Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Koupaliště v Opavě hlásí rekordní návštěvnost!

  • Opava,

Rekordní návštěvnost letos hlásí opavské koupaliště. Během letošní prozatím dva měsíce trvající sezóny jej navštívilo 30 000 lidí. Tolik návštěvníků přišlo v době před koronavirem mnohdy za celou sezonu, která trvá od června do začátku září. Návštěvníky sem kromě slunečného počasí letos lákají také nové atrakce pro děti.

Městské koupaliště v Opavě nabírá po dvou kovidových sezónách dech a návštěvníci sem míří mnohem častěji než dřív. Nyní se už totiž nemusí prokazovat dokladem o bezinfekčností nebo nosit v areálu roušku, jako v předchozích letech.

Karin Hašová, pokladní, Městské koupaliště Opava: „Návštěvnost je letos pěkná. Měli jsme za den i 2 700 návštěvníků, což dlouho nepamatujeme.“

Letošní léto koupání opravdu přeje. od červnového otevření se osvěžit do rozlehlého areálu přišlo na 30 000 lidí, což bylo v minulosti mnohdy číslo za celou sezonu. A ta ještě nekončí. Areál bude otevřený do začátku září.

Petr Mikeska, vedoucí, Městské koupaliště Opava: „Návštěvnost je v letošní sezoně oproti minulým letům, i včetně těch kovidových, mimořádně dobrá. Můžu říci, že to za posledních několik let nepamatuji.“

K návštěvě nelákají jen slunečné dny.

Petr Mikeska, vedoucí, Městské koupaliště Opava: „Máme tady plno nových atrakcí pro děti, které jsou zdarma. Myslím, že to je mimořádné lákadlo.“

Do rozhlehlého areálu koupaliště s prvorepublikovou atmosférou přibyly nejrůznější skákadla, jako třeba vzduchové trampolíny. U dětského bazénu vznikl plácek s průlezkami a osvěžující vodní mlhou. A samozřejmě nechybí ani dětské hřiště nebo tobogány.

návštěvnice koupaliště: „Je tady skvělé vyžití pro děti, moc se nám tady líbí.“

Dospělí mají k dispozici nové posezení v altánku u velkého, sto metrů dlouhého, bazénu. Nově jsou na travnaté ploše umístěna lehátka. Zájemci je mohou využít zdarma.

Vodních radovánek na opavském koupališti si budou moci návštěvníci užívat ještě asi měsíc. Přesné datum pro ukončení sezony prozatím není stanoveno. Podle aktuálního počasí koupaliště zavře své brány na začátku září.
Nahlásit chybu


K tématu
Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

René Exner - Opava
Opava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail