Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Firma Mondelēz upekla tatranku obřích rozměrů. Pochutnají si na ní zdravotníci

  • Opava,

Desetikilovou, tři čtvrtě metru dlouhou tatranku, vyrobila opavská firma Mondelēz. Jde o zvětšeninu tradičního oplatku s několika vrstvami oříškového krému. Tento raritní výrobek dostalo město Opava od výrobce darem. Odtud pak tatranka putovala ke zdravotníkům Slezské nemocnice jako poděkování za jejich práci.

Největší tatranka na světě měří 70 cm na délku a 30 na šířku. Pláty upečeného těsta jsou spojené oříškovým krémem. Boky jsou pomazané čokoládou. Desetikilový oplatek představuje asi 200x tradičních tatranek, které známe z regálů v obchodě.

Emmanuel Chilaud, ředitel, Mondelēz International ČR: Když děláme takovéto výjimečné výrobky, vyrábíme je ručně. Ale vstupní suroviny jsou stejné, jako v případě oplatek, které vyrábíme na lince.“

Na výrobu oplatku bylo použito 25 upečených plátů těsta spojených oříškovou náplní.

Ojedinělý výrobek firma Mondelēz darovala městu.

Tomáš Navrátil, primátor Opavy: „Tato ručně vyrobená tatranka, poputuje do Slezské nemocnice sestrám, jako poděkování za jejich práci.“

Přestože by svou velikostí mohl výrobek aspirovat na zápis do České knihy rekordů, prozatím se tak nestane. Firma totiž plánuje příští rok upéct ještě větší oplatku a s tou se o zápis pokusit.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy