraní – žáci ze ZŠ Šrámkova ukázali, co je baví

  • Opava,

Žáci a učitelé z opavské ZŠ Šrámkova převedli, co všechno zvládají kromě výuky. V komponovaném programu Šrámkohraní tančili, zpívali, hráli na hudební nástroje nebo cvičili. Své dovednosti předvedli pod širým nebem, přímo před školou.

Vydlážděný chodník před budovou sídlištní Základní školy Šrámkova dobře posloužil jako improvizované jeviště, na kterém se střídalo jedno vystoupení za druhým. Během dvouhodinového programu s názvem Šrámkohraní žáci ukázali, jaké aktivity či kroužky nabízí škola v odpoledním čase.

Jana Kaniová, ředitelka, ZŠ Šrámkova, Opava: „Škola není jen o tom, učit se od rána v lavicích. Ale také dělat, co děti baví. Dovolit jim, ať se zapojí a ukáží, co v nich je.“

Taneční vystoupení střídalo divadlo, zpěv nebo hra na kytaru. Děti předvedly, co všechno dovedou. Vystoupily také se cvičební skladbou. Pro Všesokolský slet, který se uskuteční za dva roky, ji připravila učitelka Daniela Kurečková.

Daniela Kurečková, organizátorka akce, učitelka, ZŠ Šrámkova, Opava: „Mladší děti mají rozkládací kostky, ze kterých tvoří žíněnky, staví z nich různé stavby. Mají tam základy akrobacie, gymnastiky. Starší děti mají bradla a ponpony. Bradla pro to, aby získali nějakou fyzičku.“

Do programu se zapojili také ukrajinští žáci, kteří do školy teprve nedávno nastoupili.

Dima, žák ZŠ Šrámkova, Opava: „Budu tady tancovat se svými kamarády.“

Opodál, vzniknul improvizovaný malířský ateliér a výstavní síň, kde svá díla představili výtvarně nadaní žáci.

Jana Hopjanová Chrásková, učitelka, ZŠ Šrámkova, Opava: „Jsou to práce žáků naší školy, kteří u příležitosti Šrámkohraní vytvořili výtvarné práce na téma: Mám rád přírodu nebo Má inspirace přírodou.“

V přilehlém parčíku žáci zase ukázali, jak dobře si osvojili základy zdravovědy, předvedli svou zručnost při řezání dřeva a ukázali, jak probíhá výuka programování s tzv. robovčelami. A také pracovali se stavebnicí Merkur, která rozvíjí kreativitu, zručnost a technické myšlení.

David, žák ZŠ Šrámkova, Opava: „Je tady dost možností, co můžeme poskládat. Teď skládám panáčka, který bude zvedat činku.“

Jak je vidět, děti ze Základní školy Šrámkova, zvládají kromě učení také spoustu zajímavých koníčků, které škola v odpoledním čase nabízí.

Vendula, žákyně ZŠ Šrámkova, Opava: “Chodila jsem tady do gymnastiky.“

Laura, žákyně ZŠ Šrámkova, Opava: „Máme tady školní klub Klubík, kde můžeme hrát hry a být s kamarády.“

Děti nebo i dospělí, kteří procházeli kolem, si mohli mnohé předváděné dovednosti vyzkoušet. A nebo se jen tak na chvíli zastavit a shlédnout krátká vystoupení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy