Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavští kajakáři v létě pilně trénují. Vodácký sport nadchne mnohdy celou rodinu

  • Opava,

Léto na vodě. Tak tráví prázdniny příznivci vodáckého sportu. Umělý vodní kanál nedaleko Vojenského splavu na řece Opavě je každý den v obležení sportovců, kteří si vylepšují techniku i fyzičku.

Letní měsíce využívají opavští vodáci tradičně k tréninku. Prázdninové volno tráví nejmladší sportovci převážně v lodi. Tréninkové centrum za městem nabízí divokou vodu, ale také drobné vlnky řeky Opavy.

Martin Rousek, předseda, Kanoe Klub Opava: „Tady na té klidné vodě, kterou vidíte za mnou, je nutné trénovat, aby děti získaly fyzickou kondici. Tady trénují všichni, i ti nejlepší závodníci, určitou část svého tréninku.“

Vodní sporty mají v Opavě dlouholetou tradici. Počátky organizované kanoistiky spadají do roku 1963, kdy byl oddíl součástí Tělovýchovné jednoty Slezan. Pak se osamostatnil a od roku 2004 mohli vodáci využívat nově zbudovaný umělý slalomový kanál, který vznikl u Vojenského splavu na řece Opavě. O čtyři roky později tady přibyla i nová loděnice, která poskytuje sportovcům skvělé zázemí. Jsou tady šatny, sklady lodí, herna i posilovna. V současné době má Kanoe Klub Opava téměř 90 členů. Od předškolního věku až po dospělé závodníky.

Adéla Lebedová, Kanoe Klub Opava: „Jezdím od roku 2018 a mám hrozně ráda vodu.“

David Rousek, Kanoe Klub Opava: „Celá naše rodina už dlouho jezdí.“

To, že se vodáctví stalo mnohdy životním stylem celých rodin, není nic výjimečného.

Martin Kovář: „Jezdíme celá rodina. Nejen ta naše, ale ve větší skupině. Spousta dětí, spousta dospělých. Je to super.“

Opavské vody už vychovaly nejednoho šampiona. Připomeňme alespoň některé: mistry Evropy, deblkanojisty Marka Šindlera a Jonáše Kašpara. Sourozence Tomáše a Petru Slovákovy nebo Kamila a Davida Mrůzkovy.


Nahlásit chybu


K tématu