Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Colours of ZUŠ = zpěv, hudba a tanec v ulicích Opavy

Opava |

Malí hudebníci, tanečníci, výtvarníci i herci se představili na happeningu Colours of ZUŠ. Pod širým nebem předvedli publiku i náhodným kolemjdoucím, co umí. Akce se uskutečnila v rámci celostátního festivalu základních uměleckých škol ZUŠ Open.

Ve Dvořákových sadech i v Sadech Svobody, nedaleko od centra Opavy, vyrostly venkovní scény, na kterých se hrálo, zpívalo i tančilo. Žáci a jejich učitelé ze zdejší umělecké školy opustili klid učeben a vyrazili za dobrodružstvím do venkovního prostoru.

Lukáš Poledna, ředitel, ZUŠ Opava: „Ta akce už má svou kontinuitu. Takže chodí nejen rodiče, ale samozřejmě vystupujeme také pro kolemjdoucí, abychom ZUŠ prezentovali široké veřejnosti.“

Svou činnost opavská ZUŠ ani příliš prezentovat nemusí. I tak je zájem o hudební, výtvarný, taneční či dramatický obor velký. Svědčí o tom také letošních tři sta uchazečů o studium. Všichni ani nebudou moci být přijati.

Na hlavním pódiu pod Ptačím vrchem se představily pěvecké sbory a zahrály školní orchestry – smyčcový, akordeonový, dechový či houslový.

Nedaleký altán ozdobila výstava prací žáků výtvarného oddělení. Opodál se pustili do výzdoby obřích tapet. Použili techniku vrstvení, šití i malování.

Vojtěch Juchelka, žák výtvarného oboru, ZUŠ Opava: „Já vždycky začínám černou, předkreslím si to. Potom začnu vybarvovat.“

Před budovou základní umělecké školy ve Dvořákových sadech se usadila cimbálová muzika, která na vystoupeních doprovází folklórní soubory.

Aneta Kubalová, členka Cimbálové muziky ZUŠ Opava: „Jsme fajn parta. Společné hraní mám ráda. Nejste na to sami, ani nejste tak nervózní před koncertem, protože víte, že v tom jste spolu.“

Před Obecním domem byl na dlažbu položený speciální povrch s úpravou pro tanec. To proto, aby plocha byla absolutně rovná a neklouzala.

Lucia Bilíková, vedoucí tanečního odd., ZUŠ Opava: „Tohoto roku jsme si pořídili baletizol, který je doporučený pro tanečnice, baletky. Proto se nám tancuje dnes krásně, počasí nám vyšlo.“

Desítky tanečnic se tady představily vesměs s choreografiemi, se kterými se účastnily okresních a krajských soutěží.

V rámci festivalu ZUŠ Open, který nese v Opavě jméno Colours of ZUŠ, se pod širým nebem představilo na pět stovek účinkujících.


Nahlásit chybu


K tématu

ZUŠ Bruntál se prezentovala na náměstí v Bruntále v rámci celorepublikové akce ZUŠ Open

5. června 2023 11:21 | Bruntál | Karel Soukop

Krásný hudební pátek zažilo centrum Bruntálu díky zdejší Základní umělecké škole. Ta zde představila celou škálu své činnosti. Diváci byli svědky hudebních vystoupení jednotlivců i sborů a žáci předvedli své umění na různé hudební nástroje.

ZUŠ Open v Opavě proběhl v červeném kabátě, nechyběl tanec, hudba nebo pochod městem

14. června 2023 16:50 | Opava | Adéla Pluhaříková

Žáci ze všech oborů opavské zušky se představili na happeningu Colours of ZUŠ. Kromě pochodu napříč centrem Opavy proběhlo několik koncertů a vystoupení na třech různých místech ve městě. Akce proběhla v rámci celostátního festivalu základních uměleckých škol ZUŠ Open.

Taneční dubnová scéna připomněla čtyřicet let oživení oboru

4. května 2023 13:16 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Základní umělecká škola pořádala Taneční dubnovou scénu. Dvoudenní akcí v Beskydském divadle vzdala hold Mezinárodnímu dni tance a připomněla 40 let oživení tanečního oboru.


Novojičínští rodáci uctili čestného občana Karla Kryla

Klub rodáků a přátel města vyhlásil v Novém Jičíně jaro Karla Kryla. Uctil tak kulaté výročí narození i úmrtí tohoto novojičínského čestného občana.

Kniha očima pamětníků „K poslední šichtě – Zdař Bůh!“ mapuje důlní neštěstí před 100 lety

V pátek 12. dubna 2024, v den stého výročí ničivé exploze v Dole Gabriela byla v Karviné slavnostně pokřtěna kniha, která očima pamětníků mapuje nejen tuto ale i další, největší důlní katastrofu na Karvinsku, při které zahynulo 235 horníků.

Protidrogový vlak se po tříleté pauze vrátil varovat a odradit

Do Nového Jičína se po tříleté pauze vrátil protidrogový vlak. Revolution train tu zastavil na jeden den, otevřen byl pro školní skupiny i veřejnost zdarma.

Největší investicí v Bruntále za posledních několik desetiletí je příprava lokality pro výstavbu domů a bytů

Město Bruntál čekají roky největších investic v jeho novodobé historii. Byla zahájena příprava strategické rozvojové lokality s pracovním názvem Lokalita Za mlékárnou. Jde o desetihektarovou plochu, na které vyrostou desítky nových domů, jak bytových, tak pro individuální bydlení.

Za srážení lidí čeká bezdomovce vězení. 69letá seniorka spadla dokonce na koleje

Otřesný případ agresivity řeší v těchto dnech ostravští policisté. Opilý bezdomovec se zcela bezdůvodně vrhal na kolemjdoucí na Svinovských mostech a srážel je na zem. Téměř 70letá žena dokonce skončila v kolejišti.

ŘSD do léta opraví dálniční mosty na hranicích Moravskoslezského a Olomouckého kraje

Dnes 7:19 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Ředitelství silnic a dálnic bude pokračovat v opravě mostů na dálnici D1. Po zimě se práce obnoví na hranicích Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Práce vyjdou na 118 milionů korun a hotovo by mělo být v červenci.

Baník Karvinou neporazil, i když dvakrát vedl

Dnes 9:56 | Ostrava-město | Tomáš Tikal

Je dost možné, že 12 a půl tisíce fanoušků Baníku Ostrava vidělo na vlastní oči gól roku. Brazilec Everton jej vstřelil z vlastní poloviny hřiště. Ani tento skvostný počin ale na vítězství Ostravanů proti Karviné nestačil. Derby skončilo remízou 2:2.

V areálu Vítkovice Steel hořela střecha výrobní haly, byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu

Včera 20:47 | Ostrava-Vítkovice | Lukáš Zavadil

12 jednotek hasičů zasahovalo v neděli odpoledne u požáru střechy výrobní haly společnosti Vítkovice Steel. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu

V Lomnici na Bruntálsku působí jediná státní Montessori škola v celém okrese

Včera 18:38 | Celý MS kraj | Karel Soukop

Když se řekne Montessori škola, vybaví se každému jakýsi alternativní systém vzdělávání. Málokdo však přesně ví, na čem je založen. V Lomnici nedaleko Bruntálu existuje v okrese jediná škola Montessori pro děti 1. stupně, která je státní. Zajeli jsme se tam podívat.

Motorkář se na Novojičínsku srazil s nákladním autem, zasahoval vrtulník z Olomouce

Včera 19:40 | Celý MS kraj | Lukáš Zavadil

U Palačova na Novojičínsku se během sobotního podvečera vážně zranil sedmačtyřicetletý motocyklista. Jeho stroj se srazil s nákladním automobilem. Příčina nehody je v šetření dopravních policistů, stala se asi patnáct minut po sedmnácté hodině.

Recepční

Kunčice pod Ondřejníkem Nástup: od 20. února 2024 od 25 000 Kč

Izolatéři

Hlučín Nástup: od 1. května 2024 od 30 000 do 50 000 Kč/měsíc

V centru Opavy se závodilo v orientačním sprintu. Závod byl součástí oslav 800 let od založení Opavy

13. dubna 2024 21:47 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

V Opavě odstartoval jarní žebříček MS kraje a Mistrovství Moravskoslezského kraje v orientačním sprintu. Závod byl zároveň součástí oslav 800 let od založení Opavy. Start i cíl byl v areálu Minoritského kláštera a zahrady.

Opavský Spolek Kapradí si musel poradit se záplavou tulipánů. Vykvetly všechny najednou

13. dubna 2024 21:39 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Nezvykle teplé počasí udělalo mnoha lidem radost. Pěstitelům jarních květin ale naopak spousty starostí. Například různé druhy tulipánů, které kvetou postupně několik týdnů, letos vykvetly všechny během pár dní.

Opavští policisté s psovody pravidelně kontrolují chaty a rekreační zařízení

13. dubna 2024 21:31 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Opavští policisté pravidelně kontrolují chatové oblasti. Ty jsou totiž častým terčem zlodějů a nechtěných návštěv. Ke krádežím a vloupáním nejčastěji dochází v zimním období. Trestnou činnost ale policie zaznamenává po celý rok.

Hematologicko-transfuzní oddělení SNO zaplnili policisté. Společně darovali krev

10. dubna 2024 18:59 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Krev se zatím nedá uměle vyrobit. Pacienti jsou tak odkázáni na pomoc druhých. Darovat společně tuto vzácnou tekutinu pravidelně chodí na hematologicko-transfuzní oddělení Slezské nemocnice policisté z Opavy a okolí.

Okolí Stříbrného jezera je čistší. Opavané ho zbavili odpadků v rámci akce Ukliďme Česko

10. dubna 2024 18:36 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Už po 10. se Opavané mohli zapojit do celorepublikové akce Ukliďme Česko. Hlavní úklidový den proběhl uplynulou sobotu, kdy se jedna ze skupinek dobrovolníků vydala na úklid kolem Stříbrného jezera.

Zámek v Kravařích ukrýval unikátní průtokovou barokní lednici. Odhalila ji sonda při sanaci zdiva

10. dubna 2024 18:26 | Opava | Yvona Fajtová | Opavský expres

Na zámku v Kravařích zaznamenali unikátní objev. Průtokovou barokní chladničku, která se kdysi používala pro skladování potravin a nápojů okamžité spotřeby. Město ji chce upravit tak, aby si ji mohli návštěvníci zámku prohlédnout.

Colours of ZUŠ = zpěv, hudba a tanec v ulicích Opavy
Vydáno 10. června 2022 15:48, Opava, Katka Geryková
Malí hudebníci, tanečníci, výtvarníci i herci se představili na happeningu Colours of ZUŠ. Pod širým nebem předvedli publiku i náhodným kolemjdoucím, co umí. Akce se uskutečnila v rámci celostátního festivalu základních uměleckých škol ZUŠ Open.

Ve Dvořákových sadech i v Sadech Svobody, nedaleko od centra Opavy, vyrostly venkovní scény, na kterých se hrálo, zpívalo i tančilo. Žáci a jejich učitelé ze zdejší umělecké školy opustili klid učeben a vyrazili za dobrodružstvím do venkovního prostoru.

Lukáš Poledna, ředitel, ZUŠ Opava: „Ta akce už má svou kontinuitu. Takže chodí nejen rodiče, ale samozřejmě vystupujeme také pro kolemjdoucí, abychom ZUŠ prezentovali široké veřejnosti.“

Svou činnost opavská ZUŠ ani příliš prezentovat nemusí. I tak je zájem o hudební, výtvarný, taneční či dramatický obor velký. Svědčí o tom také letošních tři sta uchazečů o studium. Všichni ani nebudou moci být přijati.

Na hlavním pódiu pod Ptačím vrchem se představily pěvecké sbory a zahrály školní orchestry – smyčcový, akordeonový, dechový či houslový.

Nedaleký altán ozdobila výstava prací žáků výtvarného oddělení. Opodál se pustili do výzdoby obřích tapet. Použili techniku vrstvení, šití i malování.

Vojtěch Juchelka, žák výtvarného oboru, ZUŠ Opava: „Já vždycky začínám černou, předkreslím si to. Potom začnu vybarvovat.“

Před budovou základní umělecké školy ve Dvořákových sadech se usadila cimbálová muzika, která na vystoupeních doprovází folklórní soubory.

Aneta Kubalová, členka Cimbálové muziky ZUŠ Opava: „Jsme fajn parta. Společné hraní mám ráda. Nejste na to sami, ani nejste tak nervózní před koncertem, protože víte, že v tom jste spolu.“

Před Obecním domem byl na dlažbu položený speciální povrch s úpravou pro tanec. To proto, aby plocha byla absolutně rovná a neklouzala.

Lucia Bilíková, vedoucí tanečního odd., ZUŠ Opava: „Tohoto roku jsme si pořídili baletizol, který je doporučený pro tanečnice, baletky. Proto se nám tancuje dnes krásně, počasí nám vyšlo.“

Desítky tanečnic se tady představily vesměs s choreografiemi, se kterými se účastnily okresních a krajských soutěží.

V rámci festivalu ZUŠ Open, který nese v Opavě jméno Colours of ZUŠ, se pod širým nebem představilo na pět stovek účinkujících.


Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000031874/colours-of-zus-zpev-hudba-a-tanec-v-ulicich-opavy