Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Léto v Knihovně Petra Bezruče v Opavě

  • Opava,

Slunečné letní počasí láká ven, a tak knihovnice z Knihovny Petra Bezruče připravily pro nejmenší čtenáře a jejich rodiče dopoledne plné soutěží. A tak místo mezi regály s knihami se sešli venku v parku.

Prázdninové dopoledne s knihovnou – tak se jmenovala akce, kterou nachystaly knihovnice pro děti a jejich rodiče. Během jednoho z mnoha horkých a slunečných prázdninových dnů se všichni sešli ve stínu vysokých stromů v opavských Sadech Svobody. Tady připravili organizátoři tentokrát dopoledne nikoliv plné čtení, ale hraní.

Michaela Hrbáčová, Knihovna Petra Bezruče v Opavě: „O prázdninách jsme se rozhodli pozvat děti ven, do přírody, na čerstvý vzduch. Setkali jsme se s nimi v parku. Hrajeme tady různé sportovně laděné hry.“

Kdo chtěl potrénovat obratnost, dostal kartičku, kam mohl sbírat razítka za každý splněný úkol. Děti si mohly vyzkoušet třeba kroket, házení na koš nebo skákání v obručích.

Anička: „Tam se musí přelézt, tam se to musí projít po slepu, tam je panák.“

Kdo splnil všechny úkoly, dostal odměnu v podobě nafukovacího balónku a sladkostí. A s sebou si také mohl přibrat některou z knih, které byly vyřazeny z fondu pro nadbytečnost.

Z parku je to do knihovny jen kousek. Tady panuje letní režim s omezenou výpůjční dobou. Pro čtenáře mají otevřeno dva dny v týdnu – v podělí a ve čtvrtek. Počet návštěvníků je teď totiž mnohem nižší, než během ostatních dnů v roce, kdy velkou část čtenářů tvoří žáci a studenti, kteří si teď užívají zaslouženého volna.

Zuzana Bornová, ředitelka, Knihovna P. Bezruče v Opavě: „Tak samozřejmě, že někteří pečliví studenti přijdou pro povinnou či maturitní četbu v předstihu. Využívají období letních prázdnin.“

V posledních letech se dostaly do obliby elektronické knihy, pro které čtenáři nemusí do knihovny. A poptávka po nich se rok od roku zvyšuje.

Zuzana Bornová, ředitelka, Knihovna P. Bezruče v Opavě: „Lidé volí e-knihy, protože nezaberou tolik místa v zavazadle. Ovšem zejména starší generace preferuje knihu klasickou, tištěnou.“

V letních měsících jde většinou na odbyt lehká četba k vodě. A převládá, samozřejmě, beletrie.

A pokud si pro zásobu knih přijdete ještě do konce srpna, můžete zároveň obdivovat sbírku starých, ručně vyráběných loutek Stanislava Petřika, která je vystavena v oddělení pro dospělé.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy