Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci ZŠ T. G. Masaryka v Opavě uspěli v lego soutěži

  • Opava,

Mladší žáci ze Základní školy Tomáše G. Masaryka se zapojili do soutěže. First Lego League. Z oblíbené plastové stavebnice měli sestavit plán nejrůznějších typů přepravy. Před porotou pak museli svůj projekt představit a obhájit. Šestičlenný tým získal ocenění za zpracování modelu a prezentaci.

O kroužek robotiky na opavské Základní škole T. G. Masaryka je velký zájem. Děti se tady učí konstruovat ze stavebnice lego nejrůznější modely, které se pak snaží rozpohybovat vytvořením programu. Letos zúčastnily soutěže First Lego League Explore. Ta je určena šesti členným týmům ve věku od 6 do 10 let. Téma letošního roku byla přeprava zboží. A tak malí konstruktéři začali plánovat, jak asi bude projekt vypadat. Pro inspiraci si zajeli do skutečného logistického centra, aby pochopili systém jeho fungování.

Ondřej Kavecký, člen robotického kroužku, ZŠ T. G. Masaryka, Opava: „Na exkursi jsme viděli, co tam všechno jsou za stroje, třeba ještěrka, vysokozdvižný vozík, jeřáb. Zjistili jsem, že regály jsou hodně vysoké, tak jsme to postavili tak, jak jsme to viděli."

Dozvěděli se, jaký typ dopravy je vhodný po konkrétní zboží. Jak je rychlý a nebo pro jakou vzdálenost je vhodný. To všechno pak využili při sestavování modelu. Ten si nejprve naplánovali, rozdělili úkoly a pak se pustili do díla.

Fabian, člen robotického kroužku, ZŠ T. G. Masaryka, Opava: "Velkou práci nám dalo postavit dopravní prostředky."

Společné tvoření je mělo naučit také spolupráci a respektu.

Adam, člen robotického kroužku, ZŠ T. G. Masaryka, Opava: „Občas jsme se nedomluvili, ale většinou jsme to v pohodě vyřešili.“

Součástí bylo vytvoření plakátu, který zaznamenal, jak společná práce týmu postupovala.

Výsledek pak děti prezentovaly na přehlídce v Praze. A tak malí konstruktéři museli také přemýšlet nad přepravou.

Petra Černínová, učitelka, ZŠ T. G. Masaryka, Opava: „Letos jsme vybrali pro přepravu kufr. Ten jsme převáželi do do Prahy vlakem. Tak jsme museli přemýšlet nad tím, aby se sem model vešel. Lego je křehké, takže většina stavby se zase zbortí a musí se na místě stavět znovu.“

Před porotou šestice malých konstruktérů své dílo musela popsat a také odpovídat na dotazy. Pro všechny to byla vůbec první zkušenost s veřejnou prezentací své práce. Dětem se to povedlo výborně. Získaly ocenění za zpracování modelu i jeho prezentaci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyBAUMASCHINEN s.r.o. - pracoviště Opava a okolí
Opava
od 49 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční a.s.- pracoviště Hlučín
Hlučín
od 4 050 do 8 100 Kč/měsíc

Detail

Protektia s.r.o. - pracoviště Lidl, Kravaře
Kravaře
od 18 500 Kč/měsíc

Detail