Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti se v kroužku učí pracovat na 3D tiskárně

  • Opava,

V letošním roce se mohli zájemci poprvé zapsat do kroužku, kde se naučí pracovat s 3D  tiskárnou. Sami si model vymyslí, navrhnou a pak vytvoří. Vyrábějí věci pro zábavu i poučení. Kroužek zajišťuje opavské středisko volného času a v letošním školním roce jej měly děti zdarma.

První 3D tiskárnu získalo opavské středisko volného času vloni přímo od výrobce, a to v rámci projektu Průša pro školy. Za zařízení platit nemuseli. Podmínkou ovšem bylo, vytvořit zdarma nějakou edukační pomůcku. A tak jako jeden z prvních tisků vznikla tato poznávací sada stop lesních zvířat.

Poté přibyly další tři tiskárny a kroužek pro děti se zájmem o techniku mohl být otevřený. Osm nabídnutých míst bylo hned obsazeno.

Marek, člen kroužku: „Já jsem strašně rád na počítači. Přihlásil jsem se proto že jsem měl možnost si vyrobit si nějakou věc na 3D tiskárně."

Kroužek vede student ostravské Vysoké školy báňské Jan Hradílek. Hned na první pohled je znát, že 3D tisk je jeho velkým koníčkem. V první lekci spolu s dětmi sestavil všechny tiskárny a vysvětlil, jak fungují. Nyní trpělivě popisuje, jak si připravit model pro výrobu. Společně vytvářejí růži. Její okvětní plátky dají dětem docela zabrat.

Jan Hradílek, lektor, SVČ Opava: „Není to až tak složité, ale chce to zkušenost. U  návrhu je důležité umět obsluhovat nějaký kreslící program. Bez toho nelze pracovat.  Nejdříve je nutné si vytvořit návrh dílu.“

V poslední době je zájem o technické volnočasové aktivity velký. Děti mají rády elektrokroužek a také kroužek modelářský či kutilský.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy