Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opavsko je oblíbeným místem letních táborů. Letos je zkouší výkyvy počasí

Opava |

Letní tábory letos zkouší nejen dobrodružství, ale i trpělivost. Vydatné deště, které v minulém týdnu trápily Moravskoslezský kraj sice zvedly hladiny některých toků a prověřily připravenost organizátorů, děti se však z táborů evakuovat nemusely. Místo koupání a her v lese se improvizovalo.

Meteorologové vydali pro Moravskoslezský kraj výstrahu před vydatnými srážkami. Mnozí rodiče s napětím sledovali předpovědi a obávali se o bezpečnost svých dětí. Naštěstí většina táborů byla dobře připravená jak technicky, tak organizačně.

Viktor Hublík, vedoucí stanového tábora s Wikinem u řeky Moravice: “Podle předpovědi se to vyplnilo tak jak předpovídali a v podstatě do dnešního rána tady pršelo v podstatě pořád, takže jsme vymýšleli nějaký alternativní program a musím říct, že děcka byly opravdu statečný, zvládli jsme to. Dneska už se udělalo pěkně, takže už máme program podle plánu a jedem.”

Namísto běhání po loukách se děti zabavily jinak. Ve stanech, podsadách nebo pod pergolami se hrály deskové hry, soutěžilo ve vědomostních kvízech nebo kreslilo. Kreativitě se meze nekladly.

anketa: účastníci tábora: “Když pršelo, tak jsme hráli deskové hry tady ve srubu, ale někdy jsme byli i ve stanech a někdy jsme prostě ten déšť museli vydržet a hráli jsme nějaké hry venku. Líbí se mi tady moc.”
“Je to tu super, chtěl bych tu chodit furt a furt. Mi se tu prostě líbí. Mají tu dobré jídla, mají tu ping pong, všechno je tu super.”
“Je to tady zábavné. Akorát jak pršelo, tak jsme museli být ve srubu a nemohli jsme hrát ty venkovní hry.”
“Mám 3 roky, mám tady trampošku, mám tady sloníka a ještě tady žirafky.”
“Je to tady super a jinak bych tu chtěla být celé léto.”
“Užíváme si to tady, už jsem tady popáté, je to tady super.”
“Já jsem vylezl z toho raftu, trošku jsem spadl do vody a pak mě tam kámoš shodil a jinak to je dobré.”
“My tady spíme po dvou a mezitím tady jenom sedíme ve volném čase. A jinak je to dost příjemné.”

Tábor má vlastní polní kuchyni, kde se vaří pětkrát denně.

Jan Novotný, kuchař: “Na oběd jsme měli uzené maso se šťouchanými bramborami a uzenou polévku a teď budeme začínat se svačinami a k večeři máme krupicovou kaši. Je nás dost, takže jedeme od rána do večera víceméně pořád. A hlavně všechno musí být čerstvé.”
Daniela Smékalová, vedoucí tábora V Hlavě ve Vítkově: My jsme přijeli v neděli, v neděli bylo krásně, tak jsme stihli táborák i koupání v řece a v pondělí to šlo, a včera, protože tady jsou docela dobré prostory, tak jsme byli chvilku v tělocvičně, odpoledne jsme byli tady pod střechou. My máme výtvarný program a ten výtvarný program se zabývá sociálně emočním učením, jmenuje se to celé, celý ten projekt V hlavě, trošku je to motivováno filmem V hlavě, ale vlastně děláme různé dovednosti.”
anketa: účastníci tábora: “Vyrábíme nějaké rádia tady s myšlenkami, co jsme si vyrobili před chvíli, jo baví.”
“Já vyrábím taky rádio a je to vlastně odreagování od mých, já mám těžkou minulost vlastně, mám tam hodně stresu a to mi pomáhá se odreagovat.”

Letošní léto ukazuje, že dobrý tábor není závislý na počasí. Důležité jsou společné zážitky, kamarádi a nápady, jak si i pod mrakem užít den naplno.

Nahlásit chybu


K tématu

Letní tábor Slezské diakonie vzdělává děti a pomáhá rodičům v těžké životní situaci

10. července 2025 10:57 | Frýdek-Místek | Jiří Cileček

Děti ze sociálně znevýhodněných rodin si i letos užívají letní tábor pořádaný Slezskou diakonií. Sedmidenní pobyt nabízí kromě her a výletů také aktivity zaměřené na prevenci kriminality, šikany či závislostí.

Fokus trhá letní rekordy, naplnil pět táborů v jednom týdnu

11. července 2025 7:59 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

Středisko volného času Fokus uspořádalo během jediného týdne hned pět táborů, které nabídly dětem rozmanitý program plný zábavy, pohybu i tvoření. Každý z táborů měl své specifické zaměření

Vydatné deště děti z táborů nevyhnaly

10. července 2025 10:20 | Celý MS kraj | Yvona Fajtová

Letní tábory letos zkouší nejen dobrodružství, ale i trpělivost. Vydatné deště, které v posledních dnech trápily Moravskoslezský kraj sice zvedly hladiny některých toků a prověřily připravenost organizátorů, děti se však z táborů evakuovat nemusely. Místo koupání a her v lese se improvizovalo.


Frýdlantské mosty jsou částečně průjezdné. Stavebníci otevřeli směr na Porubu

Dnes jistě potěšíme řidiče aut, kteří jezdí z centra Ostravy. Od pátku je částečně zprůjezdněn směr do Poruby na Frýdlantských mostech, což velmi uleví objízdným trasám a ubude kolon. Rekonstrukce náměstí Republiky má ale velké zpoždění.

V Ostravě vzniká centrum umělé inteligence pro firmy i veřejnou správu

Dnes 9:13 | Ostrava-město | Yvona Fajtová

Ostrava se stává jedním z evropských center umělé inteligence. Slavnostně tam odstartoval projekt Czech AI Factory, který propojí superpočítačové technologie, expertní podporu i výzkum. Cílem je pomoci firmám, startupům i veřejné správě s využitím umělé inteligence v praxi.

Lidé v MSK loni vytřídili téměř 86 kg odpadu na osobu. Nejlepší města převzala ocenění

Dnes 9:12 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Třídění odpadů v Moravskoslezském kraji se rok od roku zlepšuje. Potvrzují to výsledky společnosti EKO-KOM. Výborných hodnot dosahují obce a města kraje také ve sběru elektroodpadu. Ty nejlepší si za skvělé výsledky převzaly ocenění.

Senior Expres v Ostravě-Jihu má nového provozovatele

Dnes 10:53 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Oblíbená služba Senior Expres Jih, která už osm let pomáhá seniorům z Ostravy-Jihu s dopravou po městě, pokračuje s novým provozovatelem. Pro klienty se ale nic nemění.

Porodní sál vítkovické nemocnice prošel kompletní rekonstrukcí. Novinkou je rodinný apartmán

Porodnice Nemocnice v Ostravě-Vítkovicích má nové moderní zázemí. Rekonstrukcí prošel porodní sál, který rodičkám nabídne více komfortu i soukromí. Novinkou je rodinný apartmán.

Středisko pro rodinu a dítě se připojilo k Týdnu rané péče

Dnes 10:48 | Havířov | Bára Kelnerová

Havířovské sociální služby prostřednictvím střediska pro rodinu a dítě se i letos připojily do celorepublikového Týdne rané péče. Osvětová akce měla veřejnosti přiblížit pomoc rodinám s dětmi se zdravotním znevýhodněním.

Cvičení v novojičínském amfiteátru simulovalo útok na hudebním festivalu

Včera 12:07 | Nový Jičín | Petra Dorazilová

V amfiteátru Skalky v Novém Jičíně se uskutečnilo celokrajské taktické cvičení policie, hasičů a zdravotníků. Podle scénáře simulovaného zásahu se v areálu konal hudební festival, během kterého lidi napadlo několik ozbrojených útočníků.

Pro cyklistu zraněného při srážce s autem přiletěl vrtulník, na místě ale nepřistál

Včera 17:10 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Kroužení záchranářského vrtulníku nad centrem Havířova ve čtvrtek odpoledne nevěstilo nic dobrého. Zdravotníci tam spěchali ke zraněnému cyklistovi.

Pitnou vodu musí kvůli suchu na Lysou horu dovážet cisterny

Včera 12:45 | Celý MS kraj | Libor Běčák

Dlouhodobé sucho se nedostatkem vody projevilo také na vrcholu Lysé hory. Pitnou vodu tam musely začít dovážet cisterny. Nedostačující vrt by měl v dohledné době doplnit nový zdroj vody v jiné lokalitě.

Policie oslovuje studenty. V Karviné pro ně uspořádala fyzické testy na nečisto

Včera 19:53 | Karviná | Anna Břenková

Karvinští studenti dostali jedinečnou šanci udělat si fyzické testy k policii nanečisto, ale s plnou platností. Pro mnohé z nich to může být první krok k budoucí kariéře v uniformě.

Zrekonstruovaný zimní stadion v Opavě prošel oficiální zátěžovou zkouškou

Včera 21:54 | Opava | Yvona Fajtová

Zrekonstruovaný zimní stadion v Opavě se otevřel v rámci oficiální zátěžové zkoušky. Během přátelského utkání mezi Opavou a Kopřivnicí se testovala kvalita ledu, tribuny, osvětlení i ozvučení. Moderní hala by měla být slavnostně otevřena v září.

Dlouholetý spor o vlastnictví části bývalé Slezanky je u konce. Vítězem je město Opava

Včera 21:26 | Opava | Yvona Fajtová

Opava uspěla ve sporu s pražskou společností Avia Park V o část bývalého obchodního domu Slezanka. Krajský soud v Ostravě potvrdil rozhodnutí okresního soudu a město se tak stalo vlastníkem zbývající části objektu. Může tak pokračovat v přípravě další etapy demolice.

Poslední budova Domova pro seniory Ludmila v Háji ve Slezsku je po rekonstrukci

Včera 20:54 | Opava | Yvona Fajtová

Domov pro seniory Ludmila v Háji ve Slezsku-Smolkově slavnostně otevřel poslední zrekonstruovanou budovu areálu. Náročná obnova historického objektu trvala více než rok a přinesla moderní bydlení pro sedmnáct klientů.

V Háji ve Slezsku slavnostně otevřeli poslední zrekonstruovanou budovu Domova Ludmila

Včera 8:50 | Opava | Yvona Fajtová

Domov pro seniory Ludmila v Háji ve Slezsku-Smolkově slavnostně otevřel poslední zrekonstruovanou budovu areálu. Náročná obnova historického objektu trvala více než rok a přinesla moderní bydlení pro sedmnáct klientů.

Soud rozhodl ve prospěch Opavy. Město získalo celý objekt Slezanky

Včera 8:46 | Opava | Yvona Fajtová

Opava uspěla ve sporu s pražskou společností Avia Park V (je to Vé, ne 5 :-)) o část bývalého obchodního domu Slezanka. Krajský soud v Ostravě potvrdil rozhodnutí okresního soudu a město se tak stalo vlastníkem zbývající části objektu. Může tak pokračovat v přípravě další etapy demolice.

Stříbrné jezero hostilo cyklistický MTB Cross, dorazily stovky závodníků

13. května 2026 9:19 | Opava | Yvona Fajtová

Areál Stříbrného jezera v Opavě zaplnili cyklisté všech věkových kategorií. Konal se tam další ročník populárního MTB Crossu, který spojuje horskou cyklistiku a cyklokros.

Opavsko je oblíbeným místem letních táborů. Letos je zkouší výkyvy počasí
Vydáno 16. července 2025 15:09, Opava, Yvona Fajtová
Letní tábory letos zkouší nejen dobrodružství, ale i trpělivost. Vydatné deště, které v minulém týdnu trápily Moravskoslezský kraj sice zvedly hladiny některých toků a prověřily připravenost organizátorů, děti se však z táborů evakuovat nemusely. Místo koupání a her v lese se improvizovalo.

Meteorologové vydali pro Moravskoslezský kraj výstrahu před vydatnými srážkami. Mnozí rodiče s napětím sledovali předpovědi a obávali se o bezpečnost svých dětí. Naštěstí většina táborů byla dobře připravená jak technicky, tak organizačně.

Viktor Hublík, vedoucí stanového tábora s Wikinem u řeky Moravice: “Podle předpovědi se to vyplnilo tak jak předpovídali a v podstatě do dnešního rána tady pršelo v podstatě pořád, takže jsme vymýšleli nějaký alternativní program a musím říct, že děcka byly opravdu statečný, zvládli jsme to. Dneska už se udělalo pěkně, takže už máme program podle plánu a jedem.”

Namísto běhání po loukách se děti zabavily jinak. Ve stanech, podsadách nebo pod pergolami se hrály deskové hry, soutěžilo ve vědomostních kvízech nebo kreslilo. Kreativitě se meze nekladly.

anketa: účastníci tábora: “Když pršelo, tak jsme hráli deskové hry tady ve srubu, ale někdy jsme byli i ve stanech a někdy jsme prostě ten déšť museli vydržet a hráli jsme nějaké hry venku. Líbí se mi tady moc.”
“Je to tu super, chtěl bych tu chodit furt a furt. Mi se tu prostě líbí. Mají tu dobré jídla, mají tu ping pong, všechno je tu super.”
“Je to tady zábavné. Akorát jak pršelo, tak jsme museli být ve srubu a nemohli jsme hrát ty venkovní hry.”
“Mám 3 roky, mám tady trampošku, mám tady sloníka a ještě tady žirafky.”
“Je to tady super a jinak bych tu chtěla být celé léto.”
“Užíváme si to tady, už jsem tady popáté, je to tady super.”
“Já jsem vylezl z toho raftu, trošku jsem spadl do vody a pak mě tam kámoš shodil a jinak to je dobré.”
“My tady spíme po dvou a mezitím tady jenom sedíme ve volném čase. A jinak je to dost příjemné.”

Tábor má vlastní polní kuchyni, kde se vaří pětkrát denně.

Jan Novotný, kuchař: “Na oběd jsme měli uzené maso se šťouchanými bramborami a uzenou polévku a teď budeme začínat se svačinami a k večeři máme krupicovou kaši. Je nás dost, takže jedeme od rána do večera víceméně pořád. A hlavně všechno musí být čerstvé.”
Daniela Smékalová, vedoucí tábora V Hlavě ve Vítkově: My jsme přijeli v neděli, v neděli bylo krásně, tak jsme stihli táborák i koupání v řece a v pondělí to šlo, a včera, protože tady jsou docela dobré prostory, tak jsme byli chvilku v tělocvičně, odpoledne jsme byli tady pod střechou. My máme výtvarný program a ten výtvarný program se zabývá sociálně emočním učením, jmenuje se to celé, celý ten projekt V hlavě, trošku je to motivováno filmem V hlavě, ale vlastně děláme různé dovednosti.”
anketa: účastníci tábora: “Vyrábíme nějaké rádia tady s myšlenkami, co jsme si vyrobili před chvíli, jo baví.”
“Já vyrábím taky rádio a je to vlastně odreagování od mých, já mám těžkou minulost vlastně, mám tam hodně stresu a to mi pomáhá se odreagovat.”

Letošní léto ukazuje, že dobrý tábor není závislý na počasí. Důležité jsou společné zážitky, kamarádi a nápady, jak si i pod mrakem užít den naplno.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/opavsko/opava/11000049760/opavsko-je-oblibenym-mistem-letnich-taboru-letos-je-zkousi-vykyvy-pocasi