Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Colours of ZUŠ = zpěv, hudba a tanec v ulicích Opavy

  • Opava,

Malí hudebníci, tanečníci, výtvarníci i herci se představili na happeningu Colours of ZUŠ. Pod širým nebem předvedli publiku i náhodným kolemjdoucím, co umí. Akce se uskutečnila v rámci celostátního festivalu základních uměleckých škol ZUŠ Open.

Ve Dvořákových sadech i v Sadech Svobody, nedaleko od centra Opavy, vyrostly venkovní scény, na kterých se hrálo, zpívalo i tančilo. Žáci a jejich učitelé ze zdejší umělecké školy opustili klid učeben a vyrazili za dobrodružstvím do venkovního prostoru.

Lukáš Poledna, ředitel, ZUŠ Opava: „Ta akce už má svou kontinuitu. Takže chodí nejen rodiče, ale samozřejmě vystupujeme také pro kolemjdoucí, abychom ZUŠ prezentovali široké veřejnosti.“

Svou činnost opavská ZUŠ ani příliš prezentovat nemusí. I tak je zájem o hudební, výtvarný, taneční či dramatický obor velký. Svědčí o tom také letošních tři sta uchazečů o studium. Všichni ani nebudou moci být přijati.

Na hlavním pódiu pod Ptačím vrchem se představily pěvecké sbory a zahrály školní orchestry – smyčcový, akordeonový, dechový či houslový.

Nedaleký altán ozdobila výstava prací žáků výtvarného oddělení. Opodál se pustili do výzdoby obřích tapet. Použili techniku vrstvení, šití i malování.

Vojtěch Juchelka, žák výtvarného oboru, ZUŠ Opava: „Já vždycky začínám černou, předkreslím si to. Potom začnu vybarvovat.“

Před budovou základní umělecké školy ve Dvořákových sadech se usadila cimbálová muzika, která na vystoupeních doprovází folklórní soubory.

Aneta Kubalová, členka Cimbálové muziky ZUŠ Opava: „Jsme fajn parta. Společné hraní mám ráda. Nejste na to sami, ani nejste tak nervózní před koncertem, protože víte, že v tom jste spolu.“

Před Obecním domem byl na dlažbu položený speciální povrch s úpravou pro tanec. To proto, aby plocha byla absolutně rovná a neklouzala.

Lucia Bilíková, vedoucí tanečního odd., ZUŠ Opava: „Tohoto roku jsme si pořídili baletizol, který je doporučený pro tanečnice, baletky. Proto se nám tancuje dnes krásně, počasí nám vyšlo.“

Desítky tanečnic se tady představily vesměs s choreografiemi, se kterými se účastnily okresních a krajských soutěží.

V rámci festivalu ZUŠ Open, který nese v Opavě jméno Colours of ZUŠ, se pod širým nebem představilo na pět stovek účinkujících.


Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy