Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moderní in-line areál pro bruslaře v Opavě má dvě dráhy: pro sportovce i veřejnost

  • Opava,

V Opavě je nový bruslařský in-line areál. K dispozici bude nejen pro veřejnost, ale také pro členy, oddílu Luigino, který ve městě působí 9 let. Doposud se ale museli sportovci spokojit s tréninkem na chodnících v parku.

200 m dlouhá a 6 m široká bruslařská dráha s pravotočivou zatáčkou, živičným povrchem a parametry, které umožňují pořádání mistrovských závodů. To jsou ambice nového sportovního areálu, který byl otevřený v Opavě, vedle víceúčelové haly v Městských sadech.

O záměru se dlouho mluvilo, ale ostrých kontur začala dráha pro bruslaře nabývat před dvěma roky. Stavět se začalo letos na jaře.

členka oddílu Luigino.cz, Opava: „Byl to dlouhý proces a jsem ráda, že je to už hotové“

člen oddílu Luigino.cz, Opava: „Asfalt je úžasný, krásný, rychlý.“

Na projektu spolupracoval s městem sportovní oddíl závodního in-line bruslení Luigino, který v Opavě funguje od roku 2013. Dosud se sportovci museli spokojit s tréninkem pouze na chodnících v parku. 

Tomáš Navrátil (ANO), primátor Opavy: „Veškeré rychlé bruslení probíhalo v Městských sadech. Bylo to nebezpečné pro okolí. Takže tady už bude jízdu bezpečná.“

Sportovní dráhu obkružuje ještě o něco delší, 400 metrová trať pro veřejnost. Nadšenci kolečkových bruslí sem budou moci ve vymezených otevíracích hodinách.

Jan Krejčíř, předseda, Team Luigino.cz, Opava: „Chceme, aby se v areálu bruslaři pohybovali s přilbou. Ať si to lidé užijí, protože je to nejmodernější areál v ČR.“

Během několika týdnů bude v areálu ještě dobudováno zázemí, tedy místo pro převlékání a sklady.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy